Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλημέρα και χρόνια πολλά.Έχω ένα θεματάκι και θα ήθελα τη βοήθειά σας:προσπαθώ να αγοράσω εδώ και καιρό από τη hollister.Αρχικά δοκίμασα με amex την οποία δε δέχτηκε.Συνέχισα με visa πειραιώς και πάλι το ίδιο.Κατέληξα σε πιστωτική πειραιώς αλλά κια πάλι τζίφος.Έχει κάποιος κάποια ιδέα να μου προτείνει ώσττε να πετύχω να κάνω αγορά;Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα ιδια και τα ιδια

 

Παιδια καλημέρα και χρόνια πολλά.Έχω ένα θεματάκι και θα ήθελα τη βοήθειά σας:προσπαθώ να αγοράσω εδώ και καιρό από τη hollister.Αρχικά δοκίμασα με amex την οποία δε δέχτηκε.Συνέχισα με visa πειραιώς και πάλι το ίδιο.Κατέληξα σε πιστωτική πειραιώς αλλά κια πάλι τζίφος.Έχει κάποιος κάποια ιδέα να μου προτείνει ώσττε να πετύχω να κάνω αγορά;Ευχαριστώ εκ των προτέρ

Τα ιδια και Τα ιδια φιλε μου κουραστηκαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά έχω 45 ευρώ στην paypal και σε λίγες μέρες θα έχω και άλλα θέλω να πάρω τα χρήματα στα χέρια μου και δεν μπορώ να συνδέσω τον τραπεζικό μοπυ λογαριασμό.. παιδιά είναι κάποιος που θέλει να του κάνω κάποια αγορά ή να του μεταφέρω τα χρήματα στην δική του paypal και να μου τα δώσει τα χρήματα στο χέρι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά,αποφάσισα με μεγάλη  χρονοκαθυστέρηση να ξεκινήσω να φτιαχνω τη Revolut,αλλά κόλλησα στο που θα βρω το show PIN.Aν κάποιο καλό παιδί μπορεί,ας βοηθήσει να το ξεπεράσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλεφώνησα στο εξωτερικό και μου πρόσθεσαν τον λογαριασμό μου τώρα εδώ βλέπω λέει checking πάει να πεί ότι είναι εντάξει ή απομένει και κάτι άλλο για να συνδέσω τον λογαριασμό μου την paypal.

http://postimg.org/image/y2r65yqbl/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλεφώνησα στο εξωτερικό και μου πρόσθεσαν τον λογαριασμό μου τώρα εδώ βλέπω λέει checking πάει να πεί ότι είναι εντάξει ή απομένει και κάτι άλλο για να συνδέσω τον λογαριασμό μου την paypal.

http://postimg.org/image/y2r65yqbl/

 

Εχει τελειώσει η διαδικασία. Checking account είναι τύπος λογαριασμού στα αγγλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει τελειώσει η διαδικασία. Checking account είναι τύπος λογαριασμού στα αγγλικά

 

Να σε καλα σε ευχαριστω :) Μετα απο ποσες ημερες θα μου πανε τα λεφτα στον λογαριασμο στο winbank ; τα εστηλα σημερα το μεσημερι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημέρα και χρόνια πολλά.Έχω ένα θεματάκι και θα ήθελα τη βοήθειά σας:προσπαθώ να αγοράσω εδώ και καιρό από τη hollister.Αρχικά δοκίμασα με amex την οποία δε δέχτηκε.Συνέχισα με visa πειραιώς και πάλι το ίδιο.Κατέληξα σε πιστωτική πειραιώς αλλά κια πάλι τζίφος.Έχει κάποιος κάποια ιδέα να μου προτείνει ώσττε να πετύχω να κάνω αγορά;Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Helloooooooo.....εχουμε capital controls εδω και ενα χρόνο σχεδόν  :mad:  Oι αγορές με ελληνικές κάρτες απο διαδικτυακά καταστήματα του εξωτερικού είναι λαχείο (μπορεί να περάσει η συναλλαγή....μπορεί όχι).  

 

Αν έχεις βαρεθεί να προσπαθείς βγάλε μια κάρτα εξωτερικού και κάνε τις αγορές σου. Πληροφορίες για κάρτες εξωτερικου στα αντίστοιχα νήματα του φόρουμ (Leupay, Revolut, Number26 - άκυρο εχει σταματήσει να δέχεται εγγραφές).  

 

Βέβαια το καλύτερο αν έχεις τα χρήματα και τις διασυνδέσεις "πετάγεσαι" ενα ταξιδάκι σε μια ευρωπαική χώρα και ανοίγεις λογαριασμό με κάρτες εξωτερικού σε μια ξένη τράπεζα....τόσο απλά. :-D

 

Εσύ αποφασίζεις  :confused:

Να σε καλα σε ευχαριστω :) Μετα απο ποσες ημερες θα μου πανε τα λεφτα στον λογαριασμο στο winbank ; τα εστηλα σημερα το μεσημερι

Μεθαύριο το μεσημέρι. Αλλά λόγω Σαββάτου μάλλον πας για Δευτέρα μεσημέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια και τα ιδια

 

 

Τα ιδια και Τα ιδια φιλε μου κουραστηκαμε.

Προφανώς και δεν κατάλαβες τι ρώτησα.Ζήτησα αν κάποιος έχει πετύχει συναλλαγή με κάποια κάρτα από το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ κατάστημα.Δεν εξέφρασα απορία γιατί δεν περνάει καμία από τις κάρτες μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια και τα ιδια

 

Τα ιδια και Τα ιδια φιλε μου κουραστηκαμε.

Έτος 2020!!! Τα cc συνεχίζουν ακάθεκτα

 

Νεο ποστ στο θεμα:

"Εχω μια κάρτα της εθνικής και δεν περνάει, τι να κάνω ρε παιδιά έχετε κάποια λύση"

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ το ποστ σατιρίζει την επικαιρότητα, παρακαλώ μην απαντήσετε σε αυτό, ευχαριστώ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για καμιά βοήθεια για τη revolut,γιατί έχω κολλήσει εκεί που ζητάει κάποιο show pin,και δεν μπορώ να βρω τι είναι αυτό.

Πάσα προσφορά καλόδεκτη. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για καμιά βοήθεια για τη revolut,γιατί έχω κολλήσει εκεί που ζητάει κάποιο show pin,και δεν μπορώ να βρω τι είναι αυτό.

Πάσα προσφορά καλόδεκτη. :-)

 

Σου απάντησα στο θέμα της Revolut...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...