Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Σκεψου μηχανικα, αφαιρεσε την φαντασια, ειναι ρουα ματ.. εχω πυρετο, εχω συμπτωματα, δεν εχεις ΤΙΠΟΤΑ εναντιον μου..ψαχνε τωρα μαλακα να βρεις τι προκαλει την εικονικη φλεγμονη μου ενω ειμαι στο μπαλκονι και καπνιζω η δωσε μου αναρωτικη να λυσεις τα χερια σου. 

 

Ειμουν σε μοναδα που ο γιατρος δεν σου δινε αναρωτικη τα αρχιδια σου να κοβες, να τα μασαγες και να τα καταπινες μπροστα του.

 

Ο στρατος ειναι συστημα, η κλαψα και η λογικη δεν εχουν αξια στα χαρτια τους.

 

 

 

 

Δεν ειμαι σιγουρος οτι καταλαβαινω το μηνυμα σου. Διαφωνεις σε κατι απο αυτα που λεω ή απλα εκφραζεις την αποψη πως αμα δεν εισαι σε χαλαρο στρατοπαιδο, δεν παιρνεις αναρωτικη ποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιζει να σε καμπανιασουν αμα εισαι σε καμια σοβαρη μοναδα

Ειμουν σε μοναδα που ο γιατρος δεν σου δινε αναρωτικη τα αρχιδια σου να κοβες, να τα μασαγες και να τα καταπινες μπροστα του.

 

 

πιάνει σίγουρα? μην παω και κάνω μπάνιο τσάμπα , έκανα χθες

+ 1. To ζητημα ειναι κατα ποσο μπορεις να το κυνηγησεις και να ασχοληθεις.

ειναι ρουα ματ.. εχω πυρετο, εχω συμπτωματα, δεν εχεις ΤΙΠΟΤΑ εναντιον μου..ψαχνε τωρα μαλακα να βρεις τι προκαλει την εικονικη φλεγμονη μου ενω ειμαι στο μπαλκονι και καπνιζω η δωσε μου αναρωτικη να λυσεις τα χερια σου. 

 

 

 

Τα πραγματα στο 401 εχουν ψιλοαγριεψει τελευταια επειδη ειχε παραγινει το θεμα με τους γατους(που ακομα υπαρχουν)

Ο στρατος ειναι συστημα, η κλαψα και η λογικη δεν εχουν αξια στα χαρτια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακου τι θα κανεις, εαν ομως εισαι σε αδεια, θα κανεις μπανιο το βραδυ και μολις τελειωσεις χωρις να σκουπιστεις θα φορεσεις 5-6 μπλουζες και 2-3 φορμες κοιμασαι με κουβερτα και αφηνεις ανοιχτο το παραθυρο

 

Το επομενο πρωι θα φαινεται οτι εχεις πυρετο 38+, πας στο 401 λες οτι ειχες εμετους κτλ, σε βαζουνε παθολογικο για λοιμωξη αναπνευστικου, τις επομενες 2-3 μερες (το πολυ) ,οσο φαινεται οτι εχεις ακομα προβλημα δλδ, ζητας εξητιριο και μαζι να σου κολλανε τις 15 μερες αναρωτικη, σε μια με δυο μερες το πολυ δεν θα εχεις απολυτως τιποτα.

 

Ηξερα οτι στην θεωρια θα δουλευε το κανα και πραξη χωρις κανενα προβλημα.

ή θα παθεις πνευμονια :P για ποιο λογο να χεις πυρετο 38+?οτι σωνει και ντε θα αρρωστησεις?και οτι τις μερες που θα σαι μεσα θα χεις πυρετο οποτε ολα οκ?

--------------

τεσπα δυσκολα παιρνεις αναρρωτικη χωρις λογο.και αν παρεις για 2-3 μερες τσαμπα αγχος.πρεπει να περασεις νοσηλεια για να παρεις καμμια 10αρια μερες αλλα θελει προετοιμασια για καλο ψεμα ή καποια εγχειρηση.

τι εννοω προετοιμασια δεν πας τελευταιες μερες να πεις εχεις πονο στην μεση ,ποδια.φτιαχνεις το σεναριο με αλλες 2-3 επισκεψεις(για να κερδισεις οφφ ή ελευθερος υπηρεσιων) καθολη την διαρκεια παραμονης του στρατου!

