Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ήθελα να συμψηφίσω με το balance που είχα στο paypal

Αφού αν συνδέσεις τη κάρτα, θα σου τραβήξει από την κάρτα ότι δεν φτάνει από το balance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια καπου ειχε μια φωτο που ηταν οδηγος  για αποστολη εμβασματος στο πειπαλ ξερετε σε ποια σελιδα ειναι γιατι ψαχνω καμια ωρα 

Εχεις συνδέσει λογαριασμό τράπεζας IBAN στο paypal;  Αν η απάντηση είναι θετική τότε το paypal θα σου έχει δώσει τα στοιχεία στην Deutche Bank για να καταθέσεις έμβασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις συνδέσει λογαριασμό τράπεζας IBAN στο paypal;  Αν η απάντηση είναι θετική τότε το paypal θα σου έχει δώσει τα στοιχεία στην Deutche Bank για να καταθέσεις έμβασμα

ναι φιλε μου

ναι φιλε μου

απλα ειχα δει μια φωτο με την ευρομπανκ που ελεγε  τ βαζουμε που

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα...

 

τι διαφορα εχει στο ebay

το Standard International Flat Rate Postage και το Economy Shipping from China/Hong ????

 

Αυτα διαφέρουν από πωλητη σε πωλητή. Μονο με απευθείας επικοινωνία με τον πωλητη θα ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης sugarias είπε:
ήθελα να συμψηφίσω με το balance που είχα στο paypal
Αφού αν συνδέσεις τη κάρτα, θα σου τραβήξει από την κάρτα ότι δεν φτάνει από το balance.

 

Αυτο πηγα να κανω στην αρχη αλλα μου εβγαζε οτι η καρτα απέρριψε τη συναλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι χρησιμοποιείτε το κολπάκι για να στείλετε λεφτά στον λογαριασμό σας, μπορείτε να πάρετε τηλέφωνο την paypal και να ζητήσετε να αποδεσμευτούν άμεσα τα χρήματα από το pending status όπως επίσης να σας δωθεί πίσω το fee εφόσον είναι μεταφορά μεταξύ του εαυτού σας.

 

Μόλις το έκανα αυτό και προς μεγάλη μου έκπληξη δέχτηκε να το κάνει η υπάλληλος στο τηλέφωνο χωρίς πολλές ερωτήσεις. Της ανέφερα ότι κάνω bypass τα CC με αυτόν τον τρόπο αλλά δεν ξέρω αν κατάλαβε όλη την ιστορία. 

 

Για όσους δε γνωρίζουν το κολπάκι, απλώς κάνετε payment request σε ένα άλλο e-mail σας και μετά πληρώνετε χωρίς να επιλέξετε να κάνετε log in. Έτσι, τα λεφτά μπαίνουν στο paybal balance. Πιστεύω είναι καλύτερα να δώσετε πραγματικά στοιχεία στη συναλλαγή όπως και την ίδια κάρτα ώστε να μπορεί να επιβεβαιώσει ότι πρόκειται για μεταφορά μεταξύ δύο δικών σας λογαριασμών.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι χρησιμοποιείτε το κολπάκι για να στείλετε λεφτά στον λογαριασμό σας, μπορείτε να πάρετε τηλέφωνο την paypal και να ζητήσετε να αποδεσμευτούν άμεσα τα χρήματα από το pending status όπως επίσης να σας δωθεί πίσω το fee εφόσον είναι μεταφορά μεταξύ του εαυτού σας.

 

Μόλις το έκανα αυτό και προς μεγάλη μου έκπληξη δέχτηκε να το κάνει η υπάλληλος στο τηλέφωνο χωρίς πολλές ερωτήσεις. Της ανέφερα ότι κάνω bypass τα CC με αυτόν τον τρόπο αλλά δεν ξέρω αν κατάλαβε όλη την ιστορία. 

 

Για όσους δε γνωρίζουν το κολπάκι, απλώς κάνετε payment request σε ένα άλλο e-mail σας και μετά πληρώνετε χωρίς να επιλέξετε να κάνετε log in. Έτσι, τα λεφτά μπαίνουν στο paybal balance. Πιστεύω είναι καλύτερα να δώσετε πραγματικά στοιχεία στη συναλλαγή όπως και την ίδια κάρτα ώστε να μπορεί να επιβεβαιώσει ότι πρόκειται για μεταφορά μεταξύ δύο δικών σας λογαριασμών.

Τυχερός είσαι, μάλλον δεν κατάλαβε καλά. Μπορούσε να σου έκλεινε τους λογαριασμούς και να δέσμευε και τα χρήματα για κάνα 6μηνο.

