Προς το περιεχόμενο

[tablet]Asus VivoTab Note 8 - Tablet 8" 32GB Μαύρο 129,03€ @public [εξαντλήθηκε]


leonpapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωπ συνάδερφος; Εγώ χρησιμοποιώ MathType για την εισαγωγή μαθηματικών. Βέβαια θέλω να δοκιμάσω και math input panel.

 

 Επίσης κάτι που σημειώνεται σήμερα στα forum για το ταμπλετ είναι ότι κάποιοι κατέβασαν τον driver της wacom για 8.1 από 

 

http://fr.pcdrivers.guru/wacom-tablet-pc/download-669808.html

 

και μετά και την αλλαγή σε left handed mode δεν έχει κάνει κιχ το μηχανάκι.

 

Εγώ πάλι δεν έχω καν drivers της wacom. Μάλιστα στις συσκευές μου λέει

"πένα συμβατή με HID" και έχει driver της microsoft version 10,0,10240,16384

Καλησπέρα

το διάβασα πριν λίγο στο site της Microsoft Community

 

Κανουν λ!ογο για τους drivers της wacom 7.2.0-10 που τους βρίσκουμε στο λινκ που παρέθεσε παραπάνω ο dimoskoutr με την ονομασία ISD_DualTouch_720-10.exe ή εναλλακτικά εδώ https://www.reddit.com/r/Surface/comments/2bnwx1/

 

Από ότι κατάλαβα δεν χρειάζεται να επιλεχθεί left hand με αυτούς τους drivers.

Μπορει κάποιος με windows 10 να το επιβεβαιώσει?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι νομίζω ότι το παλικάρι που δοκίμασε το left hand mode το έκανε με αυτούς τους drivers. Προσωπικά δεν το πειράζω τώρα που δουλεύει καλά. Αν μου κάνει πάλι παλαβά τότε ευχαρίστως να τους δοκιμάσω και να σας αναφέρω αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το οποίο γίνεται πως;

 

 

ελα ντε

 

Αν κατάλαβα καλά ρωτάτε για για το πως γίνεται calibration.

Αν έχετε εγκαταστήσει κάποιον driver της wacom

1 Ανοίγετε το πρόγραμμα της wacom (α. Στο search πατάτε wacom ή wacom pen, β. Στο control panel υπάρχει όταν είναι σε small icons)

2 όταν ανοίξει το πρόγραμμα πατάτε calibration και ακολουθήστε τις οδηγίες. Σε αυτό το πρόγραμμα θα βρείτε και άλλες ενδιαφέρουσες ρυθμίσεις.  

 

Αν δεν έχετε εγκαταστήσει τον driver wacom

1 ανοίγετε το πρόγραμμα tablet pc settings όπως παραπάνω

2 πατάτε calibration pen ακολουθήστε τις οδηγίες

Επεξ/σία από pascalbag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα απο χτες μου κανει ενα κουλο δεν μου βλεπει την γραφιδα εχω τους τελευταίους driver οταν του ξαναπερναω δουλεύει για καποιο διαστημα και μετα παλι τα ιδια. Μπηκα στην διαχείριση συσκευων και βλεπω 2 συντομεύσεις με τον τιτλο I2C HID και η μια εχει θαυμαστικό οταν περναω τους drivers σβηνει και δουλευει για καποια ωρα. Μετα τα ιδια. Θα του κανω ενα φορματ και βλεπω

Υπαρχει κανενας τροπος για clean instal τα 10ρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποιος που έχει το τάμπλετ μήπως έχει δοκιμάσει κανένα από τα περίφημα Υ cables? Αυτά που σε κάποια tablets φορτίζουν ταυτόχρονα την συσκευή ενώ μπορείς να έχεις ελεύθερη την micro USB θύρα; Κάπου διάβασα ότι το ASUS δεν δουλεύει με κάποια. Καμιά εμπειρία - δοκιμή από κάποιον; 

 

Σε άλλο θέμα συνεχίζω να μην μπορώ να κάνω το tablet να κρασάρει με το πενάκι...αυτό το left hand mode με βγάζει ασπροπρόσωπο ως τώρα.