ή πας για καμμια εγχειρηση για διαφραγμα κτλ. 2 μερες μεσα,καμμια 15αρια εξω και αλλες τοσες δικες σου...

ή να βρεις καποιο λαμογιο στρατιωτικο γιατρο που να χει ιατρειο εκτος νοσοκομειου...

ή απλα να γινεις χορηγος του στρατοπεδου ή οποιος δινει τις αδειες...π.χ. λαστιχα για το αυτοκ ή να αλλαξεις τα σπασμενα τζαμια ή λαδια κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση για οποιον εχει περασει απο την επιτροπη απαλλαγων. εκτος απο το χαρτι του ρουφ και την τατυτοτητα χρειαζεται και χαρτι γιατρου που σε παρακολουθει? γιατι τετοιο πραγμα μου ειπε ο φανταρος που ηταν στη γραμματεια διπλα απο την επιτροπη στο 401. μου εκανε εντυπωση γιατι νομιζα οτι μονο τα χαρτια απο το φρουραρχειο που τα στελνει το ρουφ χρειαζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα βγήκαν τα φύλλα πορείας και οι ειδικότητες. Η μοίρα μου επιφύλασσε να πάω στο 30 ΛΑΤ Λαγό Έβρου με ειδικότητα Διαβιβαστής-Οδηγός Αυτοκινήτου. Φοιτητής ιατρικής, ούτε απ έξω από το Υγειονομικό δε με πέρασαν... :)

 

Για πείτε τι ξέρετε για τη μονάδα αυτή και την ειδικότητα. Όποιος απαντήσει και ψιλό γρήγορα θα με υποχρεώσει γιατί είμαι σε έξοδο τώρα και έχω καμιά ώρα max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα βγήκαν τα φύλλα πορείας και οι ειδικότητες. Η μοίρα μου επιφύλασσε να πάω στο 30 ΛΑΤ Λαγό Έβρου με ειδικότητα Διαβιβαστής-Οδηγός Αυτοκινήτου. Φοιτητής ιατρικής, ούτε απ έξω από το Υγειονομικό δε με πέρασαν... :)

 

Για πείτε τι ξέρετε για τη μονάδα αυτή και την ειδικότητα. Όποιος απαντήσει και ψιλό γρήγορα θα με υποχρεώσει γιατί είμαι σε έξοδο τώρα και έχω καμιά ώρα max.

Υπερπροβλεπεται εφοσον δεν εισαι γιατρος ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα βγήκαν τα φύλλα πορείας και οι ειδικότητες. Η μοίρα μου επιφύλασσε να πάω στο 30 ΛΑΤ Λαγό Έβρου με ειδικότητα Διαβιβαστής-Οδηγός Αυτοκινήτου. Φοιτητής ιατρικής, ούτε απ έξω από το Υγειονομικό δε με πέρασαν... :)

 

Για πείτε τι ξέρετε για τη μονάδα αυτή και την ειδικότητα. Όποιος απαντήσει και ψιλό γρήγορα θα με υποχρεώσει γιατί είμαι σε έξοδο τώρα και έχω καμιά ώρα max.

 

Αμα εισαι τυχερος και μπεις κανας οδηγος διοικητη,ζωαραααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα βγήκαν τα φύλλα πορείας και οι ειδικότητες. Η μοίρα μου επιφύλασσε να πάω στο 30 ΛΑΤ Λαγό Έβρου με ειδικότητα Διαβιβαστής-Οδηγός Αυτοκινήτου. Φοιτητής ιατρικής, ούτε απ έξω από το Υγειονομικό δε με πέρασαν... :)

 

Για πείτε τι ξέρετε για τη μονάδα αυτή και την ειδικότητα. Όποιος απαντήσει και ψιλό γρήγορα θα με υποχρεώσει γιατί είμαι σε έξοδο τώρα και έχω καμιά ώρα max.

Μπορει να σε πανε σε κανενα Κιχνε να κανεις τον νοσοκομο... Μια αλλη καλη περιπτωση ηταν να σε κανανε οδηγο και να σε στελνανε στο νοσοκομειο .

 

 

Εγω εχω καπου22 μερες και απολυομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...