Προς το περιεχόμενο

iPhone 6s και iPhone 6s Plus με 3D Touch και προηγμένη κάμερα 12MP


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 677
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και για να δείς ότι δεν είμαι κολλημένος έχω προσπαθήσει να δουλέψω σε galaxy tab 3 , galaxy s4 και lg g3 και απλά τα "πέταξα" και τα 3.....σκουπίδια!!!!Πεταμένα λεφτά!

ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΑΔΟ ΤΑ ΠΕΤΑΞΕΣ;;;;;;

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω είσαι 15 χρονών και δεν κατάλαβες τι σου είπα, το παίζεις χαζός, ειρωνεύεσαι ή και τα 3 μαζί? 

 

Οκ θα το παίξω και εγώ χαζός και θα το συνεχίσω....

 

Ναι λοιπόν έχει μια πατέντα το iPhone όπου καταλαβαίνει αν είσαι ηλεκτρολόγος μηχανικός και δεν κάνει kill τις εφαρμογές.

 

Ερώτηση: Θεωρείται killarisma όταν έχω 13 εφαρομογές ανοικτές και στο multitask τις φορτώνω σφαίρα?????  Γιατί αυτό το killarisma που λές εγώ δεν το έχω δεί ποτέ! Ίσως να τραβήξεις ένα βιντεάκι να μου το δείξεις για να το καταλάβω γιατί μάλλον είμαι χαζός και δεν σκαμπάζω!!!!

 

Ρε τι άλλο θα ακούσουμε!!!!

 

Τα πέτυχες και τα 3. Ειδικά στο τελευταίο έπεσες διάνα!

 

Σου έχουν απαντήσει τουλάχιστον 3 χρήστες iPhone/iPad στο παρόν θέμα. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδια ανάλυση οθόνης, 16gb βασικη εκδοση και οπως ακούγεται μενει στο 1 giga ram... Τραγικό! Δυστυχώς Apple, αφου με δουλεύεις μες στα μουτρα μου, παλι η Samsung θα τα πάρει τα λεφτα μου. S6 edge κι ασε τους ifans να παθαίνουν κρισεις χαρας που τους αρμεγουνναι γιατι η σαμσουνκ δεν σε αρμεγει που πουλαει  κηνιτο 890  ευρω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που το θεμα με την μνημη συμβαινει ΚΑΙ στο ios ΚΑΙ στο android υπαρχει προβλημα.

Και τα 2 θελουν optimize-fix και περισσοτερη μνημη.

Ξεκαθαρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που το θεμα με την μνημη συμβαινει ΚΑΙ στο ios ΚΑΙ στο android υπαρχει προβλημα.

Και τα 2 θελουν optimize-fix και περισσοτερη μνημη.

Ξεκαθαρα.

Όχι, το ένα απλά δεν έχει αρκετή RAM, ενώ το άλλο έχει υπεραρκετή, αλλά το sw του είναι τόσο άχρηστο που δεν μπορεί να τη διαχειριστεί σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που το θεμα με την μνημη συμβαινει ΚΑΙ στο ios ΚΑΙ στο android υπαρχει προβλημα.

Και τα 2 θελουν optimize-fix και περισσοτερη μνημη.

Ξεκαθαρα.

 

Σχεδόν. Στο 1+1 δεν έχω κανένα θέμα με τη μνήμη στα 3GB ram με CM12.1 (5.1.1).

 

Αυτό που λέει ο kirileman ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πέτυχες και τα 3. Ειδικά στο τελευταίο έπεσες διάνα!

 

Σου έχουν απαντήσει τουλάχιστον 3 χρήστες iPhone/iPad στο παρόν θέμα. :)

 

Τις διαβάζω τις απαντήσεις...μην ανχώνεσαι

 

Για τραβήξτε μια φωτογραφία ή ένα βίντεο με iphone 6 και περάστε το σε μια καλή οθόνη να δείτε τι εστί ποιότητα. Και μάλλιστα για τα συγκεκριμένα megapixels. Δεν λέω ότι δεν βγάζουν καλές φωτογραφίες και τα ακριβά μοντέλα άλλων εταιρειών. Αλλά έπρεπε να πάνε 6-10 megapixels παραπάνω απο την κάμερα του iphone για να συγκρίνουμε την ποιότητα.

 

Και όσο αναφορά την καθημερινή χρήση επειδή όλοι μου οι φίλοι έχουν διάφορα κινητά, άλλος lg άλλος samsung άλλος iphone άλλος hawai πώς γίνεται όλοι μα όλοι να θέλουν να τα πουλήσουν για να πάρουν  iphone????? τυχαίο και αυτό???? Είπαμε ό κάθε ένας κάνει τις επιλογές του για διαφορετικούς λόγους...απλά όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια!

