Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνω και εγω lg το εχω παρει και ειναι πολυ καλο..

Η απαντηση της cosmote ηταν θα πληρωσεις τον εκκρεμη λογαριασμο κ μετα θα σου ανοιξουμε κ τη συνδεση των 10gb.μου ειπαν πως ο πωλητης που μου εφτιαξε την συνδεση των 10gb την εκανε στην ιδια φορμα με την υπαρχων συνδεση και αυτοματα μου εγινε φραγη σε ολα

παρε και κανε καταγγελία στο τηλ. κεντρο της ψηφ. αλληλεγυης...

 

ειναι παρανομο αυτο που σου εκαναν γιατι ουσιαστικα σου εκοψαν και συνδεση που πληρώνεται κανονικά (απο το κρατος)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γνωρίζει κάποιος τα laptop που προσφέρει η Cosmote πόσα slot έχουν για εισαγωγή RAM ?

Γενικά ποίο είναι πιο συμφέρουσα επιλογή?

Η σελίδα με τις προσφορές είναι αυτή:

 

http://www.psifiakiallilegii.gr/exoplismos.htm

 

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πήρα αυτό

Οι κάμερες χάλια τελικά καμία σχέση με τα specs στο λινκ στη wind και δεν είναι 1.8 o cpu αλλα 1,33 Ghz. Βέβαια την δουλειά του την κάνει αν δεν έχεις απαιτήσεις.

Επεξ/σία από enjoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος τα laptop που προσφέρει η Cosmote πόσα slot έχουν για εισαγωγή RAM ?

Γενικά ποίο είναι πιο συμφέρουσα επιλογή?

Η σελίδα με τις προσφορές είναι αυτή:

 

http://www.psifiakiallilegii.gr/exoplismos.htm

 

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.

 

1 slot εχουν δυστυχως... σκεφτομουν να παρω και εγω ενα απο αυτα τα ΗΡ που πουλανε ωφελουμενοι του προγραμματος αλλα με προβληματισε καπως αυτο το 1 σλοτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 slot εχουν δυστυχως... σκεφτομουν να παρω και εγω ενα απο αυτα τα ΗΡ που πουλανε ωφελουμενοι του προγραμματος αλλα με προβληματισε καπως αυτο το 1 σλοτ...

Άμα είναι έτσι, λες να πάω για το HP 250 ή για το Lenovo?

Αν ξέρεις ποίο είναι καλύτερο από ποιότητα κατασκευής και οθόνη αφού στα υπόλοιπα είναι σχεδόν πανομοιότυπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είναι έτσι, λες να πάω για το HP 250 ή για το Lenovo?

Αν ξέρεις ποίο είναι καλύτερο από ποιότητα κατασκευής και οθόνη αφού στα υπόλοιπα είναι σχεδόν πανομοιότυπα?

 

προσωπικα στο ΗΡ αναφερομαι και νομιζω πως αξιζει περισσότερο. για το λενοβο δεν εχω αποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα στο ΗΡ αναφερομαι και νομιζω πως αξιζει περισσότερο. για το λενοβο δεν εχω αποψη

Για ποιο από τα 2 HP λες? Το 250 ή το 15-R127?

Με βάση τα χαρακτηριστικά που δίνει ο ΟΤΕ στο site, το 250 έχει ΒlueΤooth και 31Wh μπαταρία ενώ το 15-R έχει 

41Wh μπαταρίας αλλά δεν έχει BT.

Μια γενικότερη ερώτηση. Δεν πιστεύω να υπάρχει σε οποιοδήποτε απο τα laptop πρόβλημα να κάνω εγκατάσταση λειτουργικού συστήματος απο USB φλασάκι. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να περάσω την Preview των 10 και γενικότερα να χρησιμοποιώ το μηχανάκι σαν testbed.

Σορρυ για το πρήξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα αυτό

Οι κάμερες χάλια τελικά καμία σχέση με τα specs στο λινκ στη wind και δεν είναι 1.8 o cpu αλλα 1,33 Ghz. Βέβαια την δουλειά του την κάνει αν δεν έχεις απαιτήσεις.

 

Έπρεπε να το ψάξεις με τις κάμερες γιατί στη wind όντως λένε μαλακίες. Είναι το ίδιο μοντέλο που δίνουν κ στα public, το 380fecxg. Προσωπικά δεν έχω κόλλημα με τις φωτό οπότε αυτό δε με πειράζει.Το LG το μόνο που έχει καλύτερο είναι οι κάμερες αλλά επεξεργαστή στα 1,2 Ghz. Κατα τα άλλα είναι ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο από τα 2 HP λες? Το 250 ή το 15-R127?

Με βάση τα χαρακτηριστικά που δίνει ο ΟΤΕ στο site, το 250 έχει ΒlueΤooth και 31Wh μπαταρία ενώ το 15-R έχει 

41Wh μπαταρίας αλλά δεν έχει BT.