 

EDIT: Επίσης παίδες κάποιος έχει να προτείνει καμιά καλή θήκη για αγορά από Ελλάδα; Πήγα είδα της ASUS από κοντά και δεν μου άρεσε καθόλου. Τι θήκη του πήρατε του μικρού;

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που έχει το τάμπλετ μήπως έχει δοκιμάσει κανένα από τα περίφημα Υ cables? Αυτά που σε κάποια tablets φορτίζουν ταυτόχρονα την συσκευή ενώ μπορείς να έχεις ελεύθερη την micro USB θύρα; Κάπου διάβασα ότι το ASUS δεν δουλεύει με κάποια. Καμιά εμπειρία - δοκιμή από κάποιον; 

 

Σε άλλο θέμα συνεχίζω να μην μπορώ να κάνω το tablet να κρασάρει με το πενάκι...αυτό το left hand mode με βγάζει ασπροπρόσωπο ως τώρα.

 

EDIT: Επίσης παίδες κάποιος έχει να προτείνει καμιά καλή θήκη για αγορά από Ελλάδα; Πήγα είδα της ASUS από κοντά και δεν μου άρεσε καθόλου. Τι θήκη του πήρατε του μικρού;

 

Δεν νομίζω να είναι συμβατό με y cable αν και δεν το έχω δοκιμάσει, αν μπορεί κάποιος ας μας πεί ώστε να ξέρουμε.

Και εγώ σε windows 10 δεν μπορώ να κολλήσω με τίποτα το τάμπλετ και να παρουσιάσει τα προβλήματα που αναφέρετε, δεν έβαλα κανένα driver στα 10 απλά έκανα την αναβάθμιση από τα 8αρια. Τέλος, για θήκη επειδή το ψάχνω εδώ και καιρό και αναζητώ με πληκτρολόγιο bluetooth, βρήκα αυτήν εδώ:

http://www.public.gr/product/aksesoyar/tablet/thikes/belkin-qode-portable-keyboard-case-thiki-pliktrologio-tablet-7-8-mayro/prod5180137pp/

 
αλλά δυστυχώς ψάχνω να βρω διαστάσεις να δω αν κάνει για το asus και δεν βρίσκω πουθενά, στο κατάστημα την είδα έτσι μεγάλη και με το μάτι φαίνεται να χωράει αλλά δεν ξέρω 100% γιατί το τάμπλετ είναι από τα μεγάλα 8άρια...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ήρθε και το δικό μου ! Θα πάω αργότερα να το παραλάβω. :-D

Περιμένουμε εντυπώσεις και έχει το νου σου αν σε ενδιαφέρει πολύ η χρήση της γραφίδας μην κάνεις ακόμη αναβάθμιση σε 10άρια κατά τη γνώμη μου. Στο δικό μου φαίνεται να έχει λυθεί το θέμα με left hand mode όμως ποτέ δεν ξέρεις. Υπάρχουν αναφορές στα fora ότι ούτε με αυτό τον τρόπο λύθηκε το θέμα σε κάποιους χρήστες. Καλύτερα να περιμένεις οριστική λύση από ASUS μεριά.

 

@kaktos77  Σε ευχαριστώ φίλτατε, θα το ψάξω και εγώ το θέμα. Αν και έχω ήδη εξαιρετικό πληκτρολόγιο της MS με stand και για το tablet δεν με χαλάει να έχει η θήκη πληκτρολόγιο. Θα το δω και εγώ. Οι υπόλοιποι γυμνό το έχουν σαν εμένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τέλος, για θήκη επειδή το ψάχνω εδώ και καιρό και αναζητώ με πληκτρολόγιο bluetooth, βρήκα αυτήν εδώ:

http://www.public.gr/product/aksesoyar/tablet/thikes/belkin-qode-portable-keyboard-case-thiki-pliktrologio-tablet-7-8-mayro/prod5180137pp/

 
αλλά δυστυχώς ψάχνω να βρω διαστάσεις να δω αν κάνει για το asus και δεν βρίσκω πουθενά, στο κατάστημα την είδα έτσι μεγάλη και με το μάτι φαίνεται να χωράει αλλά δεν ξέρω 100% γιατί το τάμπλετ είναι από τα μεγάλα 8άρια...

 

Φαίνεται ενδιαφέρουσα περίπτωση, πως σου φάνηκε απο ποιότητα? Αν είναι να την παραγγείλω και εγώ, οι διαστάσεις της πρέπει να είναι 1.3 x 7.2 x 10 inches ή 3.3 x 18.3 x 25.4 cm ενω το tablet μας είναι 0,88 x 12.5 x 21.17 cm άρα λογικά χωράει. Δεν έχω public κοντά για να πάω να την δω...

 

Μετά βλέπω να έρχεται και ένα mouse και άντε μετά να πείσεις τον ευατό σου ότι κατα την αγορά δεν είχες στο μυαλό σου να το χρησιμοποιείς αντι για το λαπτοπ ή τον σταθερό :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...