Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το προβλημα μου ειναι η κοροιδια!!!!

 

Η αιτηση μου δεν ειχε περαστει καν στο e-inclusion μετα απο εναν μηνα. Και στο κατω - κατω ας μου ελεγαν οτι ειναι μεγαλος ο ογκος των αιτησεων και θελουμε χρονο, οχι να με πηγαινουν απο βδομαδα σε βδομαδα ριχνοντας παντα το φταιξιμο σε καποιον αλλον.

 

Αν δεν ειχαν την δυνατοτητα να επεξεργαστουν τις αιτησεις να μην λαμβαναν μερος στην Ψηφιακη Συγκλιση!

 

 

ακριβως ιδια περιπτωση με τη δικη σου..ακριβως ομως σε ολα οσα εχεις πει!

αλλα δεν εχει να κανει με τις απειλες..ο κωτσοβολος απ'οτι ειδα ειχε πολυ μεγαλο ογκο παραγγελιων,το πηρα τη δευτερα κ ειχα κανει αιτηση 9/02..1 μηνα δλδ :P μου ειχανε πει οτι αυτη τη βδομαδα θα ξεκινησουν να δινουν σε αυτους που καναν αιτηση στις 9/02!

btw η αιτηση περαστηκε στο inclusion 1 βδομαδα πριν αφου παρελαβα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Ειχα κανει παραγγελια για ενα laptop στις 6/2 απο τον Γερμανο στο Βραχατι Κορινθιας και μου καθυστερουσαν την παραγγελια με την δικαιολογια τα στικακια και οτι αργει πολυ το συστημα να περασει τις αιτησεις. Μεχρι που πηγα στις 9/3 και ισχυριστηκαν οτι μετα απο 1 μηνα θα το παρω. Τελικα χτες 15/3, ΚΥΡΙΑΚΗ, με πηραν τηλεφωνο απο το καταστημα και μου ειπαν οτι εξαντληθηκαν ολα τα laptop και αν θελω να παρω tablet.  "Για να με παρεις Κυριακη σημαινει οτι το ξερεις απο νωριτερα" Ε? Ε? Ψαχνοντας το λιγο παραπανω το θεμα, εμαθα οτι ο Γερμανος γνωριζε απο τις 6/3 οτι εχουν εξαντληθει ολα τα laptop και εγω το εμαθα μολις χτες( 10 μερες μετα). Κινηθηκα μεσω του ΙΝΚΑ Κορινθιας, Ινστιτουτο Καταναλωτων, και μου ειπαν οτι δικαιουμαι μεχρι και αποζημιωση για την καθυστερηση. Γραφω εδω για να σας πω τι μου εχει συμβει και επειδη ειμαι σιγουρος οτι σε πολλους απο εσας θα εχει συμβει κατι αντιστοιχο. Για αλλη μια φορα παιζεται παιχνιδι στις πλατες μας υποκεινουμενο απο αυτους που θα βγαλουν καρδος απο αυτη την υποθεση(το ποιος δεν το ξερω, μονο υποθεσεις μπορω να κανω). Οσοι εχετε προβλημα απευθυνθειτε στο ΙΝΚΑ Κορινθιας και σε οποιοδηποτε αλλο ΙΝΚΑ και καντε γραπτη καταγγελια μεσω email γιατι μονο ετσι θα βαλουν μυαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις με πηραν τηλ απο τον οτες (ειχα στειλει μαιλ για το θεμα του στικ και τη διακοπη στο τελος του προγραμματος, καπου το γραφω σε προηγουμενο μηνυμα μου), οπου η κυρια με την οποια μιλησα με διαβεβαιωσε οτι δεν εχει απολυτως καμμια σημασια το αν θα παρεις λαπτοπ η ταμπλετ, το αν θα παρεις μονο σιμ ή και στικακι, η διακοπη μπορει να γινει κανονικα, και οπως μου επεσημανε, στο site τους  (στο faq οπυ αναφερεται για αυτο στην τελευταια ερωτηση), γραφει για το προγραμμα του internet on the go και δε διαχωριζει τη σιμ απο το στικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αίτηση σε υποκατάστημα της cyta στις 19/2. Σήμερα 16/3 πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά της cyta και μου είπαν ότι δεν μπορούν να βρουν την αίτηση . Απο την άλλη στο υποκατάστημα το οποίο δεν έχει ούτε τηλέφωνο επικοινωνίας μου είπαν ότι δεν μπορεί να γίνει αίτηση μέχρι να παραλάβουν τον εξοπλισμό για να γίνει καταγραφή του serial code της συσκευής . Εγω τι να κάνω τώρα ; Έκανα αίτηση παραπόνων στην εταιρία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

