Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μόνο σίγουρο είναι όταν γίνεται άσκηση δηλώνουν όλα τα στελέχη είτε πήγαν, είτε όχι, είτε ήταν σε άδεια, όλοι πληρώνονται...

:lol:

 

θυμάμαι όταν ήμουν στο ταμείο της επιλαρχίας μου (ωραίο φίδιασμα btw κλειδωνόμουν μέσα εγώ και το χρηματοκιβώτιο και δε με ενοχλούσε κανείς όταν έλειπε ο ταμίας) που έρχονταν για την είσπραξη των χρημάτων της άσκησης 

 

μερικούς τους ειδοποιούσε ο ταμίας ότι την έκαναν γιατί προφανώς και δεν είχαν ιδέα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντού το ίδιο γίνεται και μάλιστα η αποζημίωση πάει αναλογικά με τον βαθμό. Δηλαδή δεν έχει σημασία αν πήγαν στην άσκηση αλλά έχει σημασία τι βαθμό έχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά αυτό εννοείται, θεωρητικά όμως θα μπορούσαν να έχουν πάει

 

 

βέβαια εγώ στη προκειμένη περίπτωση δε μιλάω, γιατί κι εγώ πέρασα σπεν κλεισμένος παρέα με το χρηματοκιβώτιο :P

 

(και στις απογευματινές εκπαιδεύσεις κρυβόμουν στο αυτοκίνητό μου αφού δε με ήξεραν να με ψάξουν και απλά ένας άλλος γραφιάς έγραψε ότι το έκανα)

 

θα μου πεις λεφτά δε πήρα μεν, αλλά δεν κάθισα να ασχολούμαι με βλακείες, ευτυχώς που πάντα λίγο πολύ κατάφερνα να χωθώ σε κάνα γραφείο να κάνω τον δημόσιο υπάλληλο και η όλη ταλαιπωρία μου ήταν στις ένοπλες υπηρεσίες (γιατί έπεφτα και όλη την ώρα με άοπλους να κάνω κάνα θαλαμοφυλικί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδε κανείς την συνέντευξη του Σημίτη στο σκαι; Ενδιαφέρον το κομμάτι που αναφέρεται στις ελληνοτουρκικες σχέσεις και τους στρ. εξοπλισμούς. Με λίγα λόγια ο κίνδυνος από την Τουρκία είναι παπατζιλικια, μόνο ατύχημα μπορεί να γίνει όπως λέει και ότι οι διαφορές μας θα μπορούσαν να είχαν επιλυθει στο διεθνές δικαστήριο της Χάγης, αλλά η Ελλάδα δεν δέχεται.

Προφανώς ο λόγος που δεν πάμε στην Χάγη, αν και η Τουρκία έχει δεχτεί, είναι οι μίζες από τα εξοπλιστικά.

 

 

Από το 43' η αναφορά στα ελληνοτουρκικα και τους εξοπλισμούς.

 

https://youtu.be/aXGkGoKAB4c

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε Πασοκ! 50 δραχμές είχε ο Μαϊντανός όχι 50 λεπτά (173 δρχ).

Nothing to see here.

 

αυτό το πράγμα "με την δραχμή η τυρόπιτα είχε 100δρχ πρέπει να σταματήσει για ευνόητους λόγους.

 

σήμερα η τυρόπιτα έχει 1ευρώ/340δρχμ

 

και στο ευρώ να μην ήμασταν... να ήμασταν δηλαδή στην δραχμή ακόμα... σήμερα η τυρόπιτα θα είχε γύρο στα 250-300δρχμ.

 

Σίγουρα θα ήταν πιο φθηνά τα πράγματα αλλά όχι έτσι όπως τα λέτε. Η αγορά αλλάζει ξέρετε... και όχι μόνο από αλλαγή νομίσματος.

 

δεν φταίει το ευρώ που η τυρόπιτα είναι 1ευρώ

δεν φταίει το ευρώ που η βενζίνη πλέον είναι 1,6 αντί 0.9~ που ήταν τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδε κανείς την συνέντευξη του Σημίτη στο σκαι; Ενδιαφέρον το κομμάτι που αναφέρεται στις ελληνοτουρκικες σχέσεις και τους στρ. εξοπλισμούς. Με λίγα λόγια ο κίνδυνος από την Τουρκία είναι παπατζιλικια, μόνο ατύχημα μπορεί να γίνει όπως λέει και ότι οι διαφορές μας θα μπορούσαν να είχαν επιλυθει στο διεθνές δικαστήριο της Χάγης, αλλά η Ελλάδα δεν δέχεται.

