Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε παιδιά Μποτρίνι μου εξηγήσει κάποιος επειδή δεν το κατάλαβα, απο την στιγμή που έχουμε καταφέρει να περάσουμε κανονικά τα λεφτά στο balance μας στο PayPal με το κολπάκι του re4male, ποιος ο λόγος μετά να έχουμε και δεύτερο account PayPal και να μεταφέρουμε σε εκείνο τα χρήματα για να κάνουμε τις αγορές απο το eBay ??? η έχω καταλάβει κάτι λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

 

Αγόρασε κανείς από amazon τις τελευταίες 2-3 ημέρες; Προσπαθώ εδώ και 3-4 μέρες με προπληρωμένη webuy και χρεωστική Πειραιώς να αγοράσω βιβλία περίπου 200 ευρώ = 131 gbp από amazon.uk αλλά στο τέλος μου λέει "Payment Revision Needed". Επίσης γνωρίζει μήπως κάποιος να προτείνει την γρηγορότερη εναλλακτική; Ευχαριστώ.

Amazon.de 50 ευρω αγορα σημερα ...eurobank mastercard

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα μηνύματα που μόλις σβήστηκαν: υπενθυμίζω τους κανόνες του Insomnia περί μηνυμάτων πολιτικού περιεχομένου:

 

http://www.insomnia.gr/forum-0/announcement-13-%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά Μποτρίνι μου εξηγήσει κάποιος επειδή δεν το κατάλαβα, απο την στιγμή που έχουμε καταφέρει να περάσουμε κανονικά τα λεφτά στο balance μας στο PayPal με το κολπάκι του re4male, ποιος ο λόγος μετά να έχουμε και δεύτερο account PayPal και να μεταφέρουμε σε εκείνο τα χρήματα για να κάνουμε τις αγορές απο το eBay ??? η έχω καταλάβει κάτι λαθος;

 

Αν κατάφερες να περάσεις μέσω του request money δεν υπάρχει λόγος για 2ο account. Η λύση του 2ου account βοήθησε αρκετούς όπως εμένα να περάσουν τα χρήματα στο Paypal (σε 2ο account όμως). Μετά αν θες μπορείς να τα ξοδέψεις είτε από το 2ο αυτό account είτε να τα στείλεις στο 1ο σου και βασικό account(αφού όμως κάνεις πρώτα verify το 2ο). Εν ολίγοις αν σου δουλεύε κανονικά το request money δεν υπάρχει λόγος να σκεφτείς για 2ο account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EDIT:

 

μλκια μου, ήθελα να τραβηξω όλο το ποσό και το 0.9 είχε γινει 0.92 οποτε δεν εφτανε το το υπολοιπο...

 

Συμπερασμα, αφηστε και απο τη μερια της τραπεζας λιγο αερα!

 

57,61 μπηκαν απο τα 60 που εστειλα+0,92 στην τραπεζα...

 

τα πρωτα 0,92 που χρεώθηκαν χωρις να γινει συναλλαγη πως τα ζητάω πισω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα..Ρε παιδια εχω κανει request σε 4 ψευτικα mail και δεν εχει ερθει κανενα απολυτως μηνυμα σε κανενα απ αυτα...τι κανω λαθος?

 

Ψεύτικα όπως λέμε μη υπαρκτά, ή ψεύτικα όπως λέμε τα έχω αλλά δεν τα πολυχρησιμοποιώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκανα 7 παραγγελίες από Banggood, με τις 6 να πληρώνονται απευθείας από την χρεωστική μου VISA Πειραιώς χωρίς πρόβλημα.

Πηγαίνοντας να πληρώσω την 7η παραγγελία, τρώω άκυρο.

 

Δοκίμασα και δεύτερη χρεωστική Mastercard Πειραιώς που έχω, πάλι άκυρο.

 

Επίσης δοκίμασα πληρωμή με paypal που έχω συνδεδεμένη την VISA, και μου λέει να πάω για πιστοποίηση της κάρτας, ενώ η κάρτα αυτή είναι εδώ και χρόνια certified.

