Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι τα Λεοπαρντ 1 έχουν διαφορετικά βλήματα από τα 2. Μεχρι και το 2014 αντι για 42 που παίρνουν είχαμε για το καθενα η 38 η 39. Τουλάχιστον τους έκοψε και κάναν πατέντα να βάλουν πυροβόλο απο το 1 στα 2 για να μπορούν να κάνουν ασκήσεις αφού υπάρχει αρκετό απόθεμα στα βλήματα για το 1. Το καλό της ιστορίας είναι όπως και για τα υποβρύχια που εγερναν ετσι και τα λεοπαρντ 2 ειναι τα καλύτερα στον κόσμο. Τα πλήρωσαν που τα πλήρωσαν πανάκριβα τουλάχιστον πήραν τα καλά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια μια ερωτηση στης 6 απριλιου ορκιζομαι ειμαι στο κεεμ σπαρτη εφοδιασμος μεταφορν εχει ειδικοτητες μαγειρας, αρτοποιος, και οδηγος η ερωτηση μου ειναι θα παρω οποσδιποτε ενα απ τα 3 ως ειδικοτητα η μπορει να παρω διαφορετικη ειδικοτητα που δεν εχει το κεντρο η να μην παρω και τιποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα Λεοπαρντ 1 έχουν διαφορετικά βλήματα από τα 2. Μεχρι και το 2014 αντι για 42 που παίρνουν είχαμε για το καθενα η 38 η 39. Τουλάχιστον τους έκοψε και κάναν πατέντα να βάλουν πυροβόλο απο το 1 στα 2 για να μπορούν να κάνουν ασκήσεις αφού υπάρχει αρκετό απόθεμα στα βλήματα για το 1. Το καλό της ιστορίας είναι όπως και για τα υποβρύχια που εγερναν ετσι και τα λεοπαρντ 2 ειναι τα καλύτερα στον κόσμο. Τα πλήρωσαν που τα πλήρωσαν πανάκριβα τουλάχιστον πήραν τα καλά.  

 

πεταμένα λεφτά ειναι, χωρίς πυρομαχικά, ανταλλακτικά και μεταφορά τεχνογνωσίας, τι να τα κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση στης 6 απριλιου ορκιζομαι ειμαι στο κεεμ σπαρτη εφοδιασμος μεταφορν εχει ειδικοτητες μαγειρας, αρτοποιος, και οδηγος η ερωτηση μου ειναι θα παρω οποσδιποτε ενα απ τα 3 ως ειδικοτητα η μπορει να παρω διαφορετικη ειδικοτητα που δεν εχει το κεντρο η να μην παρω και τιποτα;

Σε αφήνουν να επιλέξεις; Λίγο δύσκολο μου ακούγεται αυτό που λες φίλε γιατί και ο μάγειρας και ο οδηγός (θεωρώ και ο Αρτοποιός) θεωρούνται καθαρά βυσματικές ειδικότητες.

 

Εκτός φυσικά αν έχεις βύσμα και μπορείς να επιλέξεις.

 

Πάντως ο μάγειρας από ότι λέει και ένας φίλος είναι πολύ χαλαρά. Το ίδιο έχω ακούσει και για τον οδηγό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη μονάδα που είμαι η ειδικότητα του οδηγού δεν εξασκειται και κάνουν τις ίδιες χαμαλοδουλειες που κάνουν και οι υπόλοιποι. Σε άλλη μονάδα δε στην ίδια με περιοχή στην οποία μετατεθηκε ένας γνωστός με ειδικότητα οδηγού, είναι μέρα πάρα μέρα στο τιμόνι.

 

Είναι ανάλογα που θα πέσεις. Ή εγώ έπεσα στη περίπτωση.

 

Οι αρτοποιοί μακράν η πιο βυσματικη ειδικότητα της μονάδας αφού τελειώνουν τη δουλειά στης 10 και μετά τα ξυνουν μέχρι της 12:30... και να έχουν τις τιμητικές να πέφτουν αβερτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη μονάδα που είμαι η ειδικότητα του οδηγού δεν εξασκειται και κάνουν τις ίδιες χαμαλοδουλειες που κάνουν και οι υπόλοιποι. Σε άλλη μονάδα δε στην ίδια με περιοχή στην οποία μετατεθηκε ένας γνωστός με ειδικότητα οδηγού, είναι μέρα πάρα μέρα στο τιμόνι.

 

Είναι ανάλογα που θα πέσεις. Ή εγώ έπεσα στη περίπτωση.

 

Οι αρτοποιοί μακράν η πιο βυσματικη ειδικότητα της μονάδας αφού τελειώνουν τη δουλειά στης 10 και μετά τα ξυνουν μέχρι της 12:30... και να έχουν τις τιμητικές να πέφτουν αβερτα.

