Προς το περιεχόμενο

[INFO] Οδηγός αποφυγής capital control με το Bitcoin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μια βοηθεια!

Εχω κανει λογαριασμο στο bitcoinsgreece.com και εχω κανει και επιβεβαιωση στοιχειων (με βγαζει επιπεδο 2)

Μετα παταω "καταθεση" για να στειλω χρηματα στο λογαριασμο τους στην Eurobank.  Μου δινει τα στοιχεια... οκ κομπλε

 

Προσπαθω να κανω μεταφορα μεσω αλφα bank απο internet (ειμαι και καινουργιος σε αυτη την τραπεζα)

Εδω υπαρχει προβλημα.

Στη μεταφορα βαζω στο "δικαιουχο" το λογαριασμο που μου εχει δωθει στο "Καταθεση"  και ειναι ενα GR1002XXXXXXXXXXXXXXXX

Αυτο βγαζει παντα μυνημα λαθους οτι ο λογαριασμος δεν υπαρχει η δεν μπορει να κινηθει

Δοκιμασα και το IBAN ενος δικου μου λογαριασμου σε αλλη τραπεζα και βγαζει το ιδιο

Ξερει κανεις απο Alpha ?

 

σορυ που ρωταω εδω, αλλα στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση για το web, προσπαθω εδω και μερες να πιασω γραμμη αλλα δεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γειά σου φίλε, από AlphaBank έχω κάνει και εγώ κατάθεση, και δούλεψε. Πρέπει να κάνεις το εξής.

αριθμός λογαριασμού IBAN:   βάζεις το GR1002*********************

όνομα δικαιούχου:   εδώ βάζεις:  Bitcoins Greece

πληροφορίες για τον δικαιούχο:   εδώ βάζεις το 6ψήφιο reference number που σου δώσανε

Παιδια μια βοηθεια!

Εχω κανει λογαριασμο στο bitcoinsgreece.com και εχω κανει και επιβεβαιωση στοιχειων (με βγαζει επιπεδο 2)

Μετα παταω "καταθεση" για να στειλω χρηματα στο λογαριασμο τους στην Eurobank.  Μου δινει τα στοιχεια... οκ κομπλε

 

Προσπαθω να κανω μεταφορα μεσω αλφα bank απο internet (ειμαι και καινουργιος σε αυτη την τραπεζα)

Εδω υπαρχει προβλημα.

Στη μεταφορα βαζω στο "δικαιουχο" το λογαριασμο που μου εχει δωθει στο "Καταθεση"  και ειναι ενα GR1002XXXXXXXXXXXXXXXX

Αυτο βγαζει παντα μυνημα λαθους οτι ο λογαριασμος δεν υπαρχει η δεν μπορει να κινηθει

Δοκιμασα και το IBAN ενος δικου μου λογαριασμου σε αλλη τραπεζα και βγαζει το ιδιο

Ξερει κανεις απο Alpha ?

 

σορυ που ρωταω εδω, αλλα στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση για το web, προσπαθω εδω και μερες να πιασω γραμμη αλλα δεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης βεβαιώσου ότι αφού επιλέξεις "Νέα Μεταφορά" στην συνέχεια είσαι στο tab "Εντός Ελλάδος" και όχι στο tab "Alpha Bank" (by default σε πηγαίνει στο Alpha Bank")

 

Γειά σου φίλε, από AlphaBank έχω κάνει και εγώ κατάθεση, και δούλεψε. Πρέπει να κάνεις το εξής.

αριθμός λογαριασμού IBAN:   βάζεις το GR1002*********************

όνομα δικαιούχου:   εδώ βάζεις:  Bitcoins Greece

πληροφορίες για τον δικαιούχο:   εδώ βάζεις το 6ψήφιο reference number που σου δώσανε

 

 

Παιδια μια βοηθεια!

Εχω κανει λογαριασμο στο bitcoinsgreece.com και εχω κανει και επιβεβαιωση στοιχειων (με βγαζει επιπεδο 2)

Μετα παταω "καταθεση" για να στειλω χρηματα στο λογαριασμο τους στην Eurobank.  Μου δινει τα στοιχεια... οκ κομπλε

 

Προσπαθω να κανω μεταφορα μεσω αλφα bank απο internet (ειμαι και καινουργιος σε αυτη την τραπεζα)

Εδω υπαρχει προβλημα.