<p>Παραγγελία από media markt κατ Λαγκαδα στις 14/3/15. Λαπτοπ dell με στικακι της wind, παραλαβή στις 17/3/15. (μπορούσα να παραλάβω από 16/3/15).</p>

Η mediamarkt συμμετέχει στο προγραμμα ; Διότι δεν την έχω δει στη λίστα .

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

 

Παραγγελία από media markt κατ Λαγκαδα στις 14/3/15. Λαπτοπ dell με στικακι της wind, παραλαβή στις 17/3/15. (μπορούσα να παραλάβω από 16/3/15).

Η mediamarkt συμμετέχει στο προγραμμα ; Διότι δεν την έχω δει στη λίστα .

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Παιδιά πήγα σήμερα στο media markt και παρηγγειλα το levono των 320 ευρω. Αυτά τα μοντέλα των 267 ευρω έχουν εξαντληθεί αλλα τα υπόλοιπα υπάρχουν . Γρήγοροι και εξυπηρετικοι !!! Πάτε να προλάβετε . Συνδέσεις έχουν με όλες τις εταιρίες . Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περασαν στη φαση β' οπου δεν τους αρκει το κουπονι αλλα ζητανε και κανα δυο πενηνταρικα για low end φορητους. παντως αυτη θα ειναι η τελευταια τους αρπαχτη. μετα τον ιουνιο θα κλεισουν αρκετα καταστηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήγα σήμερα στο media markt και παρηγγειλα το levono των 320 ευρω. Αυτά τα μοντέλα των 267 ευρω έχουν εξαντληθεί αλλα τα υπόλοιπα υπάρχουν . Γρήγοροι και εξυπηρετικοι !!! Πάτε να προλάβετε . Συνδέσεις έχουν με όλες τις εταιρίες . Sent from my iPhone using Insomnia

σε ποιο καταστημα πηγες?εγω σε δυο που πηγα εχθες και σημερα στο ενα δεν ειχε λαπτοπ παρα μονο ενα ακριβω και στο αλλα ειχε λαπτοπ με 270 αλλα δεν ειχε στικ για ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έχω παραλάβει το Asus Fonepad εδώ και 1 μήνα απ' την Wind, το HP Stream "δεν είχε διαθεσιμότητα". Σήμερα πέρασαν οι δικοί μου από το κατάστημα και τους είπαν ότι έχει πρόβλημα το σύστημα και ,ενώ το έχουν εδώ και 1 εβδομάδα στο κατάστημα, δεν μπορούν να το καταχωρίσουν! ΑΝ ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΕΝΑ SAMSUNG, μπορούν (!)

 

Πάλι φωνές και καταγγελίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έχω παραλάβει το Asus Fonepad εδώ και 1 μήνα απ' την Wind, το HP Stream "δεν είχε διαθεσιμότητα". Σήμερα πέρασαν οι δικοί μου από το κατάστημα και τους είπαν ότι έχει πρόβλημα το σύστημα και ,ενώ το έχουν εδώ και 1 εβδομάδα στο κατάστημα, δεν μπορούν να το καταχωρίσουν! ΑΝ ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΕΝΑ SAMSUNG, μπορούν (!)

 

Πάλι φωνές και καταγγελίες;

Πως σου φανηκε εσενα το asus? Και εμενα μαζι με το ταμπλετ διναν δωρο και μια σιμ καρτοκινητο και καθε μηνα 2 ωρες ομιλιας προς ολους και εχει περασει σχεδον μηνας και τιποτα μου ειπε οτι εχει προβλημα το συστημα τους.Και το δωρο το κουτι τιποτα ακομα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό γενικά το Asus, αν και η φωτεινότητα της οθόνης δεν με ικανοποιεί, πρέπει να την έχεις σχετικά ψηλά για να μπορείς να διακρίνεις τι γίνεται. Βέβαια, χρησιμοποιούσα επί κανα χρόνο το Asus TF 201 που έχει εκπληκτική φωτεινότητα, οπότε μπορεί γι' αυτό να μου φαίνεται κάπως.

