Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι όντως, Ψάχνοντας και τώρα στα κριτήρια μειωμένης 8μηνης θητείας και δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Ωστόσο διαβάζω ότι, μεταξύ άλλων, 8μηνη θητεία δικαιούνται: "Οι δύο μεγαλύτεροι αδελφοί από 4 ζώντα αδέλφια" και παρακάτω λέει διευκρινίζει ότι: "Αδέλφια θεωρούνται όσα προέρχονται από τους ίδιους γονείς ή από κοινό πατέρα ή μητέρα".

Επομένως, εγώ και ο αδερφός μου που είμαστε τα 2 μεγαλύτερα αδέρφια από τα 4 συνολικά παιδιά που έχει ο πατέρας μου (τα άλλα δυο τα έχει κάνει με άλλη γυναίκα) δικαιούμαστε θητεία κατά ένα μήνα μικρότερη σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα.

Το Δεκέμβριο του 2016 λήγει η αναβολή μου η οποία μου χορηγήθηκε για σπουδές σε ΤΕΙ,το οποίο παράτησα και συνέχισα τις σπουδές μου σε ΙΕΚ.Απο το ΙΕΚ πήρα το πτυχίο μου το 2012.Όλο αυτό το διάστημα από το 2012 εως και τώρα,πέρα από δύο πρακτικές ασκήσεις που έκανα δούλευα ανασφάλιστος.Θα έχω κάποιο πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Το Δεκέμβριο του 2016 λήγει η αναβολή μου η οποία μου χορηγήθηκε για σπουδές σε ΤΕΙ,το οποίο παράτησα και συνέχισα τις σπουδές μου σε ΙΕΚ.Απο το ΙΕΚ πήρα το πτυχίο μου το 2012.Όλο αυτό το διάστημα από το 2012 εως και τώρα,πέρα από δύο πρακτικές ασκήσεις που έκανα δούλευα ανασφάλιστος.Θα έχω κάποιο πρόβλημα?

αφεσον ποτε δεν διαγραφηκες απο την σχολή δεν εχεις προβλημα, το ιεκ κ η δουλειά που κολλανε με τον στρατό
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΤΕΙ ειχα σταματησει να κανω δηλωση μαθηματων

αρα λογικά θα χεις διαγραφεί , παίζει ρολο η στρατολογία σο κέντρο σε εμας απο ολους μας ζητησαν βεβαίωση σπουδών. Οσοι ηταν σαν την περίπτωση σου πληρωσαν 90€ αν δεν κανω λαθος αλλιως ειναι ενας μηνας επιπλέον.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol, όταν λέγαμε για κομμαντα του πληκτρολογιου δεν φανταζομασταν ότι ο πανουλης θα το εφαρμοζε στην πραγματικότητα :D

Ποιος ξέρει τι πουστοβυσματα έχει χωσει εκεί μέσα...

 

 

Οι 80 «κομάντος» της κοινωνικής δικτύωσης

 

Αναφερόμενος στα θέματα του υπουργείου του, ο Πάνος Καμμένος αποκάλυψε ότι έχει συστήσει στο Πεντάγωνο ομάδα 80 στρατευσίμων (φαντάρων), οι οποίοι υπό την καθοδήγηση μόνιμων αξιωματικών παρακολουθούν τι γράφεται στα social media!

«Εχουμε δημιουργήσει ομάδες με στρατεύσιμους οι οποίοι ασχολούνται όχι μόνο με τον επίσημο Τύπο και τις τηλεοράσεις, αλλά και με μπλογκ ομάδων από διάφορες χώρες. Εχουμε δημιουργήσει μια ισχυρή βάση δεδομένων και από τα social media. Δηλαδή υπάρχει ομάδα που παρακολουθεί τα social media, ελληνικά και ξένα. Από social media κουρδικά βρίσκεις ειδήσεις πολύ ενδιαφέρουσες».