Μην το δοκιμάσει κανένας πάντως γιατί μπορεί να την πατήσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα στις 19/10 έμβασμα για Paypal και ολοκληρώθηκε επιτυχώς σήμερα.

Παρακάτω σας έχω τα βήματα για να κάνετε έμβασμα προς Paypal μέσω Eurobank.

 

 

 

attachicon.gifStep1.png

 

attachicon.gifStep2.png

 

attachicon.gifStep3.png

 

Σημειώσεις:

1) Το Paypal μου έλεγε εάν δεν είναι ίδιο το όνομα μου στην τράπεζα με το όνομα που έχω δώσει στο paypal να μιλήσω με contact support να το αλλάξουμε στο paypal. Η διαφορά είναι ότι στο paypal το όνομα μου το έχω σε λατινικά ενώ στην eurobank στα ελληνικα. Δεν ζήτησα την αλλαγή και το ρίσκαρα, αλλά έπαιξε το έμβασμα χωρίς καθυστέρηση

2) ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΕΜΒΑΣΜΑ, εάν δεν έχετε δει στο paypal σας ότι είναι επιτυχώς συνδεδεμένος ο τραπεζικός λογαριασμός που θα χρησιμοποιήσετε στο έμβασμα.

3) Σαν στοιχεία τραπέζης βάζετε αυτά που σας δίνει το PAYPAL στο TopUP δεν εγγυούμαι ότι είναι ίδια τα στοιχεία για όλους!

 

 

 

είσαι ωραίος  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά νέος στο forum και άσχετος!

Ο γιος μου 10 χρονών θέλει να πάρει το minecraft για το laptop μέσο του minecraft.net.Τρόπος πληρωμής;

PLEASE HELP με έχει πρήξει.

Δοκίμασα με paysafe με visa και δεν τα κατάφερα! Τι να κάνω;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ τον προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά νέος στο forum και άσχετος!

Ο γιος μου 10 χρονών θέλει να πάρει το minecraft για το laptop μέσο του minecraft.net.Τρόπος πληρωμής;

PLEASE HELP με έχει πρήξει.

Δοκίμασα με paysafe με visa και δεν τα κατάφερα! Τι να κάνω;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ τον προτέρων!

Το οτι εχουμε τους τελευταιους 6 μηνες capital controls και οτι οι καρτες δεν παιρνανε στο εξωτερικο (πλην εξαιρεσεων) δεν το ξερεις;

Παρτο απο εδω http://www.theconsoleclub.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=31417&Itemid=444

Το καταστημα ειναι πολυ καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο ποσες μερες προσθετει το support team of paypal το iban της τραπεζας που του εχω στειλει με μειλ?

 

Ακομα και αν ειναι του ιδιου λογαριασμου με την καρτα που εχω βαλει στο paypal acc μου.

 

Το ρωταω αυτο γιατι εχω στειλει το μειλ κοντα στην εβδομαδα αλλα δεν μου εχουν προσθεσει κανενα iban ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο ποσες μερες προσθετει το support team of paypal το iban της τραπεζας που του εχω στειλει με μειλ?

 

Ακομα και αν ειναι του ιδιου λογαριασμου με την καρτα που εχω βαλει στο paypal acc μου.

 

Το ρωταω αυτο γιατι εχω στειλει το μειλ κοντα στην εβδομαδα αλλα δεν μου εχουν προσθεσει κανενα iban ακομα.

 

Εμένα την επόμενη μέρα μου στείλανε απάντηση και μου ζητήσανε να πάω και να κάνω upload έγγραφα, ταυτότητα μπρος/πίσω και αποδεικτικά των λογαριασμών, έβγαλα από μια φωτώ τη σελίδα του βιβλιάριου που γραφεί το IBAN. Αφού το έκανα αυτό, πέρασαν 2 μέρες μέχρι που πείρα μια απάντηση ότι τα έγγραφα είναι εντάξει και το στέλνει σε άλλον υπάλληλο του PP, κάποιον προϊστάμενο που βάζει λογαριασμούς μάλλον, και μετα από άλλη μια μέρα πείρα απάντηση ότι κατάφερε να μου βάλει τον έναν λογαριασμό από τους δύο που είχα στείλει.

Αν βιάζεσαι πάρε ένα τηλέφωνο και θα σου βάλουν το ΙΒΑΝ αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι εχουμε τους τελευταιους 6 μηνες capital controls και οτι οι καρτες δεν παιρνανε στο εξωτερικο (πλην εξαιρεσεων) δεν το ξερεις;

Παρτο απο εδω http://www.theconsoleclub.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=31417&Itemid=444

Το καταστημα ειναι πολυ καλο.

Ευχαριστώ! :-D

Φυσικά και το ξέρω γι'αυτό τον λόγο μπήκα στο ανάλογο forum!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...