Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μήπως έκανες πολλές αγορές μέσω paypal αυτό το μήνα;

ΝΑι αλλα ολες απο το balance (ειχα πολυ υπολοιπο).

Τωρα τι κανω , περιμενω να αλλαξει  ο μηνας ή κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιπον βρηκα αυτο

 

https://www.paypal.com/gr/selfhelp/article/How-do-I-remove-the-limitation-on-my-account-FAQ2293

 

αλλα στο resolution center den εχει τις  επιλογες που αναφερει ( More about your account" on the left of the page.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τελικά έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής (για μη παραλαβή αντικειμένου) στην alpha bank, τους έστειλα και όλα τα αποδεικτικά και ότι γίνει.. μου είπαν ότι θα το προχωρήσουν.. Πάντως κατάλαβα πως δεν υπάρχει καμία προστασία του αγοραστή.. Μπορώ δηλαδή αν θέλω να ανεβάσω μια αγγελία με τη Nikon D4s, να τσεπώσω 4 χιλιάρικα και να στείλω μια κούτα αντίστοιχου βάρους σε μια ελλιπή διεύθυνση στην Ισπανία.. Δεν απαντάω σε κανένα μήνυμα, η μηχανή γυρνάει πίσω, καπάκι κοινοποιώ το tracking number παντού και είμαι έτοιμος.. 

 

Αν δεν μπορούν να με καλύψουν σε ebay και paypal σε μια τόσο απλά υπόθεση που έχω όλα τα στοιχεία υπέρ μου, πως θα αποδείξω ότι πχ κάποιος μου έστειλε μια άδεια κούτα? Μέχρι και mail των ελτα τους έστειλα στο appeal που έγραφε "αδυναμία παράδοσης-ελλιπή στοιχεία παραλήπτη" και μου απαντούσαν "λυπόμαστε αλλά έδωσε tracking number"... τι να πω.. ελπίζω να βγει μια άκρη με την τράπεζα και για τα λεφτά αλλά κυρίως για το γαμώτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιπον βρηκα αυτο

 

https://www.paypal.com/gr/selfhelp/article/How-do-I-remove-the-limitation-on-my-account-FAQ2293

 

αλλα στο resolution center den εχει τις  επιλογες που αναφερει ( More about your account" on the left of the page.).

 

Πήγαινε στο resolution center του PayPal και δες εάν σου έχουν βάλει steps to remove limitation

Αν έχει κάνε ότι λέει εκεί

Aν υπαρχει limitation στο λογαριασμό του του εχει σταλεί εμαιλ και υπάρχει και ανοιχτό ticket στο account του, που εκει του λεει τι ακριβώς να κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τελικά έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής (για μη παραλαβή αντικειμένου) στην alpha bank, τους έστειλα και όλα τα αποδεικτικά και ότι γίνει.. μου είπαν ότι θα το προχωρήσουν.. Πάντως κατάλαβα πως δεν υπάρχει καμία προστασία του αγοραστή.. Μπορώ δηλαδή αν θέλω να ανεβάσω μια αγγελία με τη Nikon D4s, να τσεπώσω 4 χιλιάρικα και να στείλω μια κούτα αντίστοιχου βάρους σε μια ελλιπή διεύθυνση στην Ισπανία.. Δεν απαντάω σε κανένα μήνυμα, η μηχανή γυρνάει πίσω, καπάκι κοινοποιώ το tracking number παντού και είμαι έτοιμος.. 

 

Αν δεν μπορούν να με καλύψουν σε ebay και paypal σε μια τόσο απλά υπόθεση που έχω όλα τα στοιχεία υπέρ μου, πως θα αποδείξω ότι πχ κάποιος μου έστειλε μια άδεια κούτα? Μέχρι και mail των ελτα τους έστειλα στο appeal που έγραφε "αδυναμία παράδοσης-ελλιπή στοιχεία παραλήπτη" και μου απαντούσαν "λυπόμαστε αλλά έδωσε tracking number"... τι να πω.. ελπίζω να βγει μια άκρη με την τράπεζα και για τα λεφτά αλλά κυρίως για το γαμώτο..