Στη μεταφορα βαζω στο "δικαιουχο" το λογαριασμο που μου εχει δωθει στο "Καταθεση"  και ειναι ενα GR1002XXXXXXXXXXXXXXXX

Αυτο βγαζει παντα μυνημα λαθους οτι ο λογαριασμος δεν υπαρχει η δεν μπορει να κινηθει

Δοκιμασα και το IBAN ενος δικου μου λογαριασμου σε αλλη τραπεζα και βγαζει το ιδιο

Ξερει κανεις απο Alpha ?

 

σορυ που ρωταω εδω, αλλα στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση για το web, προσπαθω εδω και μερες να πιασω γραμμη αλλα δεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 3 bitcoin (~800€) δηλαδή πόσο κόβεται την προμήθεια στο spectrocoin;

 

Σε κάθε ανταλλακτήριο υπάρχουν αναλυτικοί πίνακες με τα fee που κρατάνε. 

Μέχρι πότε € bitcoin μπορούμε να πάρουμε από το ΑΤΜ;

 

από τι γνωρίζω είναι 1000 ευρώ την μέρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή αύριο λέω να πάω από το ΑΤΜ στον Κύβο.

 

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω, όταν του πω να αγοράσω εστω 0.3 BTC και να μου τα μεταφέρει στο Mycelium (ξανατονίζω δεν έχω νετ στο κινητό) και το οποίο ειναι 0, θα γίνει αμέσως 0.3 ή θα το δω μολις συνδεθώ σε ένα Wifi με το κινητό;

 

Κοινώς η ερώτηση είναι: Κάνω τη συναλλαγή και φεύγω ήσυχος ή περιμένω να δω κατι σε μια απο τις δυο οθόνες ΑΤΜ/κινητού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πως θα τα μεταφέρεις όμως? Θα του βάλεις την bitcoin διεύθυνση από το κινητό σου που έχεις στο bitcoin πορτοφόλι? Αν ναι τότε δεν έχει θέμα τα bitcoin θα τα δείς στο πορτοφόλι σου όταν συνδεθείς στο internet. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πως θα τα μεταφέρεις όμως? Θα του βάλεις την bitcoin διεύθυνση από το κινητό σου που έχεις στο bitcoin πορτοφόλι? Αν ναι τότε δεν έχει θέμα τα bitcoin θα τα δείς στο πορτοφόλι σου όταν συνδεθείς στο internet. 

 

To mycelium εχει ενα barcode και μια διευθυνση που αρχιζει από 1κατικατι. Το ΑΤΜ δεν έχει καμια σχισμη να βαλω το κινητό μέσα να δει το ΑΤΜ το barcode;

 

Θεωρείς ασφαλέστερο να παρω χαρτάκι; Γιατί εγω το φοβάμαι να σου πω την αλήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ένα πλαστικό τζαμάκι κάτω δεξιά που ανάβει φως και βάζεις μπροστά το κινητό και το σκανάρει.

Εγώ για να μην συνδέομαι στο ίντερνετ έχω τραβήξει screenshot το QR CODE και όταν ανάβει το λαμπάκι, το σκανάρει και τα περνάει κατευθείαν.

Δεν χρειάζεται λοιπόν ίντερνετ αφού τη μεταφορά την κάνει το μηχάνημα.Το πορτοφόλι σου φαντάζομαι θα ενημερωθεί όταν θα μπεις στο ιντερνετ εκτός και αν δουλεύει αλλιώς το σικό σου wallet.

 

Α και όταν τελειώσεις μπορείς να πατήσεις να σου βγάλει απόδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Κιμιώνης developer στον χώρο του Bitcoin δημιούργησε ένα site με αναλυτικές πληροφορίες για το πως μπορείς να βγάλεις τις πιστωτικές κάρτες e-coin

 

https://bankdetour.com/gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...