Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικό σκούτερ


telis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοείται ότι θέλουν ακύρωση, έλα που τα χουν όμως τα ποδηλατα σε καλή τιμή και η επόμενη διαθέσιμη από Ευρώπη είναι στα 475€ από το Banggood....

Στην Ναύπακτο ειμαι φίλε μου,  αλλά αυτό τι να χει να κάνει...εφόσον υπάρχει σε στοκ ...το στέλνεις ...το να κάνει 1-2 μέρες παραπάνω να φτάσει είναι το λογικο....

Αλλά στο να διώξουν το ποδηλατο εγκαιρα αυτό δεν παίζει κανένα ρόλο ...

Είναι γελοίος λόγος...το λένε και περιμένουν κάποιος να τσιμπήσει....

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 788
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγω επαρχια ειμαι ,ναι γελοιος ο λογος και με κατι τετοια γινεται ολο και λιγοτερα συμφερουσα η αγορα .

Αμα δεν ειχαν ψωνισει ατομα απο εδω θα φοβομουν μην βαραγανε κανονι με τοσα 400αρια που εχουν μαζεψει ,λολ.

Για να δουμε ποτε θα αξιωθουνε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακαρι να παραλαβουμε τελικα και να είναι οκ τα ποδήλατα...

Τι να κανε ο Φίλος @morfin που είχε θέμα....του βρήκαν Λυση?

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα στείλει στις 26 του μήνα και μου είχαν πει το ψάχνουν. Αύριο θα ξαναστείλω να δω αν έχουμε καμία εξέλιξη. 

Πάντως αν έχετε κάποιο πρόβλημα και δε βγάζετε άκρη καλό είναι να μιλήσετε απευθείας με gearbest

Επεξ/σία από morfin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω μιλησει σε δυο διαφορετικες φασεις με το gearbest σχετικα με την διαθεσιμοτητα ...μου τα μασαγαν στις απαντησεις τους (φαντασου οτι για το Shifting μοντελο ελeγαν οτι ειναι out of stock)...και στο τελος με παρεπεμψαν στον Πωλητη...

η Αλητεια ειναι οτι σε ολα τα ποδηλατα αναφερει οτι γινονται dispatch απο 1-5 ημερες (αναλογα το μοντελο) και πρακτικα ποτε δεν σε ενημερωνουν το ποτε πραγματικα θα φυγει ....

δεν ειμαι σιγουρος κι αν εχουν stock τα ποδηλατα.... (αφου δεν εμφανιζουν τον διαθεσιμο αριθμο στο καθε μοντελο)

μεχρι και η κριτικες στον πωλητη (Niubility Store ) ειναι ανυπαρκτες (αστερακια χωρις αντικρισμα)

Μυλος γενικα!!

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε σημερινη ερώτηση..πότε είναι προγραμματισμενο να γίνει η αποστολή...οι τύποι απαντάνε...

It's UPS said your postal code is in remote area, I didn't know .if you don't want to pay the extra shipping fee, maybe you can provide a new address that is not in remote area. Waiting for your reply.

Όλοι έχουν παραλάβει με  UPS. σε μια εβδομάδα....εν  τω μεταξυ....

Μιλάμε για Αθλια συμπεριφορά....

το μαγαζί  σίγουρα είναι Κινα αφού τις απαντήσεις τις δίνουν 5 και 6 τα χαράματα...

Ερεε που μπλεξαμε.....

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nikx είπε

Μιλανε καλα αγγλικα παντως λολ.

Τους εστειλα και ενα 2ο μηνυμα μετα το can you wait a few days τους να δω τι θα απαντησουνε.

Λοιπόν τώρα είδα στην περιγραφή από κάτω ότι αναφέρει....

Shipping company will charge us additional 25.00 USD if you locate in a remote area.
 

Αλλά στην συνομιλία δεν μου ξεκαθαριζει ...αν με τά  9€  μπορεί να το στείλει τελικά (έστω με κάποια καθυστέρηση?) ή θέλει και τα 25$ παραπάνω λόγω Επαρχίας...