Προφανώς ο λόγος που δεν πάμε στην Χάγη, αν και η Τουρκία έχει δεχτεί, είναι οι μίζες από τα εξοπλιστικά.

 

 

Από το 43' η αναφορά στα ελληνοτουρκικα και τους εξοπλισμούς.

 

 

 

 

 

σε ποιο σημειο λεει για την goldman sachs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιο σημειο λεει για την goldman sachs?

Χεχε, δεν αναφέρει την gs αλλά λέει ότι στο € μπήκαμε μην υπολογιζοντας στο έλλειμμα τα χρέη από τα εξοπλιστικά.

Αυτή ήταν και η δουλειά της gs να κρύψει μέρος του ελληνικού χρέους.

 

Το ενδιαφέρον είναι η παραδοχή ότι θα μπορούσαμε να λύσουμε τις διαφορές μας με την Τουρκία δικαστικα και η Ελλάδα δεν δέχεται.

πολύ πρόσφατα ο Γιλντιριμ είπε ότι η συνθήκη της λωζανης προβλέπει αποστρατιωτικοποιημενα Δωδεκάνησα και κάλεσε να πάμε σε δικαστήριο. Φυσικά ούτε αυτή τη φορά δέχτηκε η Ελλάδα.

(πρέπει να δεχτούν και οι δύο πλευρές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΕΣ φταίει για το χρέος μονο τελικά. Όλα ξεκίνησαν από τα εξοπλιστικά και σιγα μην πάμε στα δικαστήρια στην τελική. Όλα αυτά γίνονται γιατί θα πάρουμε κάποια στιγμή πίσω την Αγία Σοφιά.

 

 

Tsakiki177 για το Πασοκ πλάκα το έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα παμε στο δικαστηριο με την τουρκια και μολις το νικησουμε τοτε θα ερθει ο ιδιος ο σουλτανος στην ελλαδα, θα γονατισει και θα μας ζητησει ταπεινα συγνωμη. Θα αποσυρει ολο του τον στρατο απο τα τουρκικα παραλια καθως και την κυπρο που εχει υπο ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΚΑΤΟΧΗ (επειδη σεβεται τα δικαστηρια και το διεθνες δικαιο) και τοτε θα ζουμε ολοι οι λαοι ευτυχισμενοι χορευοντας γυρω απο μια μια τεραστια φωτια με χιπικα ρουχα τραγουδοντας το "give peace a chance".

 

 

Αποστρατικοποιηση των συνορων μας με μια χωρα που κανει οτι μπορει να μας αποδειξει οτι δεν ειναι φιλικη προς τα εμας??? Μηπως να τους τα χαρισουμε κιολας σαν ενδειξη καλης γειτονίας? Γιατι αν αφαιρεσουμε την εθνοφυλακη και τα αμυντικα μας συστηματα απο εκει τους τα δινουμε στο πιατο. Αυτοι θα στελνουν μια φρεγατα και εμεις ενα φαξ.

 

Για να κανει επιθεση ενα κρατος σε ενα αλλο δε χρειαζονται και πολυ εξυπνες δικαιολογιες. Ενα "θελαμε να προστατεψουμε τους πολιτες μας" αρκει. Οι Κυπριοι το ξερουν πολυ καλα αυτο το τελευταιο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δεν φταίει το ευρώ που η τυρόπιτα είναι 1ευρώ

δεν φταίει το ευρώ που η βενζίνη πλέον είναι 1,6 αντί 0.9~ που ήταν τότε.

0.60κατι έκανε η βενζίνη το 2002-3 (όταν έμπαινες στο κόπο να παρατηρήσεις πόσο έχει γιατί συνήθως δε σε ένοιαζε)

 

έβαζες ένα 5ευρο και έκανες χλμ 

 

0.9 πήγε μετά το '07-'08,

 

το '07 θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι η πιο ακριβή 100αρα έκανε 1.13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...