Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια φιλο με ebanking εκανε εμβασμα τη κυριακη που μας περασε αλλα το εμβασμα προς ιταλια πραγματοποιηθηκε τη δευτερα.Η απορια μου ειναι η εξης; Τι νοημα εχει να κανεις ebanking οταν θες να πληρωσεις κυριακη ενω αυτο πραγματοποιηθηκε δευτερα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια φιλο με ebanking εκανε εμβασμα τη κυριακη που μας περασε αλλα το εμβασμα προς ιταλια πραγματοποιηθηκε τη δευτερα.Η απορια μου ειναι η εξης; Τι νοημα εχει να κανεις ebanking οταν θες να πληρωσεις κυριακη ενω αυτο πραγματοποιηθηκε δευτερα;;

Να μην το κανεις κυριακη, καντο παρασκευή ή δευτέρα, το σύστημα ετσι λειτουργεί τι να κάνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια φιλο με ebanking εκανε εμβασμα τη κυριακη που μας περασε αλλα το εμβασμα προς ιταλια πραγματοποιηθηκε τη δευτερα.Η απορια μου ειναι η εξης; Τι νοημα εχει να κανεις ebanking οταν θες να πληρωσεις κυριακη ενω αυτο πραγματοποιηθηκε δευτερα;;

 

Από την ΠΑ το απόγευμα μέχρι τη ΔΕ το πρωί οι τράπεζες είναι κλειστές και οι εντολές διεκπεραιώνονται τη Δε μετά το άνοιγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εντολές εντός της ίδιας τράπεζας ολοκληρώνονται άμεσα ακόμα και τις αργίες. Υποψιάζομαι -δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα- ότι το ίδιο συμβαίνει και με τις "online" (γρήγορες) μεταφορές που δίνουν οι τράπεζες τον τελευταίο καιρό. Η τάση είναι να γίνονται γρηγορότερα ή και άμεσα όλες οι συναλλαγές και εκτιμώ ότι σε λίγο καιρό οι τράπεζες δεν θα έχουν πλέον αργίες (όπως δεν έχουμε οι υπόλοιποι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εντολές εντός της ίδιας τράπεζας ολοκληρώνονται άμεσα ακόμα και τις αργίες. Υποψιάζομαι -δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα- ότι το ίδιο συμβαίνει και με τις "online" (γρήγορες) μεταφορές που δίνουν οι τράπεζες τον τελευταίο καιρό. Η τάση είναι να γίνονται γρηγορότερα ή και άμεσα όλες οι συναλλαγές και εκτιμώ ότι σε λίγο καιρό οι τράπεζες δεν θα έχουν πλέον αργίες (όπως δεν έχουμε οι υπόλοιποι).

 

Στο ερώτημά του μιλάει για έμβασμα στην Ιταλία και όχι για μεταφορά σε λογαριασμό της ίδιας τράπεζας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ερώτημά του μιλάει για έμβασμα στην Ιταλία και όχι για μεταφορά σε λογαριασμό της ίδιας τράπεζας.

 

Το κάλυψα και το ερώτημά του από την 2η πρότασή μου και κάτω. Μένει να δοκιμάσει. Από την 3η πρόταση και κάτω, κάνω και πρόβλεψη για το τι θα συμβαίνει σε λίγο καιρό καθολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην ομάδα,

 

 

Γραφω για πρωτη φορα στο forum.

Ψαχνω τρόπο να στειλω χρηματα σε ελληνικο λογαριασμο απο το Λονδινο που βρισκομαι.

Ξερει κανεις σας ποιος μπορει να ειναι ο καλυτερος τροπος,ςστε να αποφυγω να μου κρατησουν πολλα οι τραπεζες?

πρεπει να ρωτησεις στην τραπεζα ποσο ειναι προμήθεια για αλλαγη της λιρας σε ευρω. Αν τα στείλεις λιρες πρέπει παραληπτης να κανει την αντίστοιχη ερώτηση. Προσωπικά μεχρι τωρα τα στελνα μεσω της revolut για να γλυτωνω κ εγω κ ο παραλήπτης την προμήθεια στο συνάλλαγμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα λογαριασμο paypal συνδεδεμενος με 2 καρτες χρεωστικες προσπαθω να φτιαξω καινουργιο λογαριασμο paypal με τις ιδιες καρτες αλλα δεν με αφηνει λογω οτι ειναι συνδεδεμενες στον αλλο λογαριασμο paypal αν κλεισω τον πρωτο λογαριασμο θα με αφησει να τις ενεργοποιησω σε καινουργιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο θέλεις να ανοίξεις 2ο λογαριασμό με τις ίδιες κάρτες.

γιατι ειναι συνδεδεμενες σε ενα email το οποιο εχω χασει το password και το username και δεν μπορω να τα ανακτησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τραπεζα με το paypal τη σχεση εχει !!! Θα φτιαξει η τραπεζα το paypal ? Τελωσπαντων ευχαριστω για την πληροφορια μαλλον αν σβησω τον λογαριασμο paypal θα φτιαχτει το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τραπεζα με το paypal τη σχεση εχει !!! Θα φτιαξει η τραπεζα το paypal ? Τελωσπαντων ευχαριστω για την πληροφορια μαλλον αν σβησω τον λογαριασμο paypal θα φτιαχτει το προβλημα

 

Νομίζω ότι το πρόβλημά σου δεν θα λυθεί. Κάρτα που συνδέεται μια φορά σε ένα λογαριασμό Paypal, δεν μπορεί να συνδεθεί ξανά σε άλλον ακόμα κι αν ο πρώτος κλείσει. Επικοινώνησε με το Paypal (εξωτερικά αφού δεν έχεις πρόσβαση στο account πλέον από όσο κατάλαβα) για να σου πουν τι μπορείς να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα πιο είναι ότι έχασες τα στοιχεία εισόδου στο paypal? Ή ότι ξέχασες τα στοιχεία σου σε κάποια υπηρεσία email? Στο πρώτο μήνυμα αναφέρεις ότι αν απενεργοποιήσεις το paypal...Οπότε έχεις πρόσβαση στο paypal σωστά?

Βέβαια μέσω web banking κάνεις αίτηση για νέες κάρτες, φτιάχνεις και νέο λογαριασμό paypal και καθάρισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...