Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μάγκες μια ερώτηση να σας κάνω. Έχω δύο μήνες στρατό πονάω δεξιά κάτω παίζει να έχω κηλη.αν μπω για χειρουργείο υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν αναβολή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα ανεξαρτήτου αποτελέσματος η υγεία είναι πάνω απ' όλα οπότε ενημέρωσε τους ώστε να γίνει ότι χρειαστεί.

Γενικά μπορεί να είσαι τυχερός και να σου βγει και σε καλό πχ σε εμάς ενα άτομο που έκανε χειρουργείο αντί να του δώσουν αναβολή τον άφησαν να είναι εντός μονάδας με πολιτικά στο κεπικ μέχρι να αποκατασταθεί και καθε μέρα εξοδουχος με ΔΝ οπότε ζωαρα έκανε...

Αν και για κήλη ίσως είσαι κομπλέ καθώς μέχρι 15 μέρες αναρρωτική μπορείς να τις πάρεις χωρίς να υπηρετήσεις παραπάνω. Οπότε ίσως πάρεις κάποιες μερες αναρρωτική και μετά είσαι απλά ελεύθερος ασκήσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MikeJ είπε

Κοίτα ανεξαρτήτου αποτελέσματος η υγεία είναι πάνω απ' όλα οπότε ενημέρωσε τους ώστε να γίνει ότι χρειαστεί.

Γενικά μπορεί να είσαι τυχερός και να σου βγει και σε καλό πχ σε εμάς ενα άτομο που έκανε χειρουργείο αντί να του δώσουν αναβολή τον άφησαν να είναι εντός μονάδας με πολιτικά στο κεπικ μέχρι να αποκατασταθεί και καθε μέρα εξοδουχος με ΔΝ οπότε ζωαρα έκανε...

Αν και για κήλη ίσως είσαι κομπλέ καθώς μέχρι 15 μέρες αναρρωτική μπορείς να τις πάρεις χωρίς να υπηρετήσεις παραπάνω. Οπότε ίσως πάρεις κάποιες μερες αναρρωτική και μετά είσαι απλά ελεύθερος ασκήσεων.

ελπίζω να έχει καλους χειρουργούς αν χρειαστώ εγχείρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά μόνο καλά λόγια έχω ακούσει για τους γιατρούς...

Επίσης μου έκανε εντύπωση ιδιαίτερα στο κέντρο πως αρκετά παιδιά με το που μπήκαν έκαναν μικρο επεμβάσεις είτε οδοντιατρικης φύσεως ή μικρο ορθοπεδικές.  Τις έκαναν εσκεμμένα μέσα για να μην πληρώσουν και για να μην περιμενουν κλπ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimis98 είπε

Pablo αν δεν σου είναι κόπος μπορείς να μου στείλεις το λινκ γιατί δεν το βρίσκω πουθενά

Δεν μου ανοίγει η σελίδα του ΥΠΕΘΑ, παίζει να την κατέβασαν τα σαινια για σκ 

 

34 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Γενικά μόνο καλά λόγια έχω ακούσει για τους γιατρούς...

Επίσης μου έκανε εντύπωση ιδιαίτερα στο κέντρο πως αρκετά παιδιά με το που μπήκαν έκαναν μικρο επεμβάσεις είτε οδοντιατρικης φύσεως ή μικρο ορθοπεδικές.  Τις έκαναν εσκεμμένα μέσα για να μην πληρώσουν και για να μην περιμενουν κλπ.

Εξαρτάται,  μικροεπεμβασεις οκ,  αλλά για κάτι πιο σοβαρό θα σου δώσουν αναβολή, πχ είχα παλικάρι με πρόβλημα στο γόνατο που χρειαζόταν εγχείριση με μοσχευμα, κτλ και δεν του έκαναν,  μόνο αναβολη. Το άλλο είναι οι φυσιοθεραπειες ή άλλη φροντίδα που μπορεί να χρειαστεί μετά την επέμβαση,  αντε να εξηγείς στους καραβαναδες ότι κάθε δύο μέρες πχ  πρέπει να φεύγεις από το στρατόπεδο και να πηγαίνεις σε άλλη πόλη για θεραπείες... Οδοντιατρικες επεμβάσεις νομίζω κάνουν μόνο εξαγωγές, κάνουν κάτι άλλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, valkon said:

Μπαίνω στον 5ο μήνα θητείας και αναρωτιέμαι πότε συνηθίζουμε τον στρατό; Κάθε μέρα είναι ψυχολογική κόλαση 

Κάπου στον 10ο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, valkon είπε

Μπαίνω στον 5ο μήνα θητείας και αναρωτιέμαι πότε συνηθίζουμε τον στρατό; Κάθε μέρα είναι ψυχολογική κόλαση 

Τελευταιο μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...