 

εφοσον υπαρχει αρτοποιιο στη μοναδα που θα πας , αλλιως γινεσαι ενας απλος Τρεχα Φουκαρας :P Ισχυει αυτο που λες , σε μερικες μοναδες [οταν ημουν εγω] τα εξυναν ως τη «ληξη του προγραμματος» και μετα εξοδο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρεται μαγκες. Ειμαι σειρα του νοεμβρη 8μηνος και παρασκευη κλεινω 5μηνο παραμεθωριο. Εχει ακουσει κανεις τιποτα για το ποτε θα γινουν οι μεταθεσεις μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 Απριλιου φευγουν οι δικοι μας απο κυπρο που ειναι 8μηνοι Ε εσσο

 

Χαιρεται μαγκες. Ειμαι σειρα του νοεμβρη 8μηνος και παρασκευη κλεινω 5μηνο παραμεθωριο. Εχει ακουσει κανεις τιποτα για το ποτε θα γινουν οι μεταθεσεις μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 Απριλιου φευγουν οι δικοι μας απο κυπρο που ειναι 8μηνοι Ε εσσο

Μήπως παίζει ρόλο το ότι είναι κυπρο?

Γιατί τις λένε τις μεταθέσεις τελευταία στιγμή? Εδώ πάντως ακούγεται για μετά τα γκρουπ πασχα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως παίζει ρόλο το ότι είναι κυπρο?

Γιατί τις λένε τις μεταθέσεις τελευταία στιγμή? Εδώ πάντως ακούγεται για μετά τα γκρουπ πασχα..

οι δικοι μας θα παρουν γκρουπ μετα που επαναπατριστουν +15 μερες αδεια επαναπατρισμου=τελος.

 

οι 8μηνοι απο ποτε πανε κυπρο??

Πανε αρκετο καιρο τωρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δικοι μας θα παρουν γκρουπ μετα που επαναπατριστουν +15 μερες αδεια επαναπατρισμου=τελος.

 

Πανε αρκετο καιρο τωρα :P

αλλα κάνουν 9 μηνες οχι 8 αυτο ίσχυε μεχρι κ το 13.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα κάνουν 9 μηνες οχι 8 αυτο ίσχυε μεχρι κ το 13.

οχι κανονικο 8μηνο κανουνε. πλεον φερνουν στην κυπρο κανονικα 8μηνους, χωρις να πρεπει να απαρνηθουν την μειωμενη θητεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol, διαβάζω αποφυλακιστηκε ο Άκης

 

Με οριακή πλειοψηφία 3-2 το Πενταμελές Εφετείο Κακουργημάτων της Αθήνας έκανε δεκτή την αίτηση αναστολής εκτέλεσης της ποινής των 20 ετών κάθειρξης του Άκη Τσοχατζόπουλου. Έτσι, μετά από 5 χρόνια και 5 αιτήσεις αποφυλάκισης ο Ακης Τσοχατζόπουλος θα αποφυλακισθεί με περιοριστικούς όρους.

http://www.onalert.gr/stories/apofulakizetai-o-akis-tsoxatzopoulos/55491

 

 

και πέντε αρθρα πιο κάτω 

 

Η προμήθεια των ρώσικων αντιαεροπορικών μικρού βεληνεκούς OSA AMK θα βρεθεί το προσεχές διάστημα στο "μικροσκόπιο" του Τριμελούς Εφετείου Κακουργημάτων της Αθήνας.

Η σύμβαση για την προμήθεια των ρώσικων αντιαεροπορικών συστημάτων OSA-AKM , ύψους 93.671.610 δολαρίων, υπεγράφει το 1998 επί υπουργείας Ακη Τσοχατζόπουλου, με επικεφαλής της Γενικής Διεύθυνσης Εξοπλισμών το Γιάννη Σμπώκο και αναπληρωτή του τον Αντώνη Κάντα. Κι αυτό διότι το Συμβούλιο Εφετών της Αθήνας με βούλευμα συνολικά εννέα άτομα για την επίμαχη προμήθεια.

http://www.onalert.gr/stories/sto-skamni-ennia-atoma-gia-ta-rwsika-antiaeroporika/55488

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι ρε φίλεεεεε!! Μόλις μπήκα στη στρατολογία και είδα ότι με κατατάξανε στην Πολεμική Αεροπορία! Αν είναι δυνατόν θα φάω στη μάπα 3 μήνες παραπάνω στο κ@λο στρατό... Πως έγινε αυτό ούτε μέσο έβαλα τίποτα. Και εκεί που ήμουν έτοιμος για 9μηνο στο πεζικό θα κάτσω 12 μήνες μέσα τώρα. Παίζει ρόλο που έχω πτυχίο και μεταπτυχιακό που με βάλανε Αεροπορία;

Λέτε να με βάλουν σε κανά γραφείο λόγω πτυχίων; Είναι καλύτερα από πεζικό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...