Προς το περιεχόμενο

Στις 29 Ιουλίου η επίσημη κυκλοφορία των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ όταν ήλεγξα τα updates μου ήρθε το "Get Windows 10" update. Έχει και εικονίδιο κάτω δεξιά.

 

Το θέμα είναι το εξής: έχω το windows 7 ultimate, αλλά δεν είναι αυθεντικά (yeah, I know ...), παρόλο που το σύστημα τα αναγνωρίζει ως genuine. Είμαι σίγουρος πως και άλλοι έχουν το ίδιο κλειδί με 'μενα.

 

Θα είμαι με το ίδιο προφίλ αν κάνω upgrade, ή θα μου βγάζει κάποιο μήνυμα ότι δεν είναι genuine κλπ. Κι αν ναι, γιατί τώρα (με Windows 7) δεν μπορεί να το αναγνωρίσει η Microsoft?

ενδιαφέρον η ερώτηση , νομίζω αφορά τους περισσότερους στατιστικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 247
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εμενα παντως σε windows 8.1 enterprise δεν εχει ερθει τιποτα ακομα..και εχω και outlook account και ολα κομπλε..με @φοδευσε η microsoft..

 

Οι εκδόσεις Enterprise δεν θα πάρουν το free upgrade.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυθεντικα Windows 8.1 ηρθε πριν κανα 2ωρο η ειδοποιηση.Εβαλα το mail για επιβεβαιωση και τωρα περιμενουμε.Το καλυτερο θα ειναι να μας δωσει το ISO οπως ειναι να το περασουμε σε ενα usb να κανουμε καθαρη εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το καλυτερο θα ειναι να μας δωσει το ISO οπως ειναι να το περασουμε σε ενα usb να κανουμε καθαρη εγκατασταση.

officially λογικα θα είναι όπως στα Win8, όταν πας να κάνεις activate το key σε clean installation δεν θα το δέχεται...

 

 

το "άντε να δούμε" στο topic έχει χρησιμοποιηθεί περισσότερο από το "α π α τ ο"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στου γιου μου ηρθε ειδοποιηση...Σε μενα με ιδιο λειτουργικο τιποτα .Αν και οταν ερθει δινουμε οποιο email θελουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

officially λογικα θα είναι όπως στα Win8, όταν πας να κάνεις activate το key σε clean installation δεν θα το δέχεται...

 

 

το "άντε να δούμε" στο topic έχει χρησιμοποιηθεί περισσότερο από το "α π α τ ο"...

Εφόσον δεν τα δώσει σε μορφή iso τότε δεν μιλάμε για δωρεάν Windows αλλά για δωρεάν αναβάθμιση όπως έγινε με τα 8/8.1.Το να δώσει το iso και να έχουμε το cd key που είδη έχουμε στα 8.1 για activate θα είναι το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εφόσον δεν τα δώσει σε μορφή iso τότε δεν μιλάμε για δωρεάν Windows αλλά για δωρεάν αναβάθμιση όπως έγινε με τα 8/8.1.

μα για δωρεάν αναβάθμιση μιλάγαμε πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα για δωρεάν αναβάθμιση μιλάγαμε πάντα...

Το θέμα μου είναι αν θα κάτσουν καλά τα 10 πάνω στα 8.1. Τα 8.1 ήταν μικρή αναβάθμιση των κακων Windows 8.Τα 10 είναι ένα τελείως καινούργιο λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Έκανα και εγώ το μεσημέρι την κράτηση για τα windows 10, απο windows 7 δίνοντας απλά το mail μου. Το περίεργο είναι πως αντί για mail επιβεβαιωσης απο microsoft, κάνα 2ωρο μετά μου ήρθε mail από dhl με ένα tracking number αποστολής. Κανένα άλλο στοιχείο... Ούτε τα δικά μου στοιχεία είχε ουτε του αποστολέα.

Υπάρχει περίπτωση να είναι αποστολή από microsoft; λέω..., και αν ναι αφού στα 7αρια δεν έχω εγγραφή, πως ξέρουν διεύθυνση;

Πάντως αυτή τη περίοδο δεν περιμένω κάποια άλλη αποστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το θέμα μου είναι αν θα κάτσουν καλά τα 10 πάνω στα 8.1. Τα 8.1 ήταν μικρή αναβάθμιση των κακων Windows 8.Τα 10 είναι ένα τελείως καινούργιο λειτουργικό.

προσωπικά με βλέπω για clean installation win8 και στα καπάκια win10...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως λένε εδώ:

 

https://www.reddit.com/r/windows/comments/382cil/can_you_do_a_clean_install_of_windows_10_once_it/

 

There was an option to keep nothing in the Windows 8 Upgrade Assistant, so it's likely that Microsoft puts something simliar into the Windows 10 upgrade process.

 

Κάποτε πρέπει να το είχα δει αυτό το screenshot, αλλά ούτε που το θυμόμουν πλέον:

 

http://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2012/10/4-640x501.png

 

Άρα μάλλον κάτι παρόμοιο θα έχουμε και στα Win10. Υποθέσεις κάνουμε, δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα κάτι επίσημο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...