Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα τσέκαρα το ταμπλετ σε θεμα μπαταριας.Σε φουλ  φωτεινότητα και χρηση σε wifi μου κρατησε 9 ωρες.Το ξεθεωσα!Ημουν σε βιντεοκληση στο skype απο 15% μπαταρια εως και 3% μπαταρια και κρατησε αρκετη ωρα!Ειμαι πολυ ικανοποιημενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σημερα τσέκαρα το ταμπλετ σε θεμα μπαταριας.Σε φουλ  φωτεινότητα και χρηση σε wifi μου κρατησε 9 ωρες.Το ξεθεωσα!Ημουν σε βιντεοκληση στο skype απο 15% μπαταρια εως και 3% μπαταρια και κρατησε αρκετη ωρα!Ειμαι πολυ ικανοποιημενη

 

thanks ρε Janet, είναι ωραίο το ταμπλετάκι. Μ'αρέσει κ το design. Κ για το αρνητικό που είπες, για το screen protector, δε νομίζω ότι θα πάθει κ τίποτα κ αν δε βάλεις κάτι. Πολλοί το έχουν σκέτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks ρε Janet, είναι ωραίο το ταμπλετάκι. Μ'αρέσει κ το design. Κ για το αρνητικό που είπες, για το screen protector, δε νομίζω ότι θα πάθει κ τίποτα κ αν δε βάλεις κάτι. Πολλοί το έχουν σκέτο

 

Κι ομως!Το πηγα στα public να του κανω ασφαλεια γιατι εκει κανεις ασφαλεια και ας μην το αγορασες απο αυτους(δεν την εκανα γιατι ζητουσαν 89€) και ο τεχνικος που το τσεκαρε να δει αν ειναι οκ το καθάρισε με σπρει γιατι νομιζε οτι απο μεσα η οθονη ηταν θολη.Χωρις ζελατινη γινεται χαλι μαυρο!Παρήγγειλα απο το ebay σημερα γιατι στην wind δεν ειχαν και στα public την ειχε 18€.Δηλαδη το μονο απλο βεβαια κακο.Σε ολα τα αλλα το λατρευω.Φαντασου αυτος στα public μολις το ειδε μου λεει και εγω αυτο πηρα και εκεινος συμφωνησε οτι ειναι πολυ καλο ταμπλετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον σημερα το τσεκαρα σε παιχνιδια.Επαιζα συνεχομενα heroes charge  το οποιο παιχνιδι ειναι πανω απο 75MB δεν κολλησε καθόλου και επεσε στο 40% μετα απο 5 ωρες.Επισης συγχρόνως ημουν στο viber. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Σε 1 μηνα μου είπανε θα μου δωσουν το λαπτοπ που παραγγειλα,</p>

<p>εσεις γιατί το πήρατε νωριτερα?</p>

 

Όλα έχουν να κάνουν με το κάθε κατάστημα και το απόθεμα που έχει στο κάθε προϊόν... και εγώ στην αναμονή είμαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Laptop μόνο αν είσαι διατεθειμένος να προσθέσεις ram/ssd, αλλιώς πολύ σαπίλα(τα δωρεάν τουλάχιστον)

Ενώ μια ταμπλέτα όπως το lg gpad για παράδειγμα είναι αξιοπρεπέστατη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι αξιζει ταμπλέτ η λάπτοπ;

Αυτό είναι υποκειμενικό... Ανάλογα με τις ανάγκες σου και τα θέλω σου... Εγώ πχ λαπτοπ έχω και αρκετά πιο καλό από τα προσφερομενα... Οπότε θα πάρω ταμπλετ που δεν έχω...

 

Σαν κάπως γενικότερο σχόλιο πάντως θα έλεγα πως με 230 ευρώ παίρνεις αξιοπρεπές ταμπλετ ενώ αντίστοιχα με 230 ευρώ τα λαπτοπ που παίρνεις είναι θα έλεγα όχι και τόσο αξιοπρεπή....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση αν ξέρει κανείς να βοηθήσει....

 

Έχει κάποιος το 5 GB Mobile Internet της Vodafone...
Αν φτάσει τα 5 GB, σταματάει εκεί για το συγκεκριμένο μήνα;;; ή θα του στείλουν λογαριασμό για όσα GB είναι πάνω από 5;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το vodafone το φοιτητικό που έχω και είναι 4 gb σε ενημερώνει στο 80% (3,2 gb) και στα 4 gb σταματάει και άμα θες να έχεις κι άλλο πρέπει να το αγοράσεις (σαν κάρτα) αλλά με τιμές εξωφρενικές οπότε ούτε καν. (Αλλά είναι πολύ καλό το γεγονός ότι σταματάει)

 

Στη Cosmote και εμένα έτσι μου είπε η υπάλληλος ότι σε ενημερώνει μεν στο 80 % αλλά δεν σταματάει αλλά συνεχίζει και την διαφορά την χρεώνεσαι εσύ... (Μάλιστα είπε κυνικά ότι εκεί ποντάρουν κιόλας για να βγάλουν και κάτι παραπάνω από την όλη υπόθεση...)

 

Οπότε προσοχή μεγάλη γιατί μετά τα δωρεάν gb οι χρεώσεις είναι εξωφρενικές και έχουμε δει και εδώ πιο παλιά τόπικ για κάτι λογαριασμούς μερικών χιλιάδων για κάποια gb πάνω από το όριο...