 

Για ανέβασε το tracking number να δούμε τί λέει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τελικά έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής (για μη παραλαβή αντικειμένου) στην alpha bank, τους έστειλα και όλα τα αποδεικτικά και ότι γίνει.. μου είπαν ότι θα το προχωρήσουν.. Πάντως κατάλαβα πως δεν υπάρχει καμία προστασία του αγοραστή.. Μπορώ δηλαδή αν θέλω να ανεβάσω μια αγγελία με τη Nikon D4s, να τσεπώσω 4 χιλιάρικα και να στείλω μια κούτα αντίστοιχου βάρους σε μια ελλιπή διεύθυνση στην Ισπανία.. Δεν απαντάω σε κανένα μήνυμα, η μηχανή γυρνάει πίσω, καπάκι κοινοποιώ το tracking number παντού και είμαι έτοιμος..

 

 

 ναι ρε παιζουν πολλα με ολα αυτα. ξερεις τι εχω διαβασει? ασε...

 

για να παιξεις με το συστημα πρεπει να ξερεις τους κανονες, το εχω ξαναγραψει

 

γινονται πολλες απατες.

 

αλλα το θεμα ειναι πως εφυγε το δεμα χωρις διευθυνση. τα ελτα για παραδειγμα δεν δεχονται δεμα χωρις διευθυνση

 

 

Αν δεν μπορούν να με καλύψουν σε ebay και paypal σε μια τόσο απλά υπόθεση που έχω όλα τα στοιχεία υπέρ μου, πως θα αποδείξω ότι πχ κάποιος μου έστειλε μια άδεια κούτα? Μέχρι και mail των ελτα τους έστειλα στο appeal που έγραφε "αδυναμία παράδοσης-ελλιπή στοιχεία παραλήπτη" και μου απαντούσαν "λυπόμαστε αλλά έδωσε tracking number"... τι να πω.. ελπίζω να βγει μια άκρη με την τράπεζα και για τα λεφτά αλλά κυρίως για το γαμώτο..

 

 

 

αυτο ισως να περνουσε αν εκανες appeal στο paypal αντι για ebay. το ebay ειναι πιο σκληρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα βλεπω δυσκολα τα πραγματα...

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/anoigei-to-koyti-ths-pandwras-gia-tis-katatheseis.4591326.html

Ο τοιχος ηταν και ειναι εκει, απλα εμεις παταμε το γκαζι λιγο παραπάνω, οπως και να εχει το αποτέλεσμα θα ειναι το ίδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα βλεπω δυσκολα τα πραγματα...

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/anoigei-to-koyti-ths-pandwras-gia-tis-katatheseis.4591326.html

Δεν το περίμενες,από τη στιγμή που δεν κάνουν αυτά που υπέγραψαν και δεν υπογράφουν αυτά που πρέπει;

Αν είχαν διαβάσει λίγο Θουκυδίδη,(ή έστω αν άκουγαν καμιά εκπομπή του...Αδωνη στο Κόντρα),θα ήξεραν ότι

«Ο ισχυρός προχωρά όσο του επιτρέπει η δύναμη του και ο αδύναμος υποχωρεί όσο του επιβάλλει η αδυναμία του».

Και εμείς,από ό,τι ξέρω, δεν είμαστε οι δυνατοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη σώσει και κλείσει ποτέ αυτή η αξιολόγηση με τέτοιους όρους που τη συνοδεύουν! Η ταφόπλακά μας θα είναι...

Πρέπει να σταματήσει αυτή η καταστροφική πορεία με οποιονδήποτε τρόπο. Και αυτή η αξιολόγηση να κλείσει (με την καταστροφή που θα φέρουν τα "όσα πρέπει" να υπογραφούν), η επόμενη αξιολόγηση θα συνοδεύεται με ακόμα χειρότερα "πρέπει" που απλά θα αποτελούν πλέον ασέλγεια στα πτώματα (τα δικά μας). Ως εδώ λοιπόν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη σώσει και κλείσει ποτέ αυτή η αξιολόγηση με τέτοιους όρους που τη συνοδεύουν! Η ταφόπλακά μας θα είναι...

Πρέπει να σταματήσει αυτή η καταστροφική πορεία με οποιονδήποτε τρόπο. Και αυτή η αξιολόγηση να κλείσει (με την καταστροφή που θα φέρουν τα "όσα πρέπει" να υπογραφούν), η επόμενη αξιολόγηση θα συνοδεύεται με ακόμα χειρότερα "πρέπει" που απλά θα αποτελούν πλέον ασέλγεια στα πτώματα (τα δικά μας). Ως εδώ λοιπόν.

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...