Προς το περιεχόμενο

[tablet]Asus VivoTab Note 8 - Tablet 8" 32GB Μαύρο 129,03€ @public [εξαντλήθηκε]


leonpapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδιά μονο εγώ δεν πήρα το wacom feel pen ??

Φίλτατε υπάρχει ένα asus vivotab 8 με κωδικό σε 81 όχι σε 80 που είναι αυτό με το πενάκι. Είναι πιο όμορφο και λίγο πιο λεπτό από το Μ80ΤΑ όμως δεν έχει πενάκι. Παίζει να σου έστειλαν λάθος προϊόν από Public;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται ενδιαφέρουσα περίπτωση, πως σου φάνηκε απο ποιότητα? Αν είναι να την παραγγείλω και εγώ, οι διαστάσεις της πρέπει να είναι 1.3 x 7.2 x 10 inches ή 3.3 x 18.3 x 25.4 cm ενω το tablet μας είναι 0,88 x 12.5 x 21.17 cm άρα λογικά χωράει. Δεν έχω public κοντά για να πάω να την δω...

 

Μετά βλέπω να έρχεται και ένα mouse και άντε μετά να πείσεις τον ευατό σου ότι κατα την αγορά δεν είχες στο μυαλό σου να το χρησιμοποιείς αντι για το λαπτοπ ή τον σταθερό :lol:

Από θέμα ποιότητας φαίνεται εξαιρετική, εξωτερικά έχει υφή δέρματος, γιατί σε ένα σημείο την έχουν αφήσει ακάλυπτη από τη θήκη ώστε να βλέπεις την ποιότητα, το πληκτρολόγιο φαίνεται άψογο και δεν είναι λαστιχένιο στυλ αντίστοιχης θήκης turbo-x που κοίταγα στην ίδια τιμή..γκουχου γκουχου :P. Και από θέμα μεγέθους μου φαίνεται ότι κάνει με το μάτι που τσέκαρα, τώρα δεν πρόλαβα από προχθές που την είδα να ξαναπάω public μαζί με το tablet και να την πάρω επιτόπου. Όσο για το ποντίκι, όλοι το ίδιο σκεφτόμαστε, όσο να 'ναι έχει άλλη αίσθηση η χρήση σαν λαπτοπ, οπότε αργά η γρήγορα θα το τιμήσω και εγώ ένα bluetooth keyboard ώστε να έχω ελεύθερη τη θύρα για να φορτίζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν εχω το ταμπλετακι περιπου μια μερα και μπορώ να πως πως η πρωτη εντυπωση ειναι καλή !

Εχω ενα θεμα βεβαια με το Store στα 8,μου βγαζει το εξης error 0x80004005

Επισης δεν μου εχει ερθει η αναβαθμιση για τα 10 και στα windows update μου εχει σταματησει μια αναβαθμιση στην αρχή χωρίς να προχωράει

 

edit:ολα ενταξει !!!

Επεξ/σία από blueangel3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως συμφορουμίτες το 10αρι lenovo στα 199€ μοιάζει στα μάτια μου πολύ καλύτερη επιλογή αλλά ήδη τα tablet έγιναν 3 στο σπίτι και οι δουλειές πάνε χάλια οπότε δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως συμφορουμίτες το 10αρι lenovo στα 199€ μοιάζει στα μάτια μου πολύ καλύτερη επιλογή αλλά ήδη τα tablet έγιναν 3 στο σπίτι και οι δουλειές πάνε χάλια οπότε δεν...

 

και εγω το ιδιο νομιζω, αλλά δεν θελώ να το πιστεψω μιας που πηρα το asus τωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω το ιδιο νομιζω, αλλά δεν θελώ να το πιστεψω μιας που πηρα το asus τωρα..

Σκέψου ότι πήραμε το πιο φορητό... Εξάλλου μόλις το δεις σαν mini laptop/netbook μάλλον το ίδιο θα σε απογοητεύσουν και τα 2... Εναλλακτική στα android είναι αλλά τα άτιμα τα windows σε παρασύρουν να το περάσεις για υπολογιστή και κάπου εκεί σε απογοητευουν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε βάλει τα windows 10....Η κάμερα σας δουλεύει? Εμένα μου ανοίγει και μόλις πατάω να βγάλω φωτό μου βγάζει ένα error και κλείνει. Όχι πως με πολυνοιάζει, έτσι και αλλιώς έχει κακή ποιότητα, αλλά να δω τι γίνεται και με άλλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως συμφορουμίτες το 10αρι lenovo στα 199€ μοιάζει στα μάτια μου πολύ καλύτερη επιλογή αλλά ήδη τα tablet έγιναν 3 στο σπίτι και οι δουλειές πάνε χάλια οπότε δεν...

Αυτο ακριβώς. Έχω ένα να με περιμένει για παραλαβή απο τα Public μέχρι την Παρασκευή αλλά με ψήνει πολύ το 10αρι lenovo απο τον germano. Αν υπολογίσει κανείς οτι για θήκη πληκτρολόγιο(απαραίτητη για μένα) θέλει ένα 30άρι τουλάχιστον τα 199€ είναι ακόμα πιο δελεαστικά. Το κακό είναι ότι ποτέ δεν είχα πάνω απο 8 ιντσες tablet και δε ξέρω κατά πόσο θα βολέψει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, το πηρα και εγω. Εκανα ολα τα update win 8.1 μετα εκανα upgrade σε win 10 και ενεργοποιησα το office. Να τονισω οτι ηρθε με το τελευταιο bios(211). Εσπασα να γραφω στο ΝΟΤΕ, για αρκετη ωρα, με τη γραφιδα, χωρις να παρουσιαστει καποιο προβλημα. Η καμερες λειτουργουν και οι 2 μια χαρα. Ψαχνω και εγω για θηκη χωρις πληκτρολογιο..

 

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει καλύτερη και χειρότερη λύση κατά τη γνώμη μου, απλά υπάρχει συσκευή που θα σε εξυπηρετεί περισσότερο ή λιγότερο. Σαφώς για κατανάλωση περιεχομένου σπίτι, το lenovo είναι πιο σοφή επιλογή λόγω οθόνης, on-the-go όμως; Σαν gps; Για σημειωματάριο; Εμένα ας πούμε που θέλω να λύνω ασκήσεις μαθηματικών στη στιγμή και να δείχνω τη λύση στους μαθητές με βολεύει το πενάκι σαφώς. Είναι και λιγότερα τα χρήματα, έστω 30-40 ευρώ...οπότε νομίζω ότι όσοι το πήρατε απλά σκεφτείτε τους τρόπους που θα το αξιοποιήσετε καλύτερα. Σαφώς και θα υπάρχουν περιορισμοί όπως σε όλα τα μηχανήματα όσο ακριβά ή φθηνά και να είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως υπάρχει καμία αξιολογη θηκή μαζι με πληκτρολογιο ???

O συμφορουμίτης kaktos77 πρότεινε μια πιο πάνω που φαίνεται καλή, όποιος την παρει ας ενημερώσεις και εμάς να ξέρουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σημειωματάριο; Εμένα ας πούμε που θέλω να λύνω ασκήσεις μαθηματικών στη στιγμή και να δείχνω τη λύση στους μαθητές με βολεύει το πενάκι σαφώς.

 

Στο lenovo και γενικά στα υπόλοιπα windows tablet δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε μια γραφίδα του εμπορίου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...