Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κάποιος ρε παιδιά καμιά λύση στο πρόβλημα.. τι μπορεί να συμβαίνει και δεν μπορώ να μπω στην σελίδα της pay pal?

λείγει μια προσφορά (σε τάμπλετ) και δεν θα ήθελα να την χάσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κάποιος ρε παιδιά καμιά λύση στο πρόβλημα.. τι μπορεί να συμβαίνει και δεν μπορώ να μπω στην σελίδα της pay pal?

λείγει μια προσφορά (σε τάμπλετ) και δεν θα ήθελα να την χάσω..

Προσπάθησε να μπεις από κινητό και χθες κάποιος χρήστης δεν μπορούσε να μπει από pc και απο κινητό μπήκε κανονικά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λινκ για τη σελίδα που ολοκληρώνει παραγγελίες από το εξωτερικό είναι greekpay.gr. Απλή διαδικασία και μέχρι τώρα αξιόπιστη λύση.

Δεν μας είπες την προμήθεια που σου κρατάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά, δυστυχώς ακόμα και να θέλει κάποιος να σου το δώσει έτοιμο πρέπει να ψάξει αντί για σένα στα προηγουμενα ποστ, μήπως να το κανείς εσύ? γιατί παραγματι υπάρχει τρόπος...

Καλή Ανάσταση....

 

ps

Και είσαι και τυχερος γιατί μόνο 3-4 σελίδες πίσω θα βρεις κάποιες λύσεις....

έψαξα dedalos91 και έκανα τον τρόπο που περιγράφεις εσύ αλλά  τίποτα δυστυχώς...

πιο συγκεκριμένα:

  χρησιμοποιώ για ίντερνετ τα δεδομένα από το κινητό οπότε έκανα τη διαδικασία χρησιμοποιώντας 2 διαφορετικούς Η/Υ(διαφορετική και η σύνδεση ) & το προσπάθησα με 2 κάρτες(μου βγάζει μήνυμα ότι έχουν καταχωρηθεί ήδη σε κάποιον λογαριασμό{ισχύει})

 

 τι λες να έκανα λάθος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έψαξα dedalos91 και έκανα τον τρόπο που περιγράφεις εσύ αλλά  τίποτα δυστυχώς...

πιο συγκεκριμένα:

  χρησιμοποιώ για ίντερνετ τα δεδομένα από το κινητό οπότε έκανα τη διαδικασία χρησιμοποιώντας 2 διαφορετικούς Η/Υ(διαφορετική και η σύνδεση ) & το προσπάθησα με 2 κάρτες(μου βγάζει μήνυμα ότι έχουν καταχωρηθεί ήδη σε κάποιον λογαριασμό{ισχύει})

 

 τι λες να έκανα λάθος? 

Εδω

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B1-3-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B1-posts-%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CF%81%CF%89%CF%84/?p=54406119

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έψαξα dedalos91 και έκανα τον τρόπο που περιγράφεις εσύ αλλά  τίποτα δυστυχώς...

πιο συγκεκριμένα:

  χρησιμοποιώ για ίντερνετ τα δεδομένα από το κινητό οπότε έκανα τη διαδικασία χρησιμοποιώντας 2 διαφορετικούς Η/Υ(διαφορετική και η σύνδεση ) & το προσπάθησα με 2 κάρτες(μου βγάζει μήνυμα ότι έχουν καταχωρηθεί ήδη σε κάποιον λογαριασμό{ισχύει})

 

 τι λες να έκανα λάθος? 

Διαδικασία Request Money ή αλλιώς Payment με 100% επιτυχία

http://www.insomnia....post&p=54773858

 

δεν ειπαμε ποτε να κανεις καταχωριση καποιας καρτας σε καποιο λογαριασμο, δεν καταλαβαινω τι εκανες ή μαλλον δεν θελω να καταλαβω γιατι δεν εκανες αυτο που περιγραφεται....

διαβασε προσεκτικα σε παρακαλω ειναι πολυ απλο...

δεν εχει αναφερθει αποτυχια, με αυτη τη διαδιακασια που περιγραφω,

 

κανε σε παρακαλω αυτο που λεμε απο PC και οπως ακριβως το λεμε και μετα πες μας αν εχει επιτυχια...