 

Θα έπρεπε να υπάρχει (ίσως και να υπάρχει δεν ξέρω) δυνατότητα να ζητάς να στο κόβουν όπως γίνεται στο φοιτητικό το vodafone... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως!Το πηγα στα public να του κανω ασφαλεια γιατι εκει κανεις ασφαλεια και ας μην το αγορασες απο αυτους(δεν την εκανα γιατι ζητουσαν 89€) και ο τεχνικος που το τσεκαρε να δει αν ειναι οκ το καθάρισε με σπρει γιατι νομιζε οτι απο μεσα η οθονη ηταν θολη.Χωρις ζελατινη γινεται χαλι μαυρο!Παρήγγειλα απο το ebay σημερα γιατι στην wind δεν ειχαν και στα public την ειχε 18€.Δηλαδη το μονο απλο βεβαια κακο.Σε ολα τα αλλα το λατρευω.Φαντασου αυτος στα public μολις το ειδε μου λεει και εγω αυτο πηρα και εκεινος συμφωνησε οτι ειναι πολυ καλο ταμπλετ

 

Στα public σου δίνουν ένα προστατευτικό δώρο μέσα στο πακέτο SBS που δίνουν μαζί με το Asus, αν το πάρεις απο αυτούς βέβαια... Ένας φίλος μου πάντως, που έχει το ipad air, το έχει χωρίς προστατευτικό. Απλά στη θήκη το βάζει. Το ίδιο κ μια φίλη με το Lenovo idea pad.Τέσπα, το θέμα είναι ότι το μηχανηματάκι φυσάει και μάλλον κ εγώ αυτό θα πάρω. Θα ρίξω μια ματιά αύριο κ στο LG στον OTE όμως.

 

Το vodafone το φοιτητικό που έχω και είναι 4 gb σε ενημερώνει στο 80% (3,2 gb) και στα 4 gb σταματάει και άμα θες να έχεις κι άλλο πρέπει να το αγοράσεις (σαν κάρτα) αλλά με τιμές εξωφρενικές οπότε ούτε καν. (Αλλά είναι πολύ καλό το γεγονός ότι σταματάει)

 

Στη Cosmote και εμένα έτσι μου είπε η υπάλληλος ότι σε ενημερώνει μεν στο 80 % αλλά δεν σταματάει αλλά συνεχίζει και την διαφορά την χρεώνεσαι εσύ... (Μάλιστα είπε κυνικά ότι εκεί ποντάρουν κιόλας για να βγάλουν και κάτι παραπάνω από την όλη υπόθεση...)

 

Θα έπρεπε να υπάρχει (ίσως και να υπάρχει δεν ξέρω) δυνατότητα να ζητάς να στο κόβουν όπως γίνεται στο φοιτητικό το vodafone... 

 

Εντάξει η cosmote όμως δίνει κ 10 giga. Δε νομίζω έναν μέσο χρήστη να μην τον φτάνουν τα 10 giga το μήνα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα παιδιά και συγγνώμη εάν είμαι εκτός τοπικ αλλά είναι ότι κοντινότερο βρήκα στο φόρουμ σχετικά με το θέμα..

 

Πήρε η κοπέλα μου από τον Γερμανό μέσο του προγράμματος το Hp 250 με τα Windows 8.1.

Εννοείται ότι σερνοταν και αποφάσισα να του περάσω τα Windows 7 με κλειστά μάτια και μετά από μια γρήγορη αναζήτηση στο site της Hp βρήκα ότι υπάρχουν drivers οπότε όλα καλά μέχρι εδώ..

Το πρόβλημα είναι το εξής: οι περισσότεροι drivers δεν δουλεύουν και μετά από πολύωρη αναζήτηση σε πολλά sites βρήκα ότι οι περισσότεροι έχουν το ίδιο πρόβλημα..

Αν έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ας μου στείλει ένα pm να μου πει τι έκανε.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ζητάω συγνώμη αν έπρεπε να ψάξω καλύτερα στο φόρουμ η είμαι εκτός topic

 

Δοκίμασε το πρόγραμμα Driver Booster. Σκανάρει και περνά μόνο του ότι χρειάζεται ο υπολογιστής. Με έχει βοηθήσει αρκετές φορές σε παρόμοια θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα public σου δίνουν ένα προστατευτικό δώρο μέσα στο πακέτο SBS που δίνουν μαζί με το Asus, αν το πάρεις απο αυτούς βέβαια... Ένας φίλος μου πάντως, που έχει το ipad air, το έχει χωρίς προστατευτικό. Απλά στη θήκη το βάζει. Το ίδιο κ μια φίλη με το Lenovo idea pad.Τέσπα, το θέμα είναι ότι το μηχανηματάκι φυσάει και μάλλον κ εγώ αυτό θα πάρω. Θα ρίξω μια ματιά αύριο κ στο LG στον OTE όμως.

 

 

Εντάξει η cosmote όμως δίνει κ 10 giga. Δε νομίζω έναν μέσο χρήστη να μην τον φτάνουν τα 10 giga το μήνα....

Εμενα η cosmote μου εχει στειλει μυνημα οτι δεν θα με χρεωνει μετα το τελος των δωρεαν gb συγκεκριμενα:"META THN KATANAΛΩΣH TΩN ΔΩPEAN MB ΘA ΠΛOHΓEIΣTE XΩPIΣ EΠIΠΛEON XPEΩΣH AΛΛA ME MEIΩMENH TAXYTHTA ΠPOΣBAΣHΣ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...