 

Έγινε κάτι με το Banggood και το "χάσαμε" και αυτό;

Από υπολογιστή δεν μου δίνει καν δυνατότητα να δοκιμάσω άλλη κάρτα, μόνη επιλογή πληρωμής δίνει το paypal, ενώ από το Android App μπορώ να δοκιμάσω άλλη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψεύτικα όπως λέμε μη υπαρκτά, ή ψεύτικα όπως λέμε τα έχω αλλά δεν τα πολυχρησιμοποιώ;

Ιδιως το ενα mail το χρησιμοποιω σε εγγραφες μου σε φορουμ..Τα αλλα ειναι καινουργια με ψευτικα στοιχεια δημιουργημενα αποκλειστικα για τον σκοπο αυτο (του request)...στο πλαισιο οπου βαζω το mail του αποδεκτη βαζω μπροστα το www. ή οχι? οπως κ να χει το χω δοκιμασει 10 φορες και δεν εχει ερθει τιποτα απολυτως παρολου που αναφερει στο paypal οτι εχει σταλει...Δεν μπορω να καταλαβω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκανα 7 παραγγελίες από Banggood, με τις 6 να πληρώνονται απευθείας από την χρεωστική μου VISA Πειραιώς χωρίς πρόβλημα.

Πηγαίνοντας να πληρώσω την 7η παραγγελία, τρώω άκυρο.

 

Δοκίμασα και δεύτερη χρεωστική Mastercard Πειραιώς που έχω, πάλι άκυρο.

 

Επίσης δοκίμασα πληρωμή με paypal που έχω συνδεδεμένη την VISA, και μου λέει να πάω για πιστοποίηση της κάρτας, ενώ η κάρτα αυτή είναι εδώ και χρόνια certified.

 

Έγινε κάτι με το Banggood και το "χάσαμε" και αυτό;

Από υπολογιστή δεν μου δίνει καν δυνατότητα να δοκιμάσω άλλη κάρτα, μόνη επιλογή πληρωμής δίνει το paypal, ενώ από το Android App μπορώ να δοκιμάσω άλλη κάρτα.

 

Αράξτε λίγο. Από εκεί που δε γινόταν τίποτα τώρα κάνετε μαζικά παραγγελίες. Υπάρχουν και τα όρια των τραπεζών που παίζουν στη μέση.

 

Ούτε φυσικά ξέρουμε η τροφοδότηση του Paypal πόσο ακόμη θα είναι δυνατή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιως το ενα mail το χρησιμοποιω σε εγγραφες μου σε φορουμ..Τα αλλα ειναι καινουργια με ψευτικα στοιχεια δημιουργημενα αποκλειστικα για τον σκοπο αυτο (του request)...στο πλαισιο οπου βαζω το mail του αποδεκτη βαζω μπροστα το www. ή οχι? οπως κ να χει το χω δοκιμασει 10 φορες και δεν εχει ερθει τιποτα απολυτως παρολου που αναφερει στο paypal οτι εχει σταλει...Δεν μπορω να καταλαβω..

 

Δεν βάζεις www. μπροστά. Οι διευθύνσεις e-mail έχουν τη μορφή <username>@<e-mailProvider>.<com, gr, whatever>

Δεν υπάρχει www. μπροστά στη διεύθυνση e-mail εκτός και αν εσύ τα έβαλες κατά την εγγραφή στο πεδίο username.

 

Εάν παρόλα αυτά συνεχίζεις να μην βλέπεις μηνύματα έλεγξε το spam folder ή junk folder μήπως είναι εκεί. Αμφιβάλλω ότι θα το μάρκαραν ως spam, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες SOS την βοήθεια σας!! Έχω την moneysafe κάρτα μπορώ να κάνω αγορές από οπουδήποτε στο εξωτερικό το έχω δοκιμάσει,την έβαλα στο paypal την δέχτηκε κανονικά,έκανα επιβεβαίωση αλλά αγορές δεν μπορώ να κάνω!!!Τι παίζει με αυτή την κάρτα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Αγόρασε κανείς από amazon τις τελευταίες 2-3 ημέρες; Προσπαθώ εδώ και 3-4 μέρες με προπληρωμένη webuy και χρεωστική Πειραιώς να αγοράσω βιβλία περίπου 200 ευρώ = 131 gbp από amazon.uk αλλά στο τέλος μου λέει "Payment Revision Needed". Επίσης γνωρίζει μήπως κάποιος να προτείνει την γρηγορότερη εναλλακτική; Ευχαριστώ.

Εγω χθες εκανα αγορα απο αμαζον ιταλιας μετα απο καμια 10αρια προσπαθειες. Πηρα καρτα γραφικων 370 ευρω με αλφα μπανκ χρεωστικη american express

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...