Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλύτερα να μην περάσει ή να μην γινει η νέα "χαλάρωση" γιατί προβλέπει και φόρο στις αναλύψεις των μετρητών

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλύτερα να μην περάσει ή να μην γινει η νέα "χαλάρωση" γιατί προβλέπει και φόρο στις αναλύσεις των μετρητών

 

 

αναληψεις θες να πεις... ωχ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι sorry το διόρθωσα

 

Όχι πολύ καλά. Με "η" το "λή". :-)

Επί της ουσίας, τραγικό αν το υλοποιήσουν. Δεν ξαναγυρίζει σεντ -πλέον των απαραίτητων-  στις Ελληνικές τράπεζες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια χτες αγορασα μια paysafe των 5€ και πηγα να την βαλω και δεν εμπαινε σε αυτό το καταστημα που ήθελα. Αν πω σε εναν γνωστο μου απο κυπρο να βαλει τον ιδιο κωδικο στο καταστημα από το account μου θα δουλεψει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι πολύ καλά. Με "η" το "λή". :-)

Επί της ουσίας, τραγικό αν το υλοποιήσουν. Δεν ξαναγυρίζει σεντ -πλέον των απαραίτητων-  στις Ελληνικές τράπεζες...

 

 

δεν νομιζω οτι θα γινει αυτο. πολλα καταστηματα που αγοραζεις φαγητο δεν εχουν μηχανηματα. ισως βαλουν φορο στις αναληψεις απο καποιο ποσο και πανω, οχι αν βγαλεις 20αρικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω τι ακούμε, είναι ικανοί στο να βάλουν φόρο συντήρησης ΑΤΜ. Μακριά και αγαπημένοι. Δηλαδή θα φορολογούνται και οι αναλήψεις από τα καταστήματα; Βέβαια όλες οι ξένες υπηρεσίες έχουν όριο στην δωρεάν ανάληψη όποτε ίσως είναι κάτι γενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια χτες αγορασα μια paysafe των 5€ και πηγα να την βαλω και δεν εμπαινε σε αυτό το καταστημα που ήθελα. Αν πω σε εναν γνωστο μου απο κυπρο να βαλει τον ιδιο κωδικο στο καταστημα από το account μου θα δουλεψει;;

Θα δουλέψει. Εκτός και αν εκεί που θες να τη βάλεις σου ζητά να το κανεις μέσω mypaysafecard (σπάνιο) και όχι απευθείας με τον κωδικο της κάρτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δουλέψει. Εκτός και αν εκεί που θες να τη βάλεις σου ζητά να το κανεις μέσω mypaysafecard (σπάνιο) και όχι απευθείας με τον κωδικο της κάρτας

Δεν δουλεψε. Εβγαλε οτι το πιν δεν ειναι σωστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δουλεψε. Εβγαλε οτι το πιν δεν ειναι σωστο

Οι paysafecard απο εξωτερικο δουλεύουν κανονικά. Εχω χρησιμοποιησει ο ίδιος περισσότερες από μια φορές. Κάτι άλλο θα φταίει (π.χ. λάθος πιν).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι paysafecard απο εξωτερικο δουλεύουν κανονικά. Εχω χρησιμοποιησει ο ίδιος περισσότερες από μια φορές. Κάτι άλλο θα φταίει (π.χ. λάθος πιν).

Πως πηρες paysafe απο το εξωτερικο;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν αναφερθηκε προσφατα,

αλλα σημερα πηγα να κανω top up στο paypal απο winbank,

και κοπηκε η συναλλαγη λογω του οριου των εμβασματων...εξαντληθηκε...

 

Περιμενω τωρα την πρωτοχρονια...

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι θα γινει αυτο. πολλα καταστηματα που αγοραζεις φαγητο δεν εχουν μηχανηματα. ισως βαλουν φορο στις αναληψεις απο καποιο ποσο και πανω, οχι αν βγαλεις 20αρικο

 

Να νομίζεις. Θα αποκτήσουν όλα σύντομα. https://www.taxheaven.gr/acforum/topic/102374-%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%87%CF%81%CE%B5%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%84%CE%B1-pos-%CF%83%CE%B5-%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%81-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CF%86%CE%B5%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%83-%CE%B1%CF%80%CE%BF-112017/

Ακόμα και να μην συνέβαινε αυτό, θα είμαστε εντάξει δηλαδή αν π.χ. μπει φόρος σε ανάληψη 40, 60 ή 100€;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...