Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάντως σκέφτομαι θα πρέπει να είναι πολύ σουρεαλ φάση την μια να μην περνάει η αγορά από το paypal κ την άλλη να περνάει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις εκανα online ανανεωση χρονου ομιλιασ στην wind με paypal κανονικα . visa Eurobank

,

Πριν κανα 20ημερο έκανα με PayPal ανανέωση 10 ευρώ σε Wind και το δέχθηκε κανονικότατα,ενώ με σκέτη κάρτα(την ίδια) όχι !!!!

Prepaid eurobank.

 

Έχει δοκιμάσει κάνει από Amazon(ευρωπαϊκά παραρτήματα);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως σκέφτομαι θα πρέπει να είναι πολύ σουρεαλ φάση την μια να μην περνάει η αγορά από το paypal κ την άλλη να περνάει.

 

Δυστυχως ελάχιστοι είναι αυτοί που ανέφεραν αγορα μέσω paypal απο εξωτερικό (όχι ανανεωση κινητου Ελλάδας). Μετρούνται στα δάκτυλα του ενός χεριού. Αρα αναφορικά με το Paypal δε βλέπω αλλαγή. Το ότι κανει verify την κάρτα, δε λέει πολλά αν δεν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν λίγο έγινε δεκτή αγορά με prepaid Πειραιώς σε δισκάδικο της Νέας Υόρκης μετά από προσπάθεια 7 ημερών....

 

μουσικές αγορές κ τα συναφή κάπου διάβαζα πως κ καλά εξαιρούνται από τα cc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μουσικές αγορές έχω την εντύπωση ήταν μόνο για mp3's και όχι για physical formats...το λέω γιατί εδώ και μια βδομάδα προσπαθούσα να αγοράσω κάτι βινύλια και έτρωγα άκυρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχαν προβλήματα και με την επιβεβαίωση πιστωτικών στο paypal ? Σήμερα παρέλαβα την καινούρια κάρτα μου που έληξε και ανανέωσα κανονικά τα στοιχεία και προχώρησε στην διαδικασία link and confirm χρεώνοντας κανονικά το 1.5 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πως κάποιοι κάνουν αγορές απο εξωτερικό με προπληρωμένες και χρεωστικές, Εγώ τρώω πορτα παντού με πιστωτική Visa Gold χωρίς όριο που ανήκει σε επιχείρηση.... Νομίζω οτι τρώμε τρολλάρισμα και photoshop

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πως κάποιοι κάνουν αγορές απο εξωτερικό με προπληρωμένες και χρεωστικές, Εγώ τρώω πορτα παντού με πιστωτική Visa Gold χωρίς όριο που ανήκει σε επιχείρηση.... Νομίζω οτι τρώμε τρολλάρισμα και photoshop

για αγορες με προιοντα τσιγκαλιδια εχουν γινει πολλες, για ακριβα προιοντα ελαχιστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενεργοποιούν κάποια κάρτα τραπέζης στο paypal δεν χρειάζεται να περιμένουν μέρες ώστε να μάθουν το ποσό χρέωσης και να το βάλουν στο paypal για επιβεβαίωση για ενεργοποίηση της κάρτας.

Μπορούν να πάρουν τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης της εκάστοτε κάρτας όπου θα τους ζητηθούν τα στοιχεία τους και θα ενημερωθούν ποιο είναι το ποσό που χρέωσε το paypal ώστε να την ενεργοποιήσουν άμεσα στο paypal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...