 

Πήρε καποιος φίλος απο Επαρχία το ποδήλατο από Πολωνία με 9€ μεταφορικά χωρίς τα έξτρα 25$?

ΥΓ

παντως αν στειλετε μνμ μονο νωρις πρωι ...γιατι μετα φαινεται ο κινεζος το κοβει στον υπνο....

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις  μου  εστειλαν email απο το Gearbest που οπως φαινεται διευκρινιζει οτι λογω επαρχιας πρεπει να πληρωσω τα 25$

αλλα ο Κινεζος κοιμοταν τοσες μερες και δεν μπορουσε να το ξεκαθαρισει οτι δεν στελνει με αλλο τροπο (οπως πχ το Αμαζον)......το φελεκι μου!!!

αρα για οσους φιλους ειναι επαρχια  και θελουν το  ποδηλατο πρεπει να υπολογίσουν στη τιμη κανα 20αρικο παραπανω....

gearbest.jpg

Επεξ/σία από anergos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2019 στις 4:45 ΜΜ, kalmik είπε

Μπορεί να εξυπηρετεί τους ιδιοκτήτες τους η καινούργια μόδα-τρέλα με τα ηλεκτρικά πατίνια, ΑΛΛΑ:

Ι. Πως βγαίνουν στην κυκλοφορία χωρίς πιστοποιημένη ικανότητα (δίπλωμα) τα ηλεκτρικά πατινια [Σημ. η  ίδια ερώτηση για ηλεκτρικά ποδήλατα].

ΙΙ. Τι γίνεται αν προκαλέσουν ή πέσουν θύματα ατυχήματος

ΙΙΙ. Γιατί θα φταίω εγώ αν χτυπήσω στο σκοτάδι το πατίνι με το ένα ή κανένα LED . [Ας πούμε εδώ το παράδειγμα  τη νύχτα όταν το πατίνια πετάγεται  από παράδρομο σε κεντρικότερο δρόμο είναι αόρατο...]

ΙV. Γιατι γώ υποχρεώνομαι να έχω ασφάλεια στο αμάξι/μοτοσικλέτα/παπί και ο έξυπνος με το πατίνι κυκλοφορεί ακάλυπτος ασφαλιστικά; Τον ίδιο δρόμο δεν μοιραζόμαστε; Δεν έχει αυτός πιθανότητα να εμπλακεί σε ατύχημα;

Δεν είμαι εχθρικός αλλά τα προβλήματα ασφάλειας στο δρόμο που έχουν προκύψει με τα ποδήλατα, με τα πατίνια πολλαπλασιάζονται εκθετικά.

Εχουν βαπτισει ολα τα ηλεκτρικά σκουτερ, βεσπες κ.λ.π. ηλεκτρικά ποδήλατα και λένε οτι  δεν θελει αδεια,  ασφαλεια κ.λ.π. Οταν ομως εμπλακεις σε τροχαίο χωρίς ασφάλεια τρεχα να κρυφτείς... γιατι δεν φταινε οι πιτσιρικάδες που τους τα αγοράζουν  οι γονείς τους και κάνουν  πολλοί... αρκετές παραβάσεις γιατι νομίζουν οτι ειναι απλό ηλεκτρικό ποδήλατο και οχι μηχανάκι... ΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΛΟΙΠΟΝ Ο  Κ.Ο.Κ. - Ποδήλατο : Το όχημα δύο τουλάχιστον τροχών το οποίο κινείται με τη μυϊκή δύναμη εκείνων που επιβαίνουν και μπορεί να υποβοηθείται με βοηθητικό ηλεκτροκινητήρα μέγιστης συνεχούς ονομαστικής ισχύος 0,25 KW και η ισχύς του οποίου μειώνεται σταδιακά και τελικά μηδενίζεται όταν η ταχύτητα του οχήματος φθάσει τα 25 χλμ/ώρα ή νωρίτερα, εάν σταματήσει η ποδηλάτηση... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mastorp είπε

