Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!Δυστυχώς στην περιοχή μου Πύργο Ηλείας επικρατεί πλήρες μπάχαλο και πραγματικά δεν ξέρω ΑΝ και ΠΟΤΕ θα παρω το laptop που θέλω απο τον Γερμανό!!!Εχω κάνει αίτηση για το στικάκι εδώ και 1 μήνα και ακόμα τίποτα...Πρίν λίγες μέρες έλεγαν ότι απο μέρα σε μέρα θα έρθουν (τα laptop) και δεν εχουν δώσει τίποτα παρά λίγα tablet της πρώτες μέρες.Και σαν να μην έφτανε αυτό σήμερα που πέρασα να ρωτήσω μου είπαν οτι δημιουργήθηκε ενα πρόβλημα (δεν λένε τι...) και οτι πάλι δεν ξέρουν πότε θα έρθουν!Μου ειπαν ακόμα οτι τους ήρθε mail να λένε οτι τα laptop τελείωσαν και να δέχονται μόνο για tablet.Το ίδιο μου είπαν και στα public που ρώτησα αμέσως μετά απο περιέργεια οτι έχουν πλέον μόνο tablet!...Γνωρίζει κάποιος κάτι, ή έχει τύχει το ίδιο σε κάποιον απο εσάς???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η δική μου εμπειρία από τον Κοτσώβολο.

Ο μόνος λόγος που τον επέλεξα ήταν επειδή ήταν το μόνο κατάστημα στα Γιάννενα που προσέφερε forthnet και laptop.

 

Κάνω την παραγγελία στις 10/02.

 

Μου λένε σε μία εβδομάδα θα έχω το laptop και την ενεργοποίηση της έκπτωσης.

 

Πάω στο κατάστημα μετά από 10 μέρες, μου λένε πως καθυστερει η εγκριση από το υπουργείο.

 

Πάω στο κατάστημα μετά από 20 μέρες, μου λένε πως καθυστερει η εγκριση από το υπουργείο και από την forthnet.

 

Τους παίρνω τηλέφωνο μετά από 30 μέρες (χθες 10/3), μου λένε πως καθυστερει η εγκριση από το υπουργείο και από την forthnet.

 

Παίρνω τηλέφωνο στην υποστήριξη της Ψηφιακής Αλληλεγγύης, μου λένε πως δεν υπάρχει κανενα αίτημα με το κοτυπόνι μου και ότι από αυτούς δεν χρειάζεται καμία έγκριση, αφού η έγκριση είναι το κουπόνι που τύπωσα.

 

Παίρνω τηλέφωνο στην Forthnet, μου λένε πως δεν υπάρχει κανένα αίτημα στο όνομά μου και ότι αυτή δεν κάνουν καμία έγκριση παρά μόνο καταχώρηση.

 

Παίρνω ξανά στον τοπικό Κωτσόβολο, και αρχίζει το show!!!

 

Ο υπεύθυνος του τοπικού καταστήματος, που τον περιμενα 2 ώρες να μου τηλεφωνήσει, ισχυριζόνταν πως δεν τους εξυπηρετεί η Forthnet γιατί εξυπηρετεί πρώτα τους πελάτες της και μου λέει εμμεσως πλην σαφώς ότι εγω φταίω που τους επέλεξα και αν δεν μου αρέσει να πάω αλλού!!! Του εξηγώ ότι η επόμενη επαφή μας θα είναι για να παραλάβουν την καταγγελία μου στον Συνήγορο του Καταναλωτή στην οποία θα απαιτώ να μου δώσουν σε μετρητά τα χρήματα της επιδότησης που χάνω από την Forthnet καθε μήνα που καθυστερούν!

 

Και ως δια μαγείας σήμερα το πρωί (11/03) το αίτημα μου στην Forthnet ολοκληρώθηκε και με πήρε ευγενέστατος πλέον ο υπεύθυνος για να μου πει ότι το laptop θα έρθει την Παρασκευή ή την Τετάρτη!!!

 

Συμπέρασμα: Απειλήστε τους!!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΤΕ-Cosmote-Γερμανός εξαντλήθηκαν όλα τα λάπτοπ επίσημα από την σελίδα τους.... χαχα

 

Εντωμεταξύ δεδομένου ότι οι δικαιούχοι είναι 289 χιλιάδες και τα καταστήματα που συμμετέχουν 792 αναλογούν κατά μέσο όρο 365 παραγγελίες ανά κατάστημα.... Ομολογουμένως τεράστιος αριθμός (ειδικά αν αναλογιστούμε ότι φυσικά σε κάποια καταστήματα θα είναι και αρκετά μεγαλύτερος ο αριθμός και σε κάποια μικρότερος βέβαια,,,,)

 

και η όλη διαδικασία είναι τέρμα χρονοβόρα και φουλ στη γραφειοκρατία.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου εμπειρία από τον Κοτσώβολο.