 

Σύγκριση των περισσότερο διαδεδομένων μεθόδων

http://www.insomnia....8#entry54739692

 

και αν σε βολευει κανε αυτο που πολυ καλα περιγραφεται στο ποστ του NikosKllithea.

...στην τελικη κανε την δικη σου συγκριση και διαλεξε τι σου ταιριαζει φιλε μου...

 

Καλή Ανάσταση σε όλους  (και πάλι)

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, αυτό που παρατηρώ είναι ότι όποια συναλλαγή και να έκανα με πωλητή απο Γερμανία, περνάει κανονικά. Πριν λίγο πήρα ένα αμορτισέρ για την Vespa μου, απο eBay.de και η συναλλαγή ολοκληρώθηκε κανονικά με PayPal και κάρτα Πειραιώς. Οπότε σίγουρα μας δουλεύουν. Προφανώς και η Γερμανία δεν θέλει να χάνει χρήματα, οπότε τα έχουν κανονίσει όπως τους βολεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, αυτό που παρατηρώ είναι ότι όποια συναλλαγή και να έκανα με πωλητή απο Γερμανία, περνάει κανονικά. Πριν λίγο πήρα ένα αμορτισέρ για την Vespa μου, απο eBay.de και η συναλλαγή ολοκληρώθηκε κανονικά με PayPal και κάρτα Πειραιώς. Οπότε σίγουρα μας δουλεύουν. Προφανώς και η Γερμανία δεν θέλει να χάνει χρήματα, οπότε τα έχουν κανονίσει όπως τους βολεύει...

Δεν ισχύει καν αυτό...

Αμάν με τη συνωμοσιολογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και χρονια πολλα με υγεια σε ολους.

Θελω να παρω κατι  headphone μικρης αξιας απο bangood. Επειδη δεν εχω balance στην paypal μου αλλα και η revolut ειναι άδεια στο bangood περνανε Ελληνικες χρεωστικες απ ευθειας οπως σε vickmall και minideal;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και χρονια πολλα με υγεια σε ολους.

Θελω να παρω κατι headphone μικρης αξιας απο bangood. Επειδη δεν εχω balance στην paypal μου αλλα και η revolut ειναι άδεια στο bangood περνανε Ελληνικες χρεωστικες απ ευθειας οπως σε vickmall και minideal;

 

Δεν υπάρχει κάποιος κανόνας μπορεί να περάσει μπορεί και όχι δεν έχει να κάνει με το κατάστημα ούτε και με το ποσό αν είναι μεγάλο ή μικρό. Δοκίμασε για να ξέρεις και αν δεν γίνει αποδεκτό δοκίμασε άλλη φορά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει καν αυτό...

Αμάν με τη συνωμοσιολογια.

 

Μπορείς να μου εξηγήσεις τότε γιατί πέρασε η συναλλαγή ενώ έχει συμπληρωθεί το όριο συναλλαγών της Πειραιώς για τον Απρίλιο?? Και γιατί δεν μπόρεσα να πάρω οποιοδήποτε άλλο ανταλλακτικό απο Άγγλους πωλητές αλλά απο Γερμανούς δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα??

 

Συνωμοσιολογία ή όχι, μέχρι στιγμής αυτό βλέπω να συμβαίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις λάθος να μπερδεύεις το όριο των μηνιαίων εμβασμάτων της Πειραιώς στο εξωτερικό με τις συναλλαγές με την κάρτα σου σε αγορές από το εξωτερικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις λάθος να μπερδεύεις το όριο των μηνιαίων εμβασμάτων της Πειραιώς στο εξωτερικό με τις συναλλαγές με την κάρτα σου σε αγορές από το εξωτερικό.

 

Σε άλλο νήμα μήπως έγραψα?? Μιλάω για ελληνική κάρτα, δεμένη με PayPal και συναλλαγή με eBay. Πόσοι εδω μέσα λένε ότι δεν περνάνε οι αγορές?? Μήπως καταλαβαίνω κάτι διαφορετικό?? Και πως γίνεται να παίρνω Decline στο eBay σε οποιονδήποτε πωλητή αλλά σε Γερμανούς ποτέ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...