Προς το περιεχόμενο

Στις 29 Ιουλίου η επίσημη κυκλοφορία των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οτι αυτος ειναι χαζος δεν παει να πει οτι εγω ειμαι απελπισμενος για να παω με μπετονιερα με ποδια. :cry: :lol: :D

Yuckkkkkk :P

Όχι όχι νταξει... Μακριά απο μπετονιέρες homie

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 247
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στοιχηματάκι ότι το άνωθεν θα συνεχιστεί με τον ίδιο τρόπο.

Δεν ισχυει.

  1. Γιατι τα 95 ηταν μια χαρα λειτουργικο χωρις πολλες bsod σε σχεση με τα 98 και ακομα χειροτερα τα ME.
  2. Γιατι δεν αναφερει πουθενα τα 2000 τα οποια ηταν επισης μια χαρα.

Edit -> Ουτε τα NT 4.0 (Workstation και Server) αναφερει τα οποια ηταν solid rock μιας και χρησιμοποιουσαν το NTFS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τετραγωνακι κατω δεξια θα το φαμε στην μαπα κανα 2μηνο δλδ?Δεν βαριεσαι.Να ρωτησω κατι αλλο παιδια.Εγω θελω σε κανενα 5μηνο να παρω ενα 240αρη ssd μιας και ο 90αρης που εχω τωρα δεν φτανει πλεον.Λογικα,επειδη μαλλον για 850 evo με βλεπω,θα μπορεσω να μεταφερω image απο τον ενα δισκο στον αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εχει ηδη αναφερθει αλλα για οσους δεν κανουν το Free Upgrade αλλα τα αγορασουν στο CNET ανακοινωθηκε οτι τα Windows 10 θα κοστιζουν η απλη εκδοση 120$ και η Pro 200$  http://www.gamespot.com/articles/windows-10-costs-120-if-you-can-t-get-a-free-upgra/1100-6427734/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 98SE, 2000, XP SPx που πήγαν? :P

 

Δεν ισχυει.

  1. Γιατι τα 95 ηταν μια χαρα λειτουργικο χωρις πολλες bsod σε σχεση με τα 98 και ακομα χειροτερα τα ME.
  2. Γιατι δεν αναφερει πουθενα τα 2000 τα οποια ηταν επισης μια χαρα.

Edit -> Ουτε τα NT 4.0 (Workstation και Server) αναφερει τα οποια ηταν solid rock μιας και χρησιμοποιουσαν το NTFS.

 

Προφανώς αναφέρεται σε «βασικές» εκδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς αναφέρεται σε «βασικές» εκδόσεις.

Και απο ποτε τα 2000 δεν θεωρουνται βασικη εκδοση?

Τα NT 4.0 αντε να το δεχτω, δεν τα γνωριζαν και δεν τα χρησιμοποιουσαν πολλοι.

 

Επειδη παντως τα NT 4.0 τα ειχα δουλεψει πολυ εκεινα τα χρονια, σε διαβεβαιω οτι ηταν εξαιρετικα σταθερα.

 

Το 1999 ημουν σε ενα δημοσιο ΙΕΚ ως Τεχνικος Τηλεπληροφορικης (δεν εχω ιδεα αν υπαρχει αυτη η ειδικοτητα πλεον) και ολα τα μηχανηματα πλην του server ειχαν Windows 98. Γραφαμε λοιπον ενα μαθημα (δεν θυμαμαι πιο, μπορει να ηταν επεξεργασια εικονας) και επειδη ειχα παει αδιαβαστος και δεν ηξερα χριστο, προς το τελος του χρονου, ανοιξα ΙΕ, εγραψα στην μπαρα να ανοιξει το file:///C:/con/con και φυσικα πεταξε BSOD (Ηταν απο τα κλασικα bugs των 9x). Μετα φωναξα "απογοητευμενος" τον καθηγητη και την συνεχεια την φανταζεστε... Δεν βαθμολογηθηκα ποτε!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1999 ημουν σε ενα δημοσιο ΙΕΚ ως Τεχνικος Τηλεπληροφορικης (δεν εχω ιδεα αν υπαρχει αυτη η ειδικοτητα πλεον) και ολα τα μηχανηματα πλην του server ειχαν Windows 98. Γραφαμε λοιπον ενα μαθημα (δεν θυμαμαι πιο, μπορει να ηταν επεξεργασια εικονας) και επειδη ειχα παει αδιαβαστος και δεν ηξερα χριστο, προς το τελος του χρονου, ανοιξα ΙΕ, εγραψα στην μπαρα να ανοιξει το file:///C:/con/con και φυσικα πεταξε BSOD (Ηταν απο τα κλασικα bugs των 9x). Μετα φωναξα "απογοητευμενος" τον καθηγητη και την συνεχεια την φανταζεστε... Δεν βαθμολογηθηκα ποτε! :P

Και γιατι δεν εκανε ενα απλο ρεσταρτ να λυθει το πρόβλημα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο ποτε τα 2000 δεν θεωρουνται βασικη εκδοση?

Τα NT 4.0 αντε να το δεχτω, δεν τα γνωριζαν και δεν τα χρησιμοποιουσαν πολλοι.

 

Επειδη παντως τα NT 4.0 τα ειχα δουλεψει πολυ εκεινα τα χρονια, σε διαβεβαιω οτι ηταν εξαιρετικα σταθερα.

 

Το 1999 ημουν σε ενα δημοσιο ΙΕΚ ως Τεχνικος Τηλεπληροφορικης (δεν εχω ιδεα αν υπαρχει αυτη η ειδικοτητα πλεον) και ολα τα μηχανηματα πλην του server ειχαν Windows 98. Γραφαμε λοιπον ενα μαθημα (δεν θυμαμαι πιο, μπορει να ηταν επεξεργασια εικονας) και επειδη ειχα παει αδιαβαστος και δεν ηξερα χριστο, προς το τελος του χρονου, ανοιξα ΙΕ, εγραψα στην μπαρα να ανοιξει το file:///C:/con/con και φυσικα πεταξε BSOD (Ηταν απο τα κλασικα bugs των 9x). Μετα φωναξα "απογοητευμενος" τον καθηγητη και την συνεχεια την φανταζεστε... Δεν βαθμολογηθηκα ποτε!  :P

καλά άστα αυτά που χάλαγε το λειτουργικό απο ένα παιχνίδι.......παλιές κακές εποχές ξεπερασμένες ανεπιστρεπτι,windows xp το πρώτο σταθερό λειτουργικό με μια αξιοπρέπεια.

Μέσα στο καλοκαιράκι πάμε για 10,και χρειάζεται ένα format το pc γιατί έχει πολύ σαβούρα :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...