Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση αν ξέρει κανείς να βοηθήσει....

 

Έχει κάποιος το 5 GB Mobile Internet της Vodafone...

Αν φτάσει τα 5 GB, σταματάει εκεί για το συγκεκριμένο μήνα;;; ή θα του στείλουν λογαριασμό για όσα GB είναι πάνω από 5;;;

 

 

 

Θα σε χρεώνει κανονικά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στα public σου δίνουν ένα προστατευτικό δώρο μέσα στο πακέτο SBS που δίνουν μαζί με το Asus, αν το πάρεις απο αυτούς βέβαια... Ένας φίλος μου πάντως, που έχει το ipad air, το έχει χωρίς προστατευτικό. Απλά στη θήκη το βάζει. Το ίδιο κ μια φίλη με το Lenovo idea pad.Τέσπα, το θέμα είναι ότι το μηχανηματάκι φυσάει και μάλλον κ εγώ αυτό θα πάρω. Θα ρίξω μια ματιά αύριο κ στο LG στον OTE όμως

 

Απο wind το πηρα και οταν το παρήγγειλα το διναν αυτο το πακετο αλλα δεν μου το δωσαν γιατι μαλλον τελειωσε το αποθεμα και οτι θα τα λαβουν αργοτερα και οσοι ειναι ναι το παρουν θα το παρουν.Το λατρεψα το ταμπλετ στο φουλ!!!!Δεν θα μπορουσα να παρω κατι αλλο ειλικρινα ειναι πολυ καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

 

αν παρω λαπτοπ καποιος ανεφερε οτι με ssd  και μερικα ram μπορει να γινει ικανοποιητικο

 

τι κοστολογιο εχει αυτο??δηλαδη η τοποθετηση των 2 πιο πανω???για να δω ....αν σερνεται να παρω ενα ταμπλετ και να τελειωνει η δουλεια

 

παντως εγω για πολυ απλες δουλειες το θελω....κυριως για σερφαρισμα.......οχι να παιζω παιχνιδια .......

 

αν μπορει κανεις να μου απαντησει ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα έτρεξε το πρόγραμμα ψηφιακή αλληλεγγύη.Τα ελληνικά καταστήματα έσπευσαν να αρπάξουν την ευκαιρία και να κοροϊδέψουν για μια ακόμη φορά τους πολίτες.Πλήρης παραπληροφόρηση στους όρους και τις προϋποθέσεις του προγράμματος ειδικά για της παροχή 3G και την περίοδο δέσμευσης των προγραμμάτων.Επίσης το πρόγραμμα τρέχει εδώ και ένα μήνα με καταληκτική ημερομηνία την 30/6/2015.Τα ελληνικά όμως κλεπτοκαταστήματα φρόντισαν να φέρουν ''λίγα κομμάτια'' σε λάπτοπ ώστε να ''σπρώξουν'' περισσότερο τα tablet.Μάλιστα αναφέρουν πως εξαφανίστηκαν όλα σε μια εβδομάδα και δεν γνωρίζουν αν θα υπάρξουν ποτέ ξανά νέα κομμάτια σε λαπτοπ μέχρι το τέλος της προθεσμίας!!!Νομίζω πως αποτελεί και έρευνα του εισαγγελέα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα διαβάσει το νήμα αυτό όμως το έγραψα για να εξειδικευτεί η απάτη για τον αριθμό των κομματιών που ήδη έχουν παραδοθεί στα καταστήματα [μικρός] αλλά και για το ότι ίσως από εδώ και πέρα δε θα υπάρχουν νέα κομμάτια προς διάθεση,ίσως ο τίτλος να είναι λάθος λοιπόν..Αν δεν μπορούν να ικανοποιήσουν τις προϋποθέσεις του προγράμματος ας παραιτηθούν από αυτό και ας το δηλώσουν στον κόσμο να ξέρει.Από την άλλη δε γίνεται να κάνει ο καθένας ότι γουστάρει σε αυτή τη χώρα,πρέπει να παρέμβει εισαγγελέας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

 

αν παρω λαπτοπ καποιος ανεφερε οτι με ssd  και μερικα ram μπορει να γινει ικανοποιητικο

 

τι κοστολογιο εχει αυτο??δηλαδη η τοποθετηση των 2 πιο πανω???για να δω ....αν σερνεται να παρω ενα ταμπλετ και να τελειωνει η δουλεια

 

παντως εγω για πολυ απλες δουλειες το θελω....κυριως για σερφαρισμα.......οχι να παιζω παιχνιδια .......

