Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ρε παιδια, 

 

Ισως κοψω την αναβολη αυτες τις μερες. Μπηκα στο site της στρατολογιας, πληροφοριες για την κατανομη μου και λεει "Έχετε κατανεμηθεί Πολεμική Αεροπορία."

 

Ειναι οντως 12 μηνες η θητεια;

 

 

 

επειδή το google είναι πιο ωραιό από το φόρουμ!

ΧΑΒ ΦΑΝ 12

 

http://www.ellinikos-stratos.com/stratologia/thiteia.asp

http://www.thiteia.org/index.php?option=com_content&view=article&id=90&Itemid=99

 

 

παίζει να γίνεται 9μηνο αν πας παραμεθόριο ψάξτο

 

ούτε καν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Ρε παιδια, 

 

Ισως κοψω την αναβολη αυτες τις μερες. Μπηκα στο site της στρατολογιας, πληροφοριες για την κατανομη μου και λεει "Έχετε κατανεμηθεί Πολεμική Αεροπορία."

 

Ειναι οντως 12 μηνες η θητεια;

 

 

 

Είπαμε 12 μήνες!!!

Το google τί το έχουμε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, θελω να μπω στρατο με την εσσο του ιανουαριου και λεω μεσα στην βδομαδα να παω να κοψω την αναβολη. 

 

Διαβαζοντας στο internet ειδα οτι αυτο μπορει να γινει και στα ΚΕΠ η στην ΣΥ. Εκτος απο ταυτοτητα και μια βεβαιωση σπουδων (ειχα παρει αναβολη λογω σπουδων), χρειαζομαι κατι αλλο μαζι μου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα δυο χρειαζονται μονο.

 

Γενικα καλυτερα σε ΣΥ γιατι λογικα γινεται πιο γρηγορα,αλλα εσυ στην συγκεκρινμενη περιπτωση δεν βιαζεσαι.

 

Τουλαχιστον στο τοπικο μου ΚΕΠ δεν τους εμπιστευομαι,ειναι μεγαλοι γκαζμαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα δυο χρειαζονται μονο.

 

Γενικα καλυτερα σε ΣΥ γιατι λογικα γινεται πιο γρηγορα,αλλα εσυ στην συγκεκρινμενη περιπτωση δεν βιαζεσαι.

 

Τουλαχιστον στο τοπικο μου ΚΕΠ δεν τους εμπιστευομαι,ειναι μεγαλοι γκαζμαδες.

Σε τετοια θεματα ειναι ελαχιστες πλεον οι περιπτωσεις να κανουν χαζομαρες γιατι ειναι βαριες οι ευθυνες αν μετα μπλεξουν και σιγουρα δεν εχουν ορεξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμας γινοντουσαν μετα τις ειδικοτητες στην μοναδα και η επιλογη ηταν τυχαια απο το ΓΕΣ

Κάτι που άκουσα οτι για να περάσεις λυβ θέλει απολυτήριο λυκείου 17+ είναι ράδιο αρβύλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμας γινοντουσαν μετα τις ειδικοτητες στην μοναδα και η επιλογη ηταν τυχαια απο το ΓΕΣ

Στην τύχη ήταν, αλλά σίγουρα γίνεται από το ΓΕΣ η επιλογή;

Αν είσαι άτυχος μπορεί να σας πάνε σε κάνα άδειο στρατόπεδο να βαράτε όλες τις σκοπιες και να κάνετε την ψευτοεκπαιδευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που άκουσα οτι για να περάσεις λυβ θέλει απολυτήριο λυκείου 17+ είναι ράδιο αρβύλα?

Lol, όταν είχα πάει λυβ ήταν άτομα που δεν ειχαν καν τελειώσει το λύκειο. Μην κοροιδευεις τον εαυτό σου, δεν έχει καμία σημασία το λυβ, σκοπανθρωπος θα είσαι πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κόψω αναβολή αυτές τις μέρες πότε μπαίνω περίπου; Επίσης, κάτι είχα ακούσει ότι αν έχεις διαζευγμένους γονείς κάνεις 1 μήνα λιγότερο, ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κόψω αναβολή αυτές τις μέρες πότε μπαίνω περίπου; Επίσης, κάτι είχα ακούσει ότι αν έχεις διαζευγμένους γονείς κάνεις 1 μήνα λιγότερο, ισχύει;

Ιανουαριο.

 

Αμφιβαλλω πως ισχυει αυτο που ακουσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...