Προς το περιεχόμενο

PS4 Προσφορές


ariskard

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φρέσκος και εγώ στο PS4, αγόρασα το λευκό με το GTA V. Έχω λοιπόν μια απορία για να μπορώ να αγοράσω από το`US Ps Store, πρέπει απλά να φτιάξω ένα account στο US PSN? Υπόψην οτι έχω ήδη ένα ελληνικότατο με Plus. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θα κάνεις ένα account στο αμερικάνικο psn όπως ακριβώς έκανες και για να φτιάξεις ευρωπαϊκό account.

H μόνη διαφορά, αν δεν κάνω λάθος, είναι οτι πρέπει να βάλεις μια διεύθυνση από Αμερική στο US account, βρες μία τυχαία στο google maps και βάλ' την.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θα κάνεις ένα account στο αμερικάνικο psn όπως ακριβώς έκανες και για να φτιάξεις ευρωπαϊκό account.

H μόνη διαφορά, αν δεν κάνω λάθος, είναι οτι πρέπει να βάλεις μια διεύθυνση από Αμερική στο US account, βρες μία τυχαία στο google maps και βάλ' την.

Πρέπει να φτιάξω και νέο Paypal ή μπορώ με το Paypal που ήδη έχω να κάνω τις πληρωμές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να φτιάξω και νέο Paypal ή μπορώ με το Paypal που ήδη έχω να κάνω τις πληρωμές?

 

Νομιζω δε θα σε αφησει να αγορασεις με το Paypal που εχεις ηδη.

Για αγορες απο US store το καλυτερο ειναι να αγοραζεις τις αντιστοιχες καρτες των $10, $20 κλπ.  για να γεμιζεις εκεινο το wallet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω δε θα σε αφησει να αγορασεις με το Paypal που εχεις ηδη.

Για αγορες απο US store το καλυτερο ειναι να αγοραζεις τις αντιστοιχες καρτες των $10, $20 κλπ.  για να γεμιζεις εκεινο το wallet.

Ωραία. Και τελευταία ερώτηση ( σιγά-σιγά μου έρχονται και εμένα ). Ο λογαριασμός θα είναι secondary στην κονσόλα, σωστά?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία. Και τελευταία ερώτηση ( σιγά-σιγά μου έρχονται και εμένα ). Ο λογαριασμός θα είναι secondary στην κονσόλα, σωστά?!

 

Οχι, απλα φτιαχνεις ενα US account και του δηλωνεις primary την κονσολα σου, και μετα οτι παιχνιδι βαζεις απο εκει το παιζεις κι απο το ελληνικο account.

Τα secondary ειναι για game sharing καταστασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να φτιάξω και νέο Paypal ή μπορώ με το Paypal που ήδη έχω να κάνω τις πληρωμές?

 

 

Ειχα δοκιμασει να πληρωσω με Paypal Ελληνικο στο US Store και δεν γινοταν.Εβγαζε το μυνημα "wallet not found",αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν στο PS3 η στο PS4.Πιστευω οτι δεν γινεται σε καμια απο τις 2 κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λένε και τα παιδιά παραπάνω, δεν γίνεται με ευρωπαϊκό paypal να κάνεις fund το wallet στο US account σου.

Η μόνη λύση είναι να αγοράζεις prepaid κάρτες για US store και να κάνεις με αυτές fund το wallet.

Τέτοιες κάρτες μπορείς να βρεις εδω: Link.png Site: maxplay.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχως το δολλαριο εχει ανεβει αρκετα σε σχεση με το ευρω και εκτος απο αυτο προσεξα πριν λιγες ημερες οτι στο US Store οι τιμες εχουν ανεβει.

 

Με αποτελεσμα καποια παιχνιδια εχουν σχεδον την ιδια τιμη σε US και σε Ελληνικο Store.

 

Εγω αρχισα να παιρνω τα παιχνιδια σε cd γιατι μπορω να ανταλαξω η να πουλησω.Και δεν θα χρειαστει να αγορασω σκληρο δισκο ουτε να κανω download με τις ωρες.

 

ΥΓ:Το Last Of Us που κοιταξα χθες το εχει στο Ελληνικο Store στην μιση τιμη.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...