 

αν μπορει κανεις να μου απαντησει ευχαριστω

 

Ε ένα 85-90άρι ευρώ για έναν 120άρι ssd και μια 4άρα ραμ αφού απ ότι έχω καταλάβει τα λάπτοπ έχουν μια υποδοχή οπότε δεν μπορείς να προσθέσεις άλλα 2 γίγα αλλά πρέπει να αντικαταστήσεις με 4άρα.... Τώρα αν θέλεις τόσο απλή χρήση ίσως και χωρίς τις προσθήκες να είσαι εντάξει... Δοκίμασέ το και αν δεις ότι σου σπάει τα νεύρα κάνε τις αλλαγές...

τελικά τα media markt έχουν μπει στο πρόγραμμα ???? γιατί στο σιτε τους δεν το αναφέρουν πουθενά

 

Ναι έχουν μπει... Μπες με τους κωδικούς του taxis στο e-inclusion να δεις ότι υπάρχουν κανονικά τα Media -Saturn..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Πηγα σε κοτσοβολο της περιοχης μου και εχω τις εξης δυο επιλογες σε λαπτοπ.

 

1. Lenovo g50-45  e1-6010/2/320   (δωρεαν)

2. HP 250 n2840 (+30€)

 

όμως δεν εχουν DVD drive και εγω το χρειαζομαι. Ξερει κανεις εάν η μητρική τους δεχεται dvd απο τα πλαγια;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Πηγα σε κοτσοβολο της περιοχης μου και εχω τις εξης δυο επιλογες σε λαπτοπ.

 

1. Lenovo g50-45  e1-6010/2/320   (δωρεαν)

2. HP 250 n2840 (+30€)

 

όμως δεν εχουν DVD drive και εγω το χρειαζομαι. Ξερει κανεις εάν η μητρική τους δεχεται dvd απο τα πλαγια;

 

Ευχαριστώ

το HP εχει υποδοχη για dvd..(btw η wind με dvd rw το βγαζει +49Ε lol) για το Lenovo δεν γνωριζω  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο υπαλληλος μου ειπε οτι δεν εχει η μητρικη σατα στα πλαγια και αρα δεν παιρνει, αλλα δεν το πιστευω.. Ψαχνω manual αλλα δεν βρισκω. Λαπτοπ φαντασματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και συγγνώμη εάν είμαι εκτός τοπικ αλλά είναι ότι κοντινότερο βρήκα στο φόρουμ σχετικά με το θέμα..

 

Πήρε η κοπέλα μου από τον Γερμανό μέσο του προγράμματος το Hp 250 με τα Windows 8.1.

Εννοείται ότι σερνοταν και αποφάσισα να του περάσω τα Windows 7 με κλειστά μάτια και μετά από μια γρήγορη αναζήτηση στο site της Hp βρήκα ότι υπάρχουν drivers οπότε όλα καλά μέχρι εδώ..

Το πρόβλημα είναι το εξής: οι περισσότεροι drivers δεν δουλεύουν και μετά από πολύωρη αναζήτηση σε πολλά sites βρήκα ότι οι περισσότεροι έχουν το ίδιο πρόβλημα..

Αν έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ας μου στείλει ένα pm να μου πει τι έκανε.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ζητάω συγνώμη αν έπρεπε να ψάξω καλύτερα στο φόρουμ η είμαι εκτός topic

Ποιος σου είπε ότι με windows 7 θα είναι πιο γρήγορο απ' ότι με 8.1????

Μάλλον το αντίθετο. Εκτός κι αν δουλευες το metro περιβάλλον οπου εκεί ναι, υπάρχει μια καθυστέρηση.

8.1 δαγκωτό απο μένα.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...