Εχουν βαπτισει ολα τα ηλεκτρικά σκουτερ, βεσπες κ.λ.π. ηλεκτρικά ποδήλατα και λένε οτι  δεν θελει αδεια,  ασφαλεια κ.λ.π. Οταν ομως εμπλακεις σε τροχαίο χωρίς ασφάλεια τρεχα να κρυφτείς... γιατι δεν φταινε οι πιτσιρικάδες που τους τα αγοράζουν  οι γονείς τους και κάνουν  πολλοί... αρκετές παραβάσεις γιατι νομίζουν οτι ειναι απλό ηλεκτρικό ποδήλατο και οχι μηχανάκι... ΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΛΟΙΠΟΝ Ο  Κ.Ο.Κ. - Ποδήλατο : Το όχημα δύο τουλάχιστον τροχών το οποίο κινείται με τη μυϊκή δύναμη εκείνων που επιβαίνουν και μπορεί να υποβοηθείται με βοηθητικό ηλεκτροκινητήρα μέγιστης συνεχούς ονομαστικής ισχύος 0,25 KW και η ισχύς του οποίου μειώνεται σταδιακά και τελικά μηδενίζεται όταν η ταχύτητα του οχήματος φθάσει τα 25 χλμ/ώρα ή νωρίτερα, εάν σταματήσει η ποδηλάτηση... 

αυτες τις προδιαγραφες τουλάχιστον εχει το ποδηλατο για το οποιο συζηταμε :

● 250W motor provides the max 25km/h speed and max 25-degree gradient

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/7/2019 στις 10:03 ΠΜ, anergos13 είπε

Εννοείται ότι θέλουν ακύρωση, έλα που τα χουν όμως τα ποδηλατα σε καλή τιμή και η επόμενη διαθέσιμη από Ευρώπη είναι στα 475€ από το Banggood....

Στην Ναύπακτο ειμαι φίλε μου,  αλλά αυτό τι να χει να κάνει...εφόσον υπάρχει σε στοκ ...το στέλνεις ...το να κάνει 1-2 μέρες παραπάνω να φτάσει είναι το λογικο....

Αλλά στο να διώξουν το ποδηλατο εγκαιρα αυτό δεν παίζει κανένα ρόλο ...

Είναι γελοίος λόγος...το λένε και περιμένουν κάποιος να τσιμπήσει....

Τα ιδια με σενα και εγω ,ηρθε απαντηση οτι απο δευτερα θα φευγε το απλο Diido d2 και αμα θελω με εξτρα 40$ να παρω αυτο με τις ταχυτητες.

Και οτι ειναι αμεσα διαθεσιμο το shifting D2.

37 ευρω λεω ας τους τα βαλω και τωρα μου ρθε μηνυμα οτι η UPS λεει οτι ειμαι και εγω σε απομακρυσμενη περιοχη και με ρωτησε αν εχω αλλη διευθυνση.

Τους ειπα πανω απο 300 αγορες σε ebay amazon πρωτη φορα ακουω οτι ειμαι σε απομακρυσμενη περιοχη και οτι δεν εχω αλλη,λογικα περιμενω την λυπητερη στο επομενο μηνυμα.

Τι να πω ....

ΥΣ Οκ τα 11 ευρω μτφ για 20 κιλα προιον ηταν λιγο λιγα αλλα να το λεγανε απο την αρχη ξερω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα σήμερα τελικά το στείλανε....Με εκτιμώμενη από την UPS ημερομηνία παραλαβής 16/08 !!!!!!!

Πάντως αν δεν στείλεις τα 25$ θα σε έχουν στο περιμενε και απλά δεν θα φευγει...

Θα σου πρότεινα να τους στείλεις μνμ να σου στείλουν την πληρωμή στο paypal ..για να μην παδευσαι....παραπάνω...

Η Όλη πρακτική τους είναι Φαουλ γιατί δεν το ξεκαθαρίζουν από την Αρχή....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...