Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά,η Revolut κατεβαίνει και σε iPad.Δείτε εδώ.

 

"As long as you are a legal residence in the countries mentioned in the section "Where is Revolut available" you can download our app directly in the Google Play or App Store.

At the moment our app is available for iPhones, iPads iOS (7.1+) or Android (4.1+) supported phones with a minimum screen size of 3.5inches.

Unfortunately Android tablets are not currently supported".

Edit.

Προσπάθησα να το κατεβάσω στο iPad,αλλά ενώ στο σάιτ της Revolut δείχνει ότι κατεβαίνει στο iTunes,εγώ δεν το βρίσκω.

Μπορεί να κοιτάξει κάποιος που έχει iPad;

Επεξ/σία από Theodore41
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα παιδιαα!!εχω διαβασει σχετικα αρθρα και εχω δει βιντεο σχετικα με το request money!!δεν εχω καταλαβει,ζητας χρηματα στελνοντας mail σε λογαριασμο υπαρκτο αλλο οχι αυτον που εχεις στο paypal σωστα??η μεταφορα αυτη ειναι πλασματικη??  θα πρεπει να εχω φορτωσει χρηματα στην καρτα που εχω συνδεδεμενη στον λογαριασμο μου paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παίδες έχω βγαλη μια mastercard prepaid για να αποφύγω τα capital controls προσπαθώ εδώ και μέρες να αγοράσω από armored warfare και world of tanks και μου λέει η τράπεζα λόγο CC δεν μπορειτε να αγοράσετε παρο ολα αυτα στο eve online μπόρεσα να αγοράσω συνδρομή δεν ξέρω τι να κάνω τα φώτα σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

καλησπέρα παίδες έχω βγαλη μια mastercard prepaid για να αποφύγω τα capital controls προσπαθώ εδώ και μέρες να αγοράσω από armored warfare και world of tanks και μου λέει η τράπεζα λόγο CC δεν μπορειτε να αγοράσετε παρο ολα αυτα στο eve online μπόρεσα να αγοράσω συνδρομή δεν ξέρω τι να κάνω τα φώτα σας

Ποιος σου είπε ότι θα αποφύγεις τα cc με μια ελληνική υποθέτω κάρτα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα

θελω να αγορασω κατι απο αμαζον γαλλιας αλλα δυστυχως δεν περναει καμια καρτα μου.

ουτε εθνικης ουτε χρεωστικη πειραιως.

το αμαζον δεχεται mastercard kai visa κυριως.

 

ποια λυση ειναι η καλυτερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδιαα!!εχω διαβασει σχετικα αρθρα και εχω δει βιντεο σχετικα με το request money!!δεν εχω καταλαβει,ζητας χρηματα στελνοντας mail σε λογαριασμο υπαρκτο αλλο οχι αυτον που εχεις στο paypal σωστα??η μεταφορα αυτη ειναι πλασματικη??  θα πρεπει να εχω φορτωσει χρηματα στην καρτα που εχω συνδεδεμενη στον λογαριασμο μου paypal?

 

Γεωργία, κατ' αρχάς, καλώς όρισες στο forum,

έχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές το θέμα, λες ότι έχεις διαβάσει αρκετά αλλά από την ερώτηση που κάνεις φαίνεται ότι δεν έχεις καταλάβει τη διαδικασία.

 

Ζητάς χρήματα από κάποιον που στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι ο εαυτός σου με άλλο mail που το ελέγχεις και, φυσικά, με κάρτα που έχει χρήματα για να στείλει το ζητούμενο ποσό. Σημειωτέον ότι, η προμήθεια είναι σημαντική (3,4%+0,35€) και πρέπει να τη λάβεις υπόψη.

 

Η μέθοδος αυτή, αν και προορίζεται για συναλλαγές μεταξύ πωλητή/αγοραστή, δούλεψε πολύ καλά το 2015, για να αντιμετωπίσουμε τα CC, αλλά τους τελευταίους μήνες εφαρμόζονται οι κανόνες του paypal και δεσμεύονται τα χρήματα για 21 μέρες. Υπάρχει και μια διαδικασία που έχει αναρτήσει ο dedalos (μπορείς να τη βρεις με αναζήτηση), με την οποία ξεπερνάει αυτό το πρόβλημα. Για τους λόγους αυτούς αρκετοί έχουν στραφεί σε άλλες μεθόδους, όπως κάρτες εξωτερικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια.Μπορω να παρω απο ebay με paypal..??

 

Από ebay μόνο μέσω Paypal ψωνίζεις. Πρέπει να επαναδιατυπώσεις την ερώτησή σου αν εννοείς κάτι άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εννοω αν λογω Capital controls μπορω να κανω καποια αγορα :P

Δοκιμάζεις και μαθαίνεις :Ρ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλιως αν δεν γινεται

----------------------------

ποιο καταστημα με paypal

Αφού δεν γίνετε τι να προτείνουμε

 

Τελος παντων, μαλλον πρεπει να ενημερωθείς λιγο για τα cc διαβάζοντας μερικα θεματακια και μετά εδω είμαστε να βοηθήσουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω αν λογω Capital controls μπορω να κανω καποια αγορα :P

 

Σε κάποια προϊόντα που επιτρέπονται μπορείς.

 

Αλλιως αν δεν γινεται ποιο καταστημα με paypal για ανταλλακτικων για tablet προτεινετε? 

 

Τέτοιο είδος (ανταλλακτικά ηλεκτρονικών) δεν επιτρέπονται όμως. banggood.com αν έχει αυτό που θέλεις, θα περάσει η χρέωση σε Ελληνική  κάρτα (όχι μέσω Paypal όμως-κατευθείαν με την κάρτα σου).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...