 

Το δώρο που πήρα με το Fonepad ήταν μια θήκη και ένα φορητό ηχείο bluetooth.

 

Όσον αφορά τα προβλήματα με το σύστημα τους, μας δουλεύουν κανονικά, ειδικά εσένα που σου λένε για 1 μήνα τώρα.

Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ να μιλήσεις απευθείας με το αρμόδιο τμήμα που ασχολείται με την ψηφιακή αλληλεγγύη, οπότε με λίγα λόγια μου είπαν πως "ό,τι γουστάρει το κατάστημα κάνει" και πως "δεν έχει λόγο να σας πει ψέμματα".

 

Είπε πως ίσως περιμένουν έγκριση από τα κεντρικά της Wind για να δώσουν το τάμπλετ. Κι εγώ απορώ, τι έγκριση είναι αυτή από τη στιγμή που το Samsung μου είπαν το δίνουν απευθείας αλλά για το HP Stream θέλουν έγκριση;;

 

Βρωμάει ότι θέλουν να ξεφορτωθούν το Samsung που είναι μάπα σε σχέση με τα άλλα, αυτό βλέπω εγώ.

 

Υ.Γ. Στην θέση σου θα έκανα καταγγελία στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή, και αν δεν έχω νέα από Δευτέρα, θα κάνω κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό γενικά το Asus, αν και η φωτεινότητα της οθόνης δεν με ικανοποιεί, πρέπει να την έχεις σχετικά ψηλά για να μπορείς να διακρίνεις τι γίνεται. Βέβαια, χρησιμοποιούσα επί κανα χρόνο το Asus TF 201 που έχει εκπληκτική φωτεινότητα, οπότε μπορεί γι' αυτό να μου φαίνεται κάπως.

 

Το δώρο που πήρα με το Fonepad ήταν μια θήκη και ένα φορητό ηχείο bluetooth.

 

Όσον αφορά τα προβλήματα με το σύστημα τους, μας δουλεύουν κανονικά, ειδικά εσένα που σου λένε για 1 μήνα τώρα.

Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ να μιλήσεις απευθείας με το αρμόδιο τμήμα που ασχολείται με την ψηφιακή αλληλεγγύη, οπότε με λίγα λόγια μου είπαν πως "ό,τι γουστάρει το κατάστημα κάνει" και πως "δεν έχει λόγο να σας πει ψέμματα".

 

Είπε πως ίσως περιμένουν έγκριση από τα κεντρικά της Wind για να δώσουν το τάμπλετ. Κι εγώ απορώ, τι έγκριση είναι αυτή από τη στιγμή που το Samsung μου είπαν το δίνουν απευθείας αλλά για το HP Stream θέλουν έγκριση;;

 

Βρωμάει ότι θέλουν να ξεφορτωθούν το Samsung που είναι μάπα σε σχέση με τα άλλα, αυτό βλέπω εγώ.

 

Υ.Γ. Στην θέση σου θα έκανα καταγγελία στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή, και αν δεν έχω νέα από Δευτέρα, θα κάνω κι εγώ.

Κατσε το δωρο δεν ηταν ακουστικα θηκη ζελατινη και ηχειο? Εμενα η φωτεινοτητα μου ειναι υπερ αρκετη. Φαντασου το εδωσα σε μια γνωστη μου να το δει και μου 'λεγε σε παρακαλω χαμηλωσε την φωτεινοτητα ειναι πολυ δυνατη.Αναλογα την συνηθεια ειναι τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/ergasiaka/54722/psifiaki-allileggyi-neos-katalogos-katastimaton-gia-dorean-laptop-kai-tablet

 

Ψηφιακή Αλληλεγγύη: Νέος κατάλογος καταστημάτων για δωρεάν λαπτοπ και tablet

www.dikaiologitika.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...