Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα σιγα σιγα ανακαλύπτουν τις τρύπες που ειχαν οι κάρτες και τις κλείνουν, μιας και τα cc πάνε για μονιμοποίηση

Βρε μπας και διαβάζουν το insomnia τραπεζικοί;   :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω στειλει αρκετες φορες, αλλα δεν θυμαμαι ακριβως ποτε εμφανιζεται το πληρες ονομα...σιγουρα ομως σε καποιο βημα της διαδικασιας εμφανιζεται και εχεις επιβεβαιωση για το σε ποιον στελνεις

Σε εμενα τουλαχιστον οταν εστελνα send money στο paypal το ονομα του παραληπτη φαινοταν αφου γινονταν ολοκληρωση της συναλλαγης (φαινοταν και στα details της συναλλαγης επισης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση γιατί πραγματικά πρεπει να μαι τυφλός, ψάχνω πόση ώρα :(

 

Εχω 2 κάρτες συνδεμένες στο paypal. Μια κλασσική visa πειραιώς (που δε περνάει λόγω CC) και μια master revolut.

 

Πως θέτω ως primary τη revolut ;

 

Υ.Γ. το χα κάνει οταν την "πέρασα" στο paypal αρχικά, αλλά κατι ειχε γίνει και δεν είναι πλέον primary.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω paypal balance 113.64 και αυτό που χρειάζομαι να αγοράσω κάνει 132.93. Τα ποσά είναι όλα σε ευρώ.

Εάν βάλω 20€ με τη γνωστή διαδικασία, αρκούν για να τα πάρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω paypal balance 113.64 και αυτό που χρειάζομαι να αγοράσω κάνει 132.93. Τα ποσά είναι όλα σε ευρώ.

Εάν βάλω 20€ με τη γνωστή διαδικασία, αρκούν για να τα πάρω;

113.64+20=133.64 (>132.93). Άρα προφανώς αρκούν και περισσεύει και 0.71...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω paypal balance 113.64 και αυτό που χρειάζομαι να αγοράσω κάνει 132.93. Τα ποσά είναι όλα σε ευρώ.

Εάν βάλω 20€ με τη γνωστή διαδικασία, αρκούν για να τα πάρω;

Σε τι νομισμα αγοραζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρθηκε σε μια κουβέντα, πως για αγορές ηλεκτρονικών ειδών απο αμαζον αγγλίας, μπορεί να γίνει με ελληνικη κάρτα. (οχι πεηπαλ κτλ)

 

Ισχύει ή "παπάς" ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρθηκε σε μια κουβέντα, πως για αγορές ηλεκτρονικών ειδών απο αμαζον αγγλίας, μπορεί να γίνει με ελληνικη κάρτα. (οχι πεηπαλ κτλ)

 

Ισχύει ή "παπάς" ;

 

Στο αγγλικό και γερμανικό περνάνε οι ελληνικές κάρτες.

Και εγώ πρόσφατα αγόρασα πράγματα 600€ απο το αγγλικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αγγλικό και γερμανικό περνάνε οι ελληνικές κάρτες.

Και εγώ πρόσφατα αγόρασα πράγματα 600€ απο το αγγλικό.

 

Σε ευχαριστώ!

 

Με γλύτωσες απο μεγάλη αγγαρεία. (κλασσικα φιλος που δεν ασχολείται θελει να παραγγείλει κτλ κτλ κτλ)

 

Υ.Γ. εγκυκλοπαιδικά. Και γιατί στο ebay/paypal δεν περνάνε; αγορά εκτός ελλάδος η μία, εκτός και η άλλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σε ευχαριστώ!

 

Με γλύτωσες απο μεγάλη αγγαρεία. (κλασσικα φιλος που δεν ασχολείται θελει να παραγγείλει κτλ κτλ κτλ)

 

Υ.Γ. εγκυκλοπαιδικά. Και γιατί στο ebay/paypal δεν περνάνε; αγορά εκτός ελλάδος η μία, εκτός και η άλλη...

Για τον ίδιο λόγο που δεν περνάνε και στα άλλα αμαζον, ή γιατί περνάνε σε κάποιους πωλητές ebay και όχι σε όλους. Έχει σχέση με το ποιους έχουν οι τράπεζες μπλοκάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα,για πρώτη φορά χθές το γωστό request για κάποιο λόγο δεν δούλευε ενω 2-3 φορές που το είχα κάνει τους προηγούμενους μήνες ήταν ολα οκ

Δεν είναι μεγάλα ποσά είναι κάτω απο 50 ευρώ,μετά λίγη ώρα εβαλα 5 ευρώ λιγότερα άλλαξα κατά ενα γράμμα το "όνομα" αυτού που τα έστελνε και πέρασε οκ,δεν ξέρω μήπως ήταν το ποσό η το όνομα αλλά για ψάχτε το και σείς μήπως αυτό είναι το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...