Προς το περιεχόμενο

Windows 10: Διαθέσιμα για κατέβασμα από σήμερα και σε ISO μορφή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα περασα απροβληματιστα με στικακι σε 4 μηχανηματα εως τωρα. Απο ενα ταπεινο Atom 233 με 2 giga εως ενα i5. Μενουν τα 2 καλα μου (VR PC και HTPC) που εκει το σκεφτομαι γιατι εχω διαφορες περιεργες συσκευες πανω και εχουν ξεμεινει με 7 για αυτο τον λογο.

 

Στην αρχη εφαγα μια φρικη με τα Network Shares (δεν δεχοταν Everyone) αλλα τελικα τακτοποιηθηκε και αυτο.

 

Το μηχανημα που πραγματικα μεταμορφωθηκε ειναι το Acer Iconia Tab W8! Πολυ καλυτερα τα 10 απο τα 8.1 εκει! Ασε που ελευθερωσε και 6.5 gb απο το Recovery Partition.

 

Αν κρινω απο την εμπειρια μου σας προτεινω να τα εγκαταστησετε παιδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα κύλησαν ομαλά.Λειτουργούν τέλεια-ταχύτατα.Μοναδικό μείον ο firefox δεν εντοπίζει το adsblock και γεμιζει με διαφημίσεις όταν ανοίγω μια σελιδα στο internet.Αλλά για αυτό υπάρχει και ο google chrome (απροβλημάτιστος&ταχύτατος)

 

Δοκιμασα να εγκατατστησω το adblocκ plus εφου διαβασα το ποστ σου και μια χαρα μπαινει.

Δεν το χρησιμοποιω γιατι χρησιμοποιοω το ghostery που κανει καλυτερη δουλεια και σου δινει περισσοτερο ελεγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ελληνικα και εχω βαλει τοποθεσια κλπ Ελλαδα αλλα δεν με αφηνει να κρατησω τα προγράμματα μου . Το αλλαξα σε Αγγλικα αλλα παλι τα ιδια .

 

Άλλαξε την τοποθεσία σε us και κάνε και τα υπολοιπα που σου είπα χθες, ωστε να φαινεται οτι για πρωτη φορα πας να κανεις update.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξε την τοποθεσία σε us και κάνε και τα υπολοιπα που σου είπα χθες, ωστε να φαινεται οτι για πρωτη φορα πας να κανεις update.

 

 

Αυτό το εκανα αλλα μου ειχες γραψει : 

 

 διεγραψε τους προσωρινους φακέλους στον c:\ που έφτιαξε η εγκατάσταση, άλλαξε ip στο ρουτερ.

 

Ποιοι είναι αυτοι οι προσωρινοι φακελοι ?Να αλλαξω και το μενου των Windows σε αγγλικα ?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να διαγραψετε τα αρχεια που κραταει η εγκατασταση του windows 10 πηγαινετε δεξι κλικ στον σκληρο δισκο properties disk cleanup επιλεγετε show system files και τσεκαρετε το previous installation ετσι διαγραφει οτι αρχεια εχει κρατησει  απο το παλιο λειτουργικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το εκανα αλλα μου ειχες γραψει : 

 

 διεγραψε τους προσωρινους φακέλους στον c:\ που έφτιαξε η εγκατάσταση, άλλαξε ip στο ρουτερ.

 

Ποιοι είναι αυτοι οι προσωρινοι φακελοι ?Να αλλαξω και το μενου των Windows σε αγγλικα ?

Ευχαριστω.

 

$windows.~BT (αν υπάρχει γιατί δεν προχώρησες την εγκατάσταση)

 

ναι γλώσσα us

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτούς που νομιζουν οτι μπορουν να σταματήσουν την ms απο την συλλογή δεδομένων

 

 

 

“We will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to”, for example, “protect their customers” or “enforce the terms governing
the use of the services”.

 

Δηλαδή άσχετα τις επιλογές που έχεις κάνει στις privacy ρυθμίσεις, όταν χρειαστεί για το δικο σου καλό ή "το γενικό καλό¨", συλλέγει οτι γουστάρει απο το pc σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα κύλησαν ομαλά.Λειτουργούν τέλεια-ταχύτατα.Μοναδικό μείον ο firefox δεν εντοπίζει το adsblock και γεμιζει με διαφημίσεις όταν ανοίγω μια σελιδα στο internet.Αλλά για αυτό υπάρχει και ο google chrome (απροβλημάτιστος&ταχύτατος).Γενικά κανένα πρόβλημα και τα πέρασα και με update.Τα κατέβασα και σε iso για clean install αργότερα.Προς το παρόν είναι σαν να έχω κάνει clean instal (20gb έπιασαν πάνω-κάτω) έτσι όπως συμπεριφέρονται.

 

μια χαρα δουλευουν ολα τα profiles του Firefox εδω. ξανακανε reinstall το adblock addon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...