Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ψηφιστεί απόψε το μνημόνιο και περάσει και από τα άλλα κοινοβούλια μας βλέπω να ξεφορτωνόμαστε τα CC σταδιακά μέσα σε 6-7 μήνες. Έτσι μου είπε ένα ξάδερφος μου που είναι οικονομολόγος. Εγώ θέλω να είμαι πιο αισιόδοξος... υπάρχει όμως ένα αλλά... όσο αφορά την εμπιστοσύνη και σταθεροποίηση του τραπεζικού συστήματος.

 

Τα cc θα χαλαρώνουν όσο περνα ο καιρός. Απλα θα καθυστερήσει η πλήρης αρση, που αφορά τη δυνατότητα μεταφοράς μεγάλων ποσών διαμέσου του τραπεζικού συστήματος στο εξωτερικό, όπως και αντίστοιχα οι αναλήψεις αυτων των ποσών στο εσωτερικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομιζω πλεον 'επιτρεπεται' η συνδεση ελληνικων χρεωστικων με το paypal.

Ειναι αυτο αραγε, προαγγελος καλυτερων εξελιξεων;

Εγω παντος μολις τωρα πριν 5 λεπτα δηλαδη μπηκα paypal και μου δεχτηκε επιτελους την καρτα, μου λεει σε 2-3 μερες που περνει το 1,50 ευρο κτλ κτλ, εμπενα καθε μερα και τιποτα μου εβγαζε δεν ειναι διαθεσιμο τωρα μου το δεχτηκε μου ηρθε και e-mail ολα comple μεχρι τωρα για να δουμεεεε !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντος μολις τωρα πριν 5 λεπτα δηλαδη μπηκα paypal και μου δεχτηκε επιτελους την καρτα, μου λεει σε 2-3 μερες που περνει το 1,50 ευρο κτλ κτλ, εμπενα καθε μερα και τιποτα μου εβγαζε δεν ειναι διαθεσιμο τωρα μου το δεχτηκε μου ηρθε και e-mail ολα comple μεχρι τωρα για να δουμεεεε !

The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience.

Εδώ ακόμα τα ίδια, με πιστωτική Πειραιώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience.

Εδώ ακόμα τα ίδια, με πιστωτική Πειραιώς

το ίδιο με Alphabank...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα τα 2 από τα 3 προϊόντα από banggood. Προσεγμένα τυλιγμένα, καλής ποιότητας.Μένει η 3η παραγγελιά μου είπαν ότι και αυτή θα έρθει και να μην κάνω refund. Αναμένουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα αγορά με χρεωστική AmEx Alpha Bank από γαλλικό site με πρώτες ύλες για σαπωνοποιια ύψους 56€. Είδα και την κίνηση στο λογαριασμό μου και μου ήρθε και το SMS ότι χρεώθηκα αυτό το ποσό. Στο ίδιο site τις προηγούμενες ημέρες έτρωγα άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ίδιο με Alphabank...

το ιδιο και σε εμενα, μόνο που μου εμφανίζει στο web banking μια χρεωση "σε επεξεργασια" απο paypal στα 0,9 ευρώ. Δεν γράφει πουθενα όμως τετραψήφιο κωδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εκανα online ανανεωση χρονου ομιλιασ στην wind με paypal κανονικα . visa Eurobank

Αυτα γινοταν και πριν απο αρκετους. Το θέμα είναι συναλλαγές με εξωτερικό αν έγιναν. Αν κάποιος καταφέρει μας ενημερώνει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να πω και εγώ για ενημέρωση...

πριν από  λίγο αγορά από banggood ,με alpha χρεωστική κανονικά.

Προσπαθώ εδώ και 3 ήμερες με την ίδια κάρτα , αλλά και eurobank visa από aliexpress kαι τίποτα.... :mad:  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντος μολις τωρα πριν 5 λεπτα δηλαδη μπηκα paypal και μου δεχτηκε επιτελους την καρτα, μου λεει σε 2-3 μερες που περνει το 1,50 ευρο κτλ κτλ, εμπενα καθε μερα και τιποτα μου εβγαζε δεν ειναι διαθεσιμο τωρα μου το δεχτηκε μου ηρθε και e-mail ολα comple μεχρι τωρα για να δουμεεεε !

 

Το ίδιο ακριβώς έκανα κι εγώ πριν από λίγο με πιστωτική Eurobank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...