Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, jimis98 είπε

δεν τις χανεις τις ταπ?

 Το σήμα λέει ότι έχεις δικαίωμα να τις πάρεις τον 1ο μήνα της μετάθεσης . Πριν 4 χρόνια που ειμουν εγώ έτσι ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, jimis98 είπε

και αν μου πουν ότι τις έχω χάσει τι να κάνω υπάρχει κάποιο έγγραφο που να το αναφέρει? 

γνωρίζει κανείς από Γιάννενα? 

ρωτας το 1ο γραφειο να σου πουν .

ή αν εχεις φυγει ηδη πες παπατζα απο το 1ο γραφειο της μονάδας μου είπαν οτι εχω δικαίωμα να τις πάρω τον 1ο μηνα .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, pallisi είπε

Καλησπέρα σε όλους,

έχω μια ερώτηση αυτοί που παρουσιάζονται εξ αναβολής θα ορκιστούν με όλους τους υπόλοιπους; Δηλαδή ουσιαστικά θα μείνουν στο κέντρο μια βδομάδα παραπάνω; Ή ορκίζονται ταχύτερα και παίρνουν άδεια; 

Και το δεύτερο, αν έχει κανείς καμία εμπειρία: αν πας να εξαγοράσεις τη θητεία σου τότε τη 15 μέρα θα πρέπει να βγεις για να κάνεις τις διαδικασίες, από ότι μου είπαν αυτό γίνεται σε συνεννόηση με το στρατόπεδο. Έχει κανένας καμία εμπειρία επί αυτού; Μετά μπαίνεις για άλλες 5 και τέλος. Σωστό;

Ευχαριστώ. 

εγω , ορκιστηκα μαζι με τους εκτος εσσο, αν εννοεις αυτο. Ημασταν 6 ατομα μονο, και φυγαμε νωριτερα απο την κανονικη εσσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, lastjedi είπε

Ρε παιδια στην Αεροπορια οι εξοδοι ειναι τα off? Δλδ παιζει να εχεις 1 μεσα 3 εξω και να εισαι 3 μερες εξω;

Τα off δεν πατάς καθόλου, κάθεσαι σπίτι σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σαν 8μηνος ποσο καιρο πριν το 4μηνο να κανω τα χαρτια της μετάθεσης για να μη μου ρθει στο 7μηνο;

Επισης να τα κανω στη μοναδα μου η στο ρουφ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Dantε είπε

Καλησπέρα. Σαν 8μηνος ποσο καιρο πριν το 4μηνο να κανω τα χαρτια της μετάθεσης για να μη μου ρθει στο 7μηνο;

Επισης να τα κανω στη μοναδα μου η στο ρουφ;

Τα κάνεις όσο πιο νωρίτερα μπορείς ακόμα και στο 1ο μήνα της θητείας σου,η διαδικασία γίνεται και στην μονάδα αλλά και στην στρατολογία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, dionisis1925 είπε

Τα κάνεις όσο πιο νωρίτερα μπορείς ακόμα και στο 1ο μήνα της θητείας σου,η διαδικασία γίνεται και στην μονάδα αλλά και στην στρατολογία.

Ρωτησα στο 1ο γραφειο και μου λεει οτι θα με ειδοποιήσουν αυτοι. Οταν ρωτησα ποτε μου ειπε στο 4μηνο. 

Αρα υποθέτω θελουν να το καθυστερήσουν. Θα παρω τηλέφωνο στη στρατολογια και θα στειλω καποιον εκει να τα καταθέσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και θα σε ειδοποιήσουν αυτοί να κάνεις τα χαρτιά σου.Δεν γίνεται όποτε θέλει ο καθένας.Ανάλογα με την σειρά που είσαι υπάρχει ημερομηνία στο 3μηνο-4μηνο που ανοίγουν οι αιτήσεις.Θα σας φωνάξουν όλους τότε (της σειράς σου).Αλοίμονο αν έκανε ο καθένας μετάθεση απ τον πρώτο μήνα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, cosmos000 είπε

Φυσικά και θα σε ειδοποιήσουν αυτοί να κάνεις τα χαρτιά σου.Δεν γίνεται όποτε θέλει ο καθένας.Ανάλογα με την σειρά που είσαι υπάρχει ημερομηνία στο 3μηνο-4μηνο που ανοίγουν οι αιτήσεις.Θα σας φωνάξουν όλους τότε (της σειράς σου).Αλοίμονο αν έκανε ο καθένας μετάθεση απ τον πρώτο μήνα.....

Εγω θυμαμαι οτι το εκανα σε λιγοτερο απο ενα μηνα στην μοναδα.

Καπιοι που καθυστερισαν τους ηρθε μεταθεση μια η δυο βδομαδες αργα.

Και αυτους δεν τους ειδοποιησε κανεις,ουτε και εμενα αλλα ηξερα τι επρεπε να κανω πριν πατισω ποδι στη μοναδα 

21 ώρες πριν, Dantε είπε

Ρωτησα στο 1ο γραφειο και μου λεει οτι θα με ειδοποιήσουν αυτοι. Οταν ρωτησα ποτε μου ειπε στο 4μηνο. 

Αρα υποθέτω θελουν να το καθυστερήσουν. Θα παρω τηλέφωνο στη στρατολογια και θα στειλω καποιον εκει να τα καταθέσει. 

Δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο.

Σιγουρα μην το αφησεις μηνες ολοκληρους ξαναρωτα σε μερικες εβδομαδες αλλο ατομο αν γινεται.

Εγω πιστευω οτι τοτε θα ειναι τελευραια στιγμη και αν κατσει καμοια στραβη π.χ να εισαι φυλακιο δεν θα μπορεις να τα κανεις εγκερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν κατ εξαιρεση μετάθεση μετραει του 8μηνου;

Θα ρωτησω στο ρουφ. Στο πρωτο γραφειο δυσκολο να βρω κάποιον αλλον και να ξαναπάω δε παιζει,θα μου πει σου ειπα. 

5 ώρες πριν, cosmos000 είπε

Φυσικά και θα σε ειδοποιήσουν αυτοί να κάνεις τα χαρτιά σου.Δεν γίνεται όποτε θέλει ο καθένας.Ανάλογα με την σειρά που είσαι υπάρχει ημερομηνία στο 3μηνο-4μηνο που ανοίγουν οι αιτήσεις.Θα σας φωνάξουν όλους τότε (της σειράς σου).Αλοίμονο αν έκανε ο καθένας μετάθεση απ τον πρώτο μήνα.....

Το θεμα ειναι οτι ειμαι 8μηνος και τη δικαιουμαι στο 4 μηνο,δε σπαμαρω αιτησεις. Αν κανει 2 μηνες να ερθει,τοτε θα με παει στο 6μηνο εύκολα αν τη κανω οταν μου λεει. Τοτε δεν εχει νοημα να τη παρω κιολας,καλυτερα να την απορριψω να παρω τις 10 τιμητικες. 

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...