Ο μόνος λόγος που τον επέλεξα ήταν επειδή ήταν το μόνο κατάστημα στα Γιάννενα που προσέφερε forthnet και laptop.

 

Κάνω την παραγγελία στις 10/02.

 

Μου λένε σε μία εβδομάδα θα έχω το laptop και την ενεργοποίηση της έκπτωσης.

 

Πάω στο κατάστημα μετά από 10 μέρες, μου λένε πως καθυστερει η εγκριση από το υπουργείο.

 

Πάω στο κατάστημα μετά από 20 μέρες, μου λένε πως καθυστερει η εγκριση από το υπουργείο και από την forthnet.

 

Τους παίρνω τηλέφωνο μετά από 30 μέρες (χθες 10/3), μου λένε πως καθυστερει η εγκριση από το υπουργείο και από την forthnet.

 

Παίρνω τηλέφωνο στην υποστήριξη της Ψηφιακής Αλληλεγγύης, μου λένε πως δεν υπάρχει κανενα αίτημα με το κοτυπόνι μου και ότι από αυτούς δεν χρειάζεται καμία έγκριση, αφού η έγκριση είναι το κουπόνι που τύπωσα.

 

Παίρνω τηλέφωνο στην Forthnet, μου λένε πως δεν υπάρχει κανένα αίτημα στο όνομά μου και ότι αυτή δεν κάνουν καμία έγκριση παρά μόνο καταχώρηση.

 

Παίρνω ξανά στον τοπικό Κωτσόβολο, και αρχίζει το show!!!

 

Ο υπεύθυνος του τοπικού καταστήματος, που τον περιμενα 2 ώρες να μου τηλεφωνήσει, ισχυριζόνταν πως δεν τους εξυπηρετεί η Forthnet γιατί εξυπηρετεί πρώτα τους πελάτες της και μου λέει εμμεσως πλην σαφώς ότι εγω φταίω που τους επέλεξα και αν δεν μου αρέσει να πάω αλλού!!! Του εξηγώ ότι η επόμενη επαφή μας θα είναι για να παραλάβουν την καταγγελία μου στον Συνήγορο του Καταναλωτή στην οποία θα απαιτώ να μου δώσουν σε μετρητά τα χρήματα της επιδότησης που χάνω από την Forthnet καθε μήνα που καθυστερούν!

 

Και ως δια μαγείας σήμερα το πρωί (11/03) το αίτημα μου στην Forthnet ολοκληρώθηκε και με πήρε ευγενέστατος πλέον ο υπεύθυνος για να μου πει ότι το laptop θα έρθει την Παρασκευή ή την Τετάρτη!!!

 

Συμπέρασμα: Απειλήστε τους!!!!

ακριβως ιδια περιπτωση με τη δικη σου..ακριβως ομως σε ολα οσα εχεις πει!

αλλα δεν εχει να κανει με τις απειλες..ο κωτσοβολος απ'οτι ειδα ειχε πολυ μεγαλο ογκο παραγγελιων,το πηρα τη δευτερα κ ειχα κανει αιτηση 9/02..1 μηνα δλδ :P μου ειχανε πει οτι αυτη τη βδομαδα θα ξεκινησουν να δινουν σε αυτους που καναν αιτηση στις 9/02!

btw η αιτηση περαστηκε στο inclusion 1 βδομαδα πριν αφου παρελαβα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΤΕ-Cosmote-Γερμανός εξαντλήθηκαν όλα τα λάπτοπ επίσημα από την σελίδα τους.... χαχα

 

Εντωμεταξύ δεδομένου ότι οι δικαιούχοι είναι 289 χιλιάδες και τα καταστήματα που συμμετέχουν 792 αναλογούν κατά μέσο όρο 365 παραγγελίες ανά κατάστημα.... Ομολογουμένως τεράστιος αριθμός (ειδικά αν αναλογιστούμε ότι φυσικά σε κάποια καταστήματα θα είναι και αρκετά μεγαλύτερος ο αριθμός και σε κάποια μικρότερος βέβαια,,,,)

 

και η όλη διαδικασία είναι τέρμα χρονοβόρα και φουλ στη γραφειοκρατία.... 

 

Επιβεβαιωνω, με σημερινη συνομιλια μου με φιλη που δουλευει στο προγραμμα για τον οτε, η οποια μου ειπε οτι λαπτοπ γιοκ, και οπως παει η δουλεια, μπορει να αφαιρεθουν και τελειως απο τις προσφορες.