 

Επειδή δεν μπορούμε να έχουμε φεράρι κράζουμε τον απέναντι τύπο που οδηγάει φεράρι! Είπαμε γνωστό το κόλπο του Έλληνα αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα!

 

Καληνύχτες και όνειρα γλυκά ...άιντε ονειρευτείτε κανα iphone 6s!!!!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις διαβάζω τις απαντήσεις...μην ανχώνεσαι

 

Για τραβήξτε μια φωτογραφία ή ένα βίντεο με iphone 6 και περάστε το σε μια καλή οθόνη να δείτε τι εστί ποιότητα. Και μάλλιστα για τα συγκεκριμένα megapixels. Δεν λέω ότι δεν βγάζουν καλές φωτογραφίες και τα ακριβά μοντέλα άλλων εταιρειών. Αλλά έπρεπε να πάνε 6-10 megapixels παραπάνω απο την κάμερα του iphone για να συγκρίνουμε την ποιότητα.

 

Και όσο αναφορά την καθημερινή χρήση επειδή όλοι μου οι φίλοι έχουν διάφορα κινητά, άλλος lg άλλος samsung άλλος iphone άλλος hawai πώς γίνεται όλοι μα όλοι να θέλουν να τα πουλήσουν για να πάρουν  iphone????? τυχαίο και αυτό???? Είπαμε ό κάθε ένας κάνει τις επιλογές του για διαφορετικούς λόγους...απλά όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια!

 

Επειδή δεν μπορούμε να έχουμε φεράρι κράζουμε τον απέναντι τύπο που οδηγάει φεράρι! Είπαμε γνωστό το κόλπο του Έλληνα αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα!

 

Αυτό δεν είναι ferrari. Είναι replica! :P

 

Funniest%20Ferrari%20Testarossa%20Replic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξτε σαν υλοποιηση ειναι ετη μπροστα απο τα android τα οποια απο θεμα λογισμικου...ειναι πανασχημα ειδικα τα nexus με καθαρο android... δεν συγκρινεται... Σιγουρα παρα πολυ ακριβο. Αν ειχα τα χρηματα μονο εκει θα κοιτουσα....αλλα τωρα με xiaomi mi4 ειμαι καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι ferrari. Είναι replica! :P

 

Funniest%20Ferrari%20Testarossa%20Replic

Ναι όπως και το iphone...χάλια μαύρα! Τσάμπα λεφτά...εφαρμογές να κολλάνε, συνέχεια να σε killarei το ios, κολλήματα στο τηλέφωνο, άστα άστα σε καταλαβαίνω!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, το ένα απλά δεν έχει αρκετή RAM, ενώ το άλλο έχει υπεραρκετή, αλλά το sw του είναι τόσο άχρηστο που δεν μπορεί να το διαχειριστεί σωστά.

Και τα 2 εχουν τα ιδια συμπτωματα.

Ανανεωνουν τις εφαρμογες λογω ΜΗ σωστης διαχειρισης και ελλειψης μνημης.

Λογικοτατο.Οταν η μνημη φτανει πανω απο τα 2/3 της χωρητικοτητας θα πρεπει να ελευθερωσει απο καπου.

Και μιλαω ξεκαθαρα για την περιπτωση το ποσο θα φορτωσεις την μνημη και με τι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή αναβάθμιση για ενδιάμεσα μοντέλα, όπως είναι τα s. 3d touch, νέο αλουμινένιο κέλυφος και οθόνη οι σημαντικότερες αλλαγές. Στα αρνητικά η μη κατάργηση του μοντέλου των 16GB και η μπαταρία που παραμένει η ίδια. Τα λοιπά που αναφέρονται παραπάνω για 2 ram και sd card γράφονται μάλλον από άσχετους που δεν έχουν ιδέα για την αρχιτεκτονική του ios και των iphone. Aς περιμένουν 2-3 δεκαετίες μέχρι να βγουν οι προφητείες τους για iphone που θα πατώσει κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το θέμα RAM εγώ θα κλείσω με το εξής.

Samsung Galaxy Note 3, κινητό διετίας, με αληθινότατο multitasking, και μπορώ να κάνω αυτό:

 

2iaudxd.png

 

Και μου μένει σχεδόν ένα iPhone 6 ελεύθερη RAM: 
 

vymc5i.png

Χωρίς να σημαίνει ωστόσο ότι αυτό το κάνω καθημερινά. Όπως βλέπετε ταυτόχρονα ανοιχτά FB, Youtube, Chrome, Play Store, Click Delivery, SMS, και χέσε το bloatware (στην προκειμένη περίπτωση χρήσιμο bloatware όπως οι δυνατότητες του