Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, cosmos000 είπε

Φυσικά και θα σε ειδοποιήσουν αυτοί να κάνεις τα χαρτιά σου.Δεν γίνεται όποτε θέλει ο καθένας.Ανάλογα με την σειρά που είσαι υπάρχει ημερομηνία στο 3μηνο-4μηνο που ανοίγουν οι αιτήσεις.Θα σας φωνάξουν όλους τότε (της σειράς σου).Αλοίμονο αν έκανε ο καθένας μετάθεση απ τον πρώτο μήνα.....

Το οτι θα κανει  τα χαρτια του απο τον πρωτο μηνα δεν σημαινει οτι θα φυγει στον πρωτο μηνα.

Ισα ισα υπαρχει οριο μεχρι ποτε μπορει να τα κανει,οχι απο ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά δεν ξέρω πόσο πρόσφατα πήγατε...εγώ σας μιλάω για τον τελευταίο χρόνο.Ρητά και κατηγορηματικά ανοίγει συγκεκριμένη ημερομηνία για την κάθε σειρά και απ το πρώτο γραφείο σας φωνάζουν για να δηλώσετε φρουρές.Και για να την υποβάλετε μετά έχετε χρόνο 1-2 βδομάδες.Οχτάμηνος κ εγώ και παραμεθώριο και περίπου στον τέταρτο μήνα  άνοιξε .Και μέσα στα γραφεία ήμουν και με το 1ο γραφείο είχα άριστες σχέσεις.Βέβαια το ότι θα γίνει η αίτηση, δεν σημαίνει ότι θα πάρεις μετάθεση απ το πρώτο κύμα δλδ περίπου ένα μηνα μετά την αίτηση,μπορεί να την πάρεις και στο εξάμηνο μπορεί και στον έβδομο.....εκεί αν έχεις κάποιες εξωστρατιωτικές γνωριμίες ίσως επισπεύσοθν τις διαδικασίες.... ;)

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρα μαλλον αλλαξαν το συστημα. 

Θα ρωτησω σε κανα μηνα στο ρουφ που θα χω αδεια ,να το επιβεβαιωσω. Δηλαδη στη καλυτερη πάω για μεταθεση στο 5μηνο.

Οχι οτι με χαλάει η μοναδα μου. Ειναι πολυ καλη. Σκεφτομαι δηλαδη και το ενδεχομενο να τη κοψω τη μεταθεση για να πάρω τις  10 τιμητικες,αλλα θα δείξει αναλογα το ποτε θα ερθει και σε ποια μοναδα κιολας. 

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα έρθει μετάθεση φίλε....δεν γίνεται να την κόψεις....πας.Μπορείς να δηλώσεις αμετάθετο όμως όταν είναι να κάνεις τα χαρτιά σου....κ εκεί τσιμπάς τις άγραφες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, cosmos000 είπε

Άμα έρθει μετάθεση φίλε....δεν γίνεται να την κόψεις....πας.Μπορείς να δηλώσεις αμετάθετο όμως όταν είναι να κάνεις τα χαρτιά σου....κ εκεί τσιμπάς τις άγραφες ;)

Δεν ισχυει αυτο. Εχω εδω ατομα που την αρνηθηκαν οταν ηρθε και τις πήραν κανονικοτατα τις μερες. 

Οταν ερθει εχεις καποιες μέρες να πας στη μοναδα της μεταθεσης. Αν δε πας,τοτε γιοκ. 

Στη 508 ειμαι. 

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2018 στις 12:48 ΜΜ, blackdeagle είπε

Παιδιά καλημερα γράφω εδώ γιατί δεν ξέρω πώς να πατήσω για νέα ερώτηση..μπαίνω στρατό 21/5 και θέλω να πάρω αναβολή για πολύ σοβαρά προσωπικά οικονομικά προβλήματα και θέλω αύριο 14 του μήνα να πάω φρουραρχείο αλλά δεν ξέρω τι να πω δεν ξέρω τπτ ενωο τα διαδικαστικά στην πύλη κλπ..και δεν ξέρω σε ποιο φρουραρχείο ανήκω μένω Νίκαια και όσο περνώ τηλ στο Ρουφ δεν απαντάει κανένας..κάποια βοήθεια σας παρακαλώ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, Ντ1994 said:
On 3/15/2018 at 12:48, blackdeagle said:

Παιδιά καλημερα γράφω εδώ γιατί δεν ξέρω πώς να πατήσω για νέα ερώτηση..μπαίνω στρατό 21/5 και θέλω να πάρω αναβολή για πολύ σοβαρά προσωπικά οικονομικά προβλήματα και θέλω αύριο 14 του μήνα να πάω φρουραρχείο αλλά δεν ξέρω τι να πω δεν ξέρω τπτ ενωο τα διαδικαστικά στην πύλη κλπ..και δεν ξέρω σε ποιο φρουραρχείο ανήκω μένω Νίκαια και όσο περνώ τηλ στο Ρουφ δεν απαντάει κανένας..κάποια βοήθεια σας παρακαλώ?

Πέρνα από ένα αστυνομικό τμήμα να ρωτήσεις. Ή κάλεσε στην στρατολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Adanos είπε

Πέρνα από ένα αστυνομικό τμήμα να ρωτήσεις. Ή κάλεσε στην στρατολογία.

Νταξει ένα φρουραρχείο υπάρχει οπότε είμαι κομπλέ..είμαι στην τεράστια ουρά από νωρίς... ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..ελπίζω να πάρω την αναβολή διαφορετικά θα την πάρω από Θήβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ladakis είπε

ανηκει στην Κορώνη, δεν ξερω αμα εχεις ακουστά, ειναι ενα χωριο με πολλούς μπαρμπάδες

δουλευει και πολιτικο προσωπικο εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...