Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η αναρρωτική είναι γι οτι παθεις εντος στρατοπέδου εκτος ειναι δικη σου ευθύνη. Επίσης την αναρρωτική πρεπει να την εισηγηθεί στρατιωτικός ιατρος κ να την ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ο διοικητής. Επισης η αναρρωτική ειναι ειδικη αδεια κ καθε επιπλεον μερα τρωγεται απο τις κανονικές κ μετα απλα τις υπηρετεις.

 

Υγ σταματα να μιλας με στρατιωτική αργκο.

Ακόμα και να ισχύει με την αποδοχή από τον Διοικητή, πες μου, πόσοι Διοικητές θα ρισκάρουν να μην δώσουν αναρρωτική άδεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εξακολουθεις να μιλας για ενα διαφορετικο συμπαν...!

:shifty:

Πες το παραλληλο ενταξει, αλλα 1000% διαφορετικο.

 

Αφου λεει εκει πανε τα πραγματικα κομμαντα, τα πολυμπριζα πανε στο υπερβυσματικο πεζικο  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθεις να μιλας για ενα διαφορετικο συμπαν...!

:shifty:

Πες το παραλληλο ενταξει, αλλα 1000% διαφορετικο.

ρε συ, ενταξει αλλα δεν μπορω να συμφωνησω 100 %.. σε ολα τα σωματα και σε ολες τις περιοδους γινεται αυτο...

εμας το στρατιωτικο νοσοκομειο που καλυπτε την μοναδα ηταν ναυτικο, ο διοικητης δεν κολλαει καν στο να υπογραψει αναρρωτικη αδεια... τι φαση? που το ειδατε αυτο?

παει αλλιως το θεμα... πχ εχω τριπλωμα σκοπια σε φυλακιο... την τελευταια μερα "ποναει η κοιλια και η μεση μου" , παω ιατρεια μοναδος, παραπεμπτικο για στραιτωτικο νοσοκομειο την ιδια στιγμη, κινηση με αμπουλανς, νοσοκομειο νοσηλεια 1 ημερα, και μετα ο γιατρος "σου" γραφει 15 λογους για μια κανονικοτατη ΧΡΕΩΜΕΝΗ πχ 18 ημερη αδεια... ας φας και απο την "κανονικη" σου αδεια που το θεμα...

παντως γινεται ρε παιδια.... η υγεια ειναι πανω απο ολα ... ειτε ειναι ιατρικο προβλημα , ειτε """προβλημα"""" ....

και ο νωον νοειτω :)

Αφου λεει εκει πανε τα πραγματικα κομμαντα, τα πολυμπριζα πανε στο υπερβυσματικο πεζικο  B)

και ομως ετσι ειναι... πλεον...

δεν μιλαω για ολους , αλλα τα ΚΑΛΑ ΒΥΣΜΑΤΑ ειναι πεζικο.... σε κατι λεσχουλες , κατι μπαρ, κατι "διοικητηρια".... δες και πισω απο τα φαινομενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που χρησιμοποιησα στρατιωτικη αργκο?

αναρρωτικη αδεια εμεις περναμε χαλαρα απο το στρατιωτικο/ναυτικο νοσοκομειο της περιοχης, ολο και καποιο γιατρο θα ηξερε ο κολλητους της νυφης του θειου του αδελφου σου....

Προσωπικά δεν ήξερα κανέναν, αλλά σιγά μην προσκυνουσα το κάθε άγνωστο λαμογιο για μια ψωροαδεια, αυτά είναι για κάτι ανυποληπτους σαν εσένα.

Αν ήξερα από την αρχή τι παίζει δεν θα πατούσα καν εκεί μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν ήξερα κανέναν, αλλά σιγά μην προσκυνουσα το κάθε άγνωστο λαμογιο για μια ψωροαδεια, αυτά είναι για κάτι ανυποληπτους σαν εσένα.

Αν ήξερα από την αρχή τι παίζει δεν θα πατούσα καν εκεί μέσα.

ωραιος χαρακτηρισμος, ειχα καιρο να τον ακουσω... θενκς

εγω δεν χρειαστηκε να γινω ανυποληπτος καθως παροτι περιοδος πηξιματος πηρα 52 μερες αδεια συνεχομενη στο τελος... κατι τιμιτικες, αιμοδοτικες, κατι τιμιτικες απο την μοιρα για την προσφορα μου και οι 36 που δικαιουμουν και τις κρατησα για το τελος... και εφυγα μαζι με αλλους μεσα στον ιουλιο, δηλαδη εσταξαν οσοι εμειναν πισω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol, ποια ήταν ακριβώς η προσφορά σου;

προσωπικα πρεπει να εκοψα χορτα σε εκταση οσο το μισο στρατοπεδο στην θητεια μου, ενω αλλοι ξινονταν  σε βυσματοποστα οπως ασφαλεια, αμερικανικη ευκολια, υπασπηστηριο κλπ...