Παράλληλα προανήγγειλε τη δημιουργία, μέσα στο 2017, Υπηρεσίας Στρατιωτικών Πληροφοριών, «η οποία θα πάρει ένα μεγάλο κομμάτι από τον Ε' Κλάδο της ΕΥΠ, με δράση και για την τρομοκρατία, ιδίως την εισαγόμενη».

 

http://www.tanea.gr/news/politics/article/5387908/oi-80-komantos-ths-koinwnikhs-diktywshs/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα και έκοψα την αναβολή. Ο υπάλληλος του ΚΕΠ μακράν ο πιο χαζός που έχω συναντησει στο δημόσιο μέχρι σήμερα. Έκανε ένα κάρο λάθη (που διόρθωνε στην συνέχεια) συμπληρώνοντας την αίτηση. Στο τέλος την έλεγξα πριν υπογράψω και ήταν σωστά τα στοιχεία μου αλλά στο δεύτερο χαρτί που μου έδωσε έλεγε την αντιστοιχία διαστήματος που κόβεις αναβολή με το αντίστοιχο ΕΣΣΟ. Και τα έλεγε τελειώς διαφορετικά. Α' ΕΣΣΟ Φεβρουάριο αν κόψεις από 1 Αυγούστου μέχρι 31 Οκτώβρη για παράδειγμα. Τον ρωτάω γιατί τα γράφει αλλιώς και μου λέει ότι το σύστημα είναι παλιό και τα εκτυπώνει λάθος. Ωστόσο ένα μικρό άγχος το έχω για αυτό περιμένω τώρα σε καμιά 10αρια μέρες να ανανεωθεί στην στρατολογία το πότε θα μπω για να ησυχάσω....

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα και έκοψα την αναβολή. Ο υπάλληλος του ΚΕΠ μακράν ο πιο χαζός που έχω συναντησει στο δημόσιο μέχρι σήμερα. Έκανε ένα κάρο λάθη (που διόρθωνε στην συνέχεια) συμπληρώνοντας την αίτηση. Στο τέλος την έλεγξα πριν υπογράψω και ήταν σωστά τα στοιχεία μου αλλά στο δεύτερο χαρτί που μου έδωσε έλεγε την αντιστοιχία διαστήματος που κόβεις αναβολή με το αντίστοιχο ΕΣΣΟ. Και τα έλεγε τελειώς διαφορετικά. Α' ΕΣΣΟ Φεβρουάριο αν κόψεις από 1 Αυγούστου μέχρι 31 Οκτώβρη για παράδειγμα. Τον ρωτάω γιατί τα γράφει αλλιώς και μου λέει ότι το σύστημα είναι παλιό και τα εκτυπώνει λάθος. Ωστόσο ένα μικρό άγχος το έχω για αυτό περιμένω τώρα σε καμιά 10αρια μέρες να ανανεωθεί στην στρατολογία το πότε θα μπω για να ησυχάσω....

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο θέμα;

Καλο πήξιμο :P

Οχι μην ανησυχεις, οντως ειναι παλια και δεν τα αλλαζουν... εδω εχουν ακομα οτι αεροπορια ναυτικο περνουν 4 φορες τον χρονο ενω εσσο μπαινουν ακριβος ιδιες με τον ΣΞ... οτι ναναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα λογικά θα χεις διαγραφεί , παίζει ρολο η στρατολογία σο κέντρο σε εμας απο ολους μας ζητησαν βεβαίωση σπουδών. Οσοι ηταν σαν την περίπτωση σου πληρωσαν 90€ αν δεν κανω λαθος αλλιως ειναι ενας μηνας επιπλέον.

Δεν γινεται απλα να τους παραθεσω το πτυχιο απο το ιεκ χωρις να εχω κυρωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μυωπία 7 και 1.0 αστιγματισμό στο ένα μάτι και 6.5 και 1.5 αστιγματισμό στο άλλο τι Ι βγαίνω; Ψάχνω να βρω κάποιο ΦΕΚ αλλά δεν υπάρχει κάτι ξεκάθαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...