Μια γενικότερη ερώτηση. Δεν πιστεύω να υπάρχει σε οποιοδήποτε απο τα laptop πρόβλημα να κάνω εγκατάσταση λειτουργικού συστήματος απο USB φλασάκι. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να περάσω την Preview των 10 και γενικότερα να χρησιμοποιώ το μηχανάκι σαν testbed.

Σορρυ για το πρήξιμο.

 

για το 250 ξερω και λεω, τωρα ειδα οτι εχουν βγαλει και άλλο παρομοιο... δε θεωρω παντως οτι θα εχει διαφορές και το άλλο μιας και ειναι ultra-low-cost σειρα... προσωπικά θα επαιρνα το 2ο και ας μην εχει BT... Βαζεις με 1€ ενα udb bluetooth dongle αν το χρειαζεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και εγω lg το εχω παρει και ειναι πολυ καλο..

Ευχαριστω για την απαντηση και εσενα και το Pa0ki

Απο Γερμανο το πηρες με καρτα SIM για να μπορεις να διακοψεις το συμβολαιο 31/10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ελαβα σημερα το ταμπλετ μετα απο 3 εβδομαδες τελικα.Το δωρο δεν το πηρα ειπαν οτι τελειωσαν τα αποθεματα και αν τα στειλουν θα τα στειλουν αργοτερα.Το asus fonepad 8 εμενα μαρεσε υπερβολικα μπορει να μην εχει και την τελεια καμερα αλλα ειναι μια αξιολογη και οχι χαλια.Δεν μου κολλαει καθολου η ανταποκριση ειναι αριστη.Η οθονη τα σπαει.Τα δυο ηχεια που εχει μπροστα παρα πολυ καλα και το καλο με το να ειναι μπροστα ειναι το οταν ειναι στην θηκη δεν χανεται ο ηχος απο οτι με ενα ταμπλετ που το ηχειο ακουμπαει στην θηκη.Σε θεμα μπαταριας δεν μπορω να πω ακομα γιατι γραφει οτι πρεπει να το φορτισω ενα 8ωρο αρα θα το κανω και θα σας πω!Το αλλο καλο ειναι οτι τις επαφες μου δεν χρειαστηκε να τις γραψω απο μονο του μεσω bluetooth τις πηρε.Αν εχετε καποια αλλη ερωτηση πειτε μου.Το μονο που με ξενερωσε ειναι οταν το βγαζεις απο ην ζελατινη που ειναι σαν φακελος δεν εχει στο ταμπλετ δικο του screen protector και οταν το βαλα σε θηκη φοβηθηκα μην χαρακωθει απο τα πλαστικα της θηκης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειά! Πάρτου και ένα screen protector :)

Ευχαριστω θα του επαιρνα αλλα το ειδα οταν πηγα σπιτι και το εβαζα στην θηκη.Μονο αυτο λειπει και ολα οκ.Αααα και στο κουτι του εχει και ακουστικα τα οποια επαθα σοκ απο το ποσο δυνατα ειναι και εχουν μακρυ καλωδιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε και κανε καταγγελία στο τηλ. κεντρο της ψηφ. αλληλεγυης...

 

ειναι παρανομο αυτο που σου εκαναν γιατι ουσιαστικα σου εκοψαν και συνδεση που πληρώνεται κανονικά (απο το κρατος)...

πηρα τηλ στη ψηφ.αλληλεγγυη και μου ειπαν πως δεν μπορουν να κανουν κατι ειναι θεμα τησ cosmote...μου τα μπερδευαν λιγο και καλα οτι μεσα στα χαρτια που εκανα τομ συμβολαιο υπαρχει ενας ορος πωσ αν εχω καποιεσ οφειλες στη εταιρεια που εκανα τη συνδεση θα κοπει...ενημερωτικα αναφερω πως στο τηλ κεντρο τησ cosmote που πηρα να γινει η διακοπη στο κινητο μου και να το γυρησω σε καρτοπρογραμμα μου ειπαν πως πρεπει να πληρωσω καποιο ποσο αλλιως δεν γινεται..πηγα στο γερμανο δεν μου ειπαν να πληρωσω και πολυ απλα μου το γυρησαν σε καρτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα τηλ στη ψηφ.αλληλεγγυη και μου ειπαν πως δεν μπορουν να κανουν κατι ειναι θεμα τησ cosmote...μου τα μπερδευαν λιγο και καλα οτι μεσα στα χαρτια που εκανα τομ συμβολαιο υπαρχει ενας ορος πωσ αν εχω καποιεσ οφειλες στη εταιρεια που εκανα τη συνδεση θα κοπει...ενημερωτικα αναφερω πως στο τηλ κεντρο τησ cosmote που πηρα να γινει η διακοπη στο κινητο μου και να το γυρησω σε καρτοπρογραμμα μου ειπαν πως πρεπει να πληρωσω καποιο ποσο αλλιως δεν γινεται..πηγα στο γερμανο δεν μου ειπαν να πληρωσω και πολυ απλα μου το γυρησαν σε καρτα..

Έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους.Το mobile broadband πότε θα στο ξεμπλοκάρουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...