εγινε η μοναδα καλυτερη? οχι .... τα χορτα θα ξαναμεγαλωσαν, αλλα ενταξει τις αδειες μου τις πηρα και εκανα καλοκαιρι εξω, αν και 12 μηνος σειρας σεπτεμβριου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ, ενταξει αλλα δεν μπορω να συμφωνησω 100 %.. σε ολα τα σωματα και σε ολες τις περιοδους γινεται αυτο...

εμας το στρατιωτικο νοσοκομειο που καλυπτε την μοναδα ηταν ναυτικο, 

Εξακολουθεις να εκφερεις αποψη για σωμα που δεν πηγες/δεν γνωριζεις.Παλι καλα που το εγραψες και ο ιδιος πιο πισω να μην εκφερει καποιος αποψη για σωμα που δεν πηγε και εσυ τις τελευταιες σελιδες αυτο κανεις. Πραγματικη κωμωδια η περιπτωση σου(εκτως του οτι συνεχιζεις να σχολιαζεις ενω ο ιδιος ειχες πει οτι δεν ξαναασχολεισαι :) ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθεις να εκφερεις αποψη για σωμα που δεν πηγες/δεν γνωριζεις.Παλι καλα που το εγραψες και ο ιδιος πιο πισω να μην εκφερει καποιος αποψη για σωμα που δεν πηγε και εσυ τις τελευταιες σελιδες αυτο κανεις. Πραγματικη κωμωδια η περιπτωση σου(εκτως του οτι συνεχιζεις να σχολιαζεις ενω ο ιδιος ειχες πει οτι δεν ξαναασχολεισαι :) ).

εισαι απλα φελλος... 3 μισι προτασεις και στην ουσια δεν ειπες τιποτα, εκτος απο το να μου την "πεις"

εισαι απλα φελλος... 3 μισι προτασεις και στην ουσια δεν ειπες τιποτα, εκτος απο το να μου την "πεις"

και σου ξαναλεω οτι οι γιατροι ειναι υπερανω ολων οταν μιλαμε για απλο οπλιτη... αν εχεις κονε με γιατρο και υπογραψει αναρρωτικη, αντε γεια .... δεν πα να βαρανε διοικητες, λοχαγοι κλπ.... ειτε ειδικες δυναμεις, ειτε ναυτικο, ειτε προσκοποι ειτε παντου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος χαρακτηρισμος, ειχα καιρο να τον ακουσω... θενκς

 

Προηγουμενη σελιδα κατι ελεγες για τους χαρακτηρισμους αλλα ειπαμε.....

 

Επισης τι εννοεις να στην πω.Αφου μονος σου με αυτα που γραφεις προκαλεις/παραπληροφορεις μιλώντας για σωμα που δεν υπηρετησες. Μπηκαν ατομα να ρωτησουν 2-3πραγματα για ΣΞ και τους λες εσυ που ησουν ΠΑ..... Μετα εμεις φταιμε που γραφουμε οτι γραφουμε?

Α και οσο για τα παραπανω δικα σου λογια ηταν,εγω φταιω που αλλα εγραψες και αλλα κανεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ωραιος χαρακτηρισμος, ειχα καιρο να τον ακουσω... θενκς

εγω δεν χρειαστηκε να γινω ανυποληπτος καθως παροτι περιοδος πηξιματος πηρα 52 μερες αδεια συνεχομενη στο τελος... κατι τιμιτικες, αιμοδοτικες, κατι τιμιτικες απο την μοιρα για την προσφορα μου και οι 36 που δικαιουμουν και τις κρατησα για το τελος... και εφυγα μαζι με αλλους μεσα στον ιουλιο, δηλαδη εσταξαν οσοι εμειναν πισω :D

εγω πηρα συνολο σε ολη την θητεία 25 μερες περίπου. Με 4 μηνες παραμεθόριο να χω 7 εξοδους. Να βαφω,κουβαλαω, χτιζω(δεν το ζητησα μας έστειλαν να το κάνουμε), με 2 ασκησεις κ κ κ . Οποτε παψε να μιλας για στρατο γιατι απλα δεν πηγες στρατό. Επεξ/σία από bilya
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηρα συνολο σε ολη την θητεία 25 μερες περίπου. Με 4 μηνες παραμεθόριο να χω 7 εξοδους. Να βαφω,κουβαλαω, χτιζω(δεν το ζητησα μας έστειλαν να το κάνουμε), με 2 ασκησεις κ κ κ . Οπιτε παψε να μιλας για στρατο γιατι απλα δεν πηγες στρατό.

Μα ειναι εμφανες τι ρολο βαραει ο παραπανω συμφορουμιτης με αυτα που γραφει. 52μερες αδεια απολυσεως επειδη εκοψε μερικα χορτα.Κατι που ειδικα αν εισαι σε μαυρες μοναδες οι αγγαριες πανε και ερχονται,και αν ο Διοικητης ειναι πολυ καλος θα σου δωσει λιγες μερες τιμητικη αδεια(πανω απο 4-5βεβαια ουτε για αστειο),που φυσικα ειναι στο χερι του αργοτερα να στις κοψει στην αδεια απολυσεως.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...