Επισης οσο περναει ο καιρος, μειωνεται και ο χρονος του δωρεαν ιντερνετ και αυξανεται ο εξτρα χρονος μετα τις 30/10 τον οποιο θα πληρωσει καποιος τα 12 ευρω το μηνα (διοτι με λαπτοπ οπως μου ειπε δε γλυτωνεις το στικακι, δε σου δινουν μονο τη sim, ακομη κι αν εχεις δικο σου στικ), αρα αν ας πουμε παρει καποιος το Μαη το προγραμμα εχει 5 μηνες δωρεαν και 7 μηνες πληρωμενο ιντερνετ, αρα 84 ευρω καπελο.

Μηπως πρεπει να κανουμε μια μαζικη αναφορα στο συνηγορο του πολιτη για το θεμα αυτο;

 

Δυστυχως στην πολη μου σε κανενα απο τα καταστηματα που ειναι στο προγραμμα, λαπτοπ δεν υπαρχει, αρα ειτε πρεπει να τρεχω σε αλλη πολη (και αν βρω), ειτε θα παω να παρω ενα ταμπλετ οτι ναναι, απλα και μονο για να μη χασω το τζαμπα.

Για μια ακομη φορα αρπα κολλα προγραμμα και χαμενα λεφτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα..μια ερωτηση να κανω..ξερετε που μπορω να βρω τον καταλογο καταστηματων με μαγαζια απο ιδιωτες που να συμμετεχουν στο κουπονι?εννοω απο ιδιωτες καταστηματα και οχι αλυσιδες γιατι μπαινω στο enclusion και εκει εχει χυμα τους ιδιωτες με τις αλυσιδες και ετσι δεν μπορω να βγαλω ακρη..ψαχνω να βρω ιδιωτες στο ηρακλειο κρητης αλλα που να ψαξεις ολοκληρη πολη καλα χαιρετισματα δηλαδη..γιατι και αφτοι στο enclusion δεν γραφουν ανα νομο τα καταστηματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>παιδια καλησπερα..μια ερωτηση να κανω..ξερετε που μπορω να βρω τον καταλογο καταστηματων με μαγαζια απο ιδιωτες που να συμμετεχουν στο κουπονι?εννοω απο ιδιωτες καταστηματα και οχι αλυσιδες γιατι μπαινω στο enclusion και εκει εχει χυμα τους ιδιωτες με τις αλυσιδες και ετσι δεν μπορω να βγαλω ακρη..ψαχνω να βρω ιδιωτες στο ηρακλειο κρητης αλλα που να ψαξεις ολοκληρη πολη καλα χαιρετισματα δηλαδη..γιατι και αφτοι στο enclusion δεν γραφουν ανα νομο τα καταστηματα..</p>

Αν καταλαβα καλα ψάχνεις αυτο που σκεφτόμουν και εγω στην αρχη της εφαρμογής του προγράμματος.

Ιδιωτικά καταστήματα με δικες τους προσφορές και υλικό.

Δυστηχως κατι τέτοιο δεν συνέβη στη συγκεκριμένη δραση γιατι φρόντισε να δέσει το κουπόνι προσφοράς με την δικτυακή σύνδεση (Ίντερνετ) οπότε στην ουσία και οι ιδιώτες έπρεπε να συνεργαστούν με έναν απο τους μεγάλους παίχτες.

Στην ουσία ειναι και αυτοί που καθόρισαν το παιχνιδι...

Πάντως ο χάρτης του enclusion ειναι αναλυτικοτατος.

Αφου loggαρεις βεβαια με τα στοιχεία στου θα δεις στη καρτέλα σου ενα σημειο που θα σου ανοίξει το χάρτη μέρους αντιπροσώπους.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το LG, το έχω γράψει καμιά 10ριά φορές :P

Το ειδα το LG το πηρε μια φιλη μου τι σου αρεσε σε αυτο?Γιατι τα βαλαμε διπλα διπλα και το LG χανοταν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ειδα το LG το πηρε μια φιλη μου τι σου αρεσε σε αυτο?Γιατι τα βαλαμε διπλα διπλα και το LG χανοταν :P

 

4G, Android lollipop, LG ui, κάμερα

Εσύ ποιο πήρες;

Ο φίλος ρωτάει συγκεκριμένα από αυτά του Γερμανού

Επεξ/σία από Pa0ki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4G, Android lollipop, LG ui, κάμερα

Εσύ ποιο πήρες;

Ο φίλος ρωτάει συγκεκριμένα από αυτά του Γερμανού

Εγω πηρα το asus fonepad 8.Για τον Γερμανο συγκεκριμενα συμφωνω μαζι σου στην επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...