Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικό σκούτερ


telis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 788
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω εχω παρει τις v-moto..εχει 100 χιλιομετρα αυτονομια και 80 χιλιομετρα τελικη..η αποψη μου πλεον ειναι δεν αξιζει να παρει καποιος μηχανακι βενζινοκινητο για δουλειες εως 100 χιλιομετρα την μερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλοκαίρι έβλεπα αρκετά αυτά https://www.evmotiongreece.com/new-products/shg06h2nunv7kgz4sza3ksye7wmf7w

Δεν ξέρω τώρα από τεχνικά χαρακτηριστικά πως πάνε αλλά από εμφανίση σκίζουν.Πανεμορφα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα κανεις σε σταθερη ταχυτητα καταναλωνει λιγοτερο.εμενα εντος πολης μου βγαζει περιπου 80 χιλιομετρα με το σταματα ξεκινα.στην εκινηση ειναι η καταναλωση.σε σταθερη πορεια μπορει να βγαλει και 110.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλοκαίρι έβλεπα αρκετά αυτά https://www.evmotiongreece.com/new-products/shg06h2nunv7kgz4sza3ksye7wmf7w

Δεν ξέρω τώρα από τεχνικά χαρακτηριστικά πως πάνε αλλά από εμφανίση σκίζουν.Πανεμορφα.

Εχουν παραπολυ καλα χαρακτηριστικά.

Και καλη τιμη..δεν τα ειχα ξαναδει τα στγκεκριμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bαση νομοθεσίας αν είχε κινητήρα πάνω απο 250 watt παύει να θεωρείται ποδήλατο και θέλει κανονικά δίπλωμα .

 

Δε νομίζω να υπάρχει τέτοιος νόμος στην Ελλάδα για ηλεκτροκίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε νομίζω να υπάρχει τέτοιος νόμος στην Ελλάδα για ηλεκτροκίνητο.

Υπαρχει..μεχρι 250 watt δεν χρειαζεται διπλωμα αδεια ασφαλεια...

Απο 250 watt μεχρι 3000 watt βγαζει αδεια μοτοποδηλατου.απο 3000 watt και πανω βγαζει αδεια μοτοσυκλετας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτα τα ηλεκτρικα να φανταστω δεν τα πουλανε Ελλαδα ? Επισης εσεις που τα αγορασατε, πως τα φορτιζετε? Εννοω εχετε γκαραζ αρα μπριζα - ρευμα ? Βγαινουν οι μπαταριες και τις φορτιζετε σπιτι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτα τα ηλεκτρικα να φανταστω δεν τα πουλανε Ελλαδα ? Επισης εσεις που τα αγορασατε, πως τα φορτιζετε? Εννοω εχετε γκαραζ αρα μπριζα - ρευμα ? Βγαινουν οι μπαταριες και τις φορτιζετε σπιτι ?

Πωλουνται αρκετα μοντελα στην ελλαδα..

Σε ορισμενα μοντελα βγαινουν και τις φορτιζεις και μεσα στο σπιτι..στο δικο μου δεν βγαινουν αλλα ευτυχώς παροτι,μενω σε διαμερισμα μπορω και το βαζω κατω απο την βεραντα και εχω κατεβασει παροχη μονιμα για την φορτιση..το φορτιζω ανα 3-5 μερες.

Χρειαζεται λιγο ψαξιμο για να βρεις το καταλληλο μοντελο αναλογα με τα χιλιομετρα που κανεις και τον τροπο φορτισης,αλλα ειναι κατι που λυνεται.

Αυτο που θα σου πω σιγουρα ειναι οτι γλυτωνεις αρκετα ευρω απο το να εχεις ενα βενζινοκινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι τιμες παιζουν? Αυτα με αφαιρουμενη μπαταρια ειναι πιο ακριβα?

Απο 1000 ευρω μεχρι 15000.

Αφαιρουμενη συνηθως σημαινει μικροτερη αυτονομια γιατι εναι και μικροτερες οι μπαταριες.μπες στο car.gr και βαλε καυσιμο ηλεκτρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...