Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχα γελασαμε διονυση

 

Δυστυχώς δεν το είπα για αστείο,η αλήθεια είναι,τόσο καιρό ρωτάς τα ίδια και τα ίδια,να παίζεις τόσο καιρό δεν νομίζω , μάλλον έχεις πρόβλημα κατανόησης και δεν παίρνεις στροφές και επειδή διάβασα κάτι για μόρια που έγραψες πριν πάλι λάθος είσαι και σου είχα γράψει κάποτε τι ακριβώς ισχύει,τότε πίστευα πως μπορείς να καταλάβεις μερικά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ερωτηση : απολυθηκε προσφατα γνωστος με φυλλο πορειας πρασινο ενω ολοι οι αλλοι που απολυθηκαν μαζι λευκο και ενας με βυσσινι... ξερουμε πληροφοριες τι και πως?

 

δεν εχει λογαριασμο και ειπα να ρωτησω.. αν και λογικα μικρη διαφορα εχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση : απολυθηκε προσφατα γνωστος με φυλλο πορειας πρασινο ενω ολοι οι αλλοι που απολυθηκαν μαζι λευκο και ενας με βυσσινι... ξερουμε πληροφοριες τι και πως?

 

δεν εχει λογαριασμο και ειπα να ρωτησω.. αν και λογικα μικρη διαφορα εχει...

Στην αεροπορια τον γνωρισες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γιατι τη εχω?

 

1) Δεν ξερεις βασικη ορθογραφια

2) Θες να μπεις στο στρατο μονο για το μισθο, οχι γιατι σου αρεσει το επαγγελμα. Το μονο που σε νοιαζει ειναι η μονιμοτητα. Εχεις περασει απο ολα τα πιθανα επαγγελματα ψαχνοντας που θα βρεις μισθο. Στρατιωτικος, Ειδικος Φρουρος, ΕΠΟΠ στον Κυπριακο Στρατο, Λιμενικος, Ναυτικος στο Εμπορικο, Πυροσβεστης, Οδηγος Φορτηγου και αλλα που πιθανον να ξεχναω. Και σκατατζης να σου λεγανε να γινεις και να πηγαινεις να αδειαζεις βοθρους, αν σου δινανε €1,000 το μηνα παραταγες το φροντιστηριο και πηγαινες αυριο το πρωι.

 

Οποτε ναι. Τυπικος ΔΥ θα γινεις. Θες απλα να βρεις τροπο να σε ταϊζει το κρατος μεχρι να πεθανεις και καθε μερα να μετρας τα λεπτα μεχρι να παει 2 και να φυγεις. Κι οσο οι Ενοπλες δυναμεις αποτελουνται απο τετοια ατομα, δεν υπαρχει ελπιδα να αλλαξει τιποτα...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν οι χαραμοφάηδες που κυνηγάνε θέσεις για να θρέψουν τον κώλο τους να ρίξουν μια ματιά στο στρατιωτικό ποινικό κώδικα για τις επιπτώσεις που υπάρχουν σε περίπτωση ανάγκης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, θα βάλουν τους φαντάρους μπροστά για meat wall

(όσους δεν έχουν βύσμα)

 

Δηλαδή σύσσωμος ο στρατός ξηράς,αφού τα βύσματα θα είναι Αεροπορία/Ναυτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή σύσσωμος ο στρατός ξηράς,αφού τα βύσματα θα είναι Αεροπορία/Ναυτικό.

 

Να δεις που με αυτα που διαβαζουμε τα βυσματα ολα θα ειναι πεζικο και τεθωρακισμενα  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση : απολυθηκε προσφατα γνωστος με φυλλο πορειας πρασινο ενω ολοι οι αλλοι που απολυθηκαν μαζι λευκο και ενας με βυσσινι... ξερουμε πληροφοριες τι και πως?

 

δεν εχει λογαριασμο και ειπα να ρωτησω.. αν και λογικα μικρη διαφορα εχει...

 

Είχε κάποια ειδικότητα ο φίλος σου? Στο πράσινο ΦΠ αναγράφεται η μονάδα που θα πάει σε περίπτωση επιστράτευσης, ενω οπως μου ειχε πει το στελεχος της στρατολογιας την ημερα της απολυσεως μου ( κ εγω πρασινο ΦΠ εχω), καποια στιγμη στο μελλον θα τον καλεσουν για μετεκπαιδευση στην ειδικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...