Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με κάρτες, οι αγορές είναι λαχείο. Χρειάζονται πολλές προσπάθειες, με διαφορετικές κάρτες (όχι οργανισμό αλλά είδος, χρεωστική, πιστωτική, προπληρωμένη) και με διαφορετικούς πωλητές.

 

Σημαντικός παράγοντας είναι το αντικείμενο που θέλεις να αγοράσεις αφού επιτρέπονται μόνο συγκεκριμένα, λόγω CC, και πως έχει καταγραφεί ο πωλητής.

 

Πιο σίγουροι τρόποι έχουν αποδειχθεί μέχρι τώρα το φόρτωμα του balance και η χρήση ξένων καρτών (Revolut κλπ).

Πληροφορίες στα αντίστοιχα νήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα παίδες! 

Θέλω να μεταφέρω άμεσα στο εξωτερικό για επαγγελματικούς λόγους ένα ποσό κοντά στα 3000. 

Αφότου έφαγα αρκετά άκυρα από την τράπεζα (μου λεν αναμονή μέχρι και δύο μήνες) ψάχνω τρόπο για μεταφορά. Η μεταφορά θέλω να γίνει στη Γαλλία. Καμιά λύση έχετε? 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω η καλύτερη και αμεσότερη λύση είναι να μιλήσεις τηλεφωνικά μαζί τους

Τους έστειλα και θα περιμένω 1 μέρα, αν δεν απαντήσουν θα τους καλέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα παίδες! 

Θέλω να μεταφέρω άμεσα στο εξωτερικό για επαγγελματικούς λόγους ένα ποσό κοντά στα 3000. 

Αφότου έφαγα αρκετά άκυρα από την τράπεζα (μου λεν αναμονή μέχρι και δύο μήνες) ψάχνω τρόπο για μεταφορά. Η μεταφορά θέλω να γίνει στη Γαλλία. Καμιά λύση έχετε? 

Ευχαριστώ.

Δεν υπάρχει λυση σε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λυση σε αυτο

 

Με το κόλπο του balance καινα τα στείλω μέσω paypal με το  balance δεν γίνεται? Παίδες καίγομαι ! Πρέπει μέχρι τέλος βδομάδας με κάποιο τρόπο να στείλω χρήματα ! Help me αν κάποιος έχει λύση.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα παίδες! 

Θέλω να μεταφέρω άμεσα στο εξωτερικό για επαγγελματικούς λόγους ένα ποσό κοντά στα 3000. 

Αφότου έφαγα αρκετά άκυρα από την τράπεζα (μου λεν αναμονή μέχρι και δύο μήνες) ψάχνω τρόπο για μεταφορά. Η μεταφορά θέλω να γίνει στη Γαλλία. Καμιά λύση έχετε? 

Ευχαριστώ.

 

 

Για συγκεκριμένους επαγγελματικούς σκοπούς υπάρχουν ξεχωριστές διαδικασίες και εγκρίσεις.

 

Παράλληλα, μπορείς να στείλεις έμβασμα στο εξωτερικό μέχρι 500€/ μήνα και ανά Customer ID.

Εάν, λοιπόν, έχεις εσύ ή γνωστός/φίλος/συγγενής λογαριασμούς σε διαφορετικές τράπεζες, μπορείς να λύσεις το πρόβλημα, αν ξεπεράσεις και το ανώτατο όριο εμβασμάτων που έχει κάθε τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το κόλπο του balance καινα τα στείλω μέσω paypal με το  balance δεν γίνεται? Παίδες καίγομαι ! Πρέπει μέχρι τέλος βδομάδας με κάποιο τρόπο να στείλω χρήματα ! Help me αν κάποιος έχει λύση.  

 

θα σου έλεγα μια λύση, αλλά τόσο μεγάλο ποσό δεν έχω διακινήσει, οπότε δεν γνωρίζω από πρώτο χέρι. Συν ότι μια εβδομάδα δεν νομίζω να φτάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθα αντιμέτωπος με το εξής πρόβλημα. 

Έφτιαξα νεο paypal account με το οποίο εκανα request money απο το main account μου ωστε τα λεφτα να τοποθετηθούν στο paypal balace. Προσπάθησα να κάνω αγορά μέσω αυτού του account απο κινεζομάγαζα αλλα πατώντας check out with paypal μ ζητάει να κανω add credit card και δεν μπορω να χρησιμοποιήσω το balance!

Τι πρόβλημα υπάρχει?

Πρέπει να κανω verify το account με πιστωτικη/χρεωστικη κάρτα για να μπορεσω να χρησιμοποιησω το balace?

Eυχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα παίδες!

Θέλω να μεταφέρω άμεσα στο εξωτερικό για επαγγελματικούς λόγους ένα ποσό κοντά στα 3000.

Αφότου έφαγα αρκετά άκυρα από την τράπεζα (μου λεν αναμονή μέχρι και δύο μήνες) ψάχνω τρόπο για μεταφορά. Η μεταφορά θέλω να γίνει στη Γαλλία. Καμιά λύση έχετε?

Ευχαριστώ.

Ναι, εχω βρει λύση την εχω ξαναπεί εδω μεσα. Αλλα δεν ειναι άμεση, εχει διαδικασίες.

Προαπαιτούμενα: Τραπεζικός λογαριασμός στην Alpha και μια κάρτα Affinity ή Τραπεζικός λογαριασμός στην Πειραιώς και μια virtual prepaid MasterCard. Επίσης, διαβατήριο και ένας λογαριασμός κοινής ωφελείας για να ανοίξεις τραπεζικό λογαριασμο στην Leupay. Οταν τον ανοίξεις, μπορείς να συνδέσεις τις παραπάνω κάρτες και να τραβάς όσα λεφτα θες απο αυτές στον Leupay. Φυσικά, μόλις κανεις funding στον Leupay τα 3000, τα μεταφέρεις στη Γαλλία που θες με έμβασμα (απο Leupay).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εχω βρει λύση την εχω ξαναπεί εδω μεσα. Αλλα δεν ειναι άμεση, εχει διαδικασίες.

Προαπαιτούμενα: Τραπεζικός λογαριασμός στην Alpha και μια κάρτα Affinity ή Τραπεζικός λογαριασμός στην Πειραιώς και μια virtual prepaid MasterCard. Επίσης, διαβατήριο και ένας λογαριασμός κοινής ωφελείας για να ανοίξεις τραπεζικό λογαριασμο στην Leupay. Οταν τον ανοίξεις, μπορείς να συνδέσεις τις παραπάνω κάρτες και να τραβάς όσα λεφτα θες απο αυτές στον Leupay. Φυσικά, μόλις κανεις funding στον Leupay τα 3000, τα μεταφέρεις στη Γαλλία που θες με έμβασμα (απο Leupay).

Για να κανει "funding που λες" 3000 ευρω δεν θελει 6 μηνες ή κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κανει "funding που λες" 3000 ευρω δεν θελει 6 μηνες ή κανω λαθος?

Οχι, Απο κάθε κάρτα τραβάει μέχρι 1000€ την ημέρα σε 5 δόσεις των 200. Αυτο βέβαια εχει προμήθεια 2€ κάθε διακοσάρι. Ετσι εαν εχεις δηλώσει 3 κάρτες τον φορτώνεις τον λογαριασμο σε μια μερα με 3000. Αν εχεις μια, τον φορτώνεις σε τρεις μέρες. Αφού βέβαια εχεις πληρώσει και 6€ προμήθεια (fees)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εχω βρει λύση την εχω ξαναπεί εδω μεσα. Αλλα δεν ειναι άμεση, εχει διαδικασίες.

Προαπαιτούμενα: Τραπεζικός λογαριασμός στην Alpha και μια κάρτα Affinity ή Τραπεζικός λογαριασμός στην Πειραιώς και μια virtual prepaid MasterCard. Επίσης, διαβατήριο και ένας λογαριασμός κοινής ωφελείας για να ανοίξεις τραπεζικό λογαριασμο στην Leupay. Οταν τον ανοίξεις, μπορείς να συνδέσεις τις παραπάνω κάρτες και να τραβάς όσα λεφτα θες απο αυτές στον Leupay. Φυσικά, μόλις κανεις funding στον Leupay τα 3000, τα μεταφέρεις στη Γαλλία που θες με έμβασμα (απο Leupay).

 

ο άλλος τρόπος είναι κατάθεση στην skrill τα 3.000 και από εκεί μεταφορά του ποσού με έμβασμα στην leupay ή στην number26 και με κόστος 3 ευρώ αλλά όχι τόσο άμεσα όσο το δικό σου, επίσης πρέπει να έχεις κάνει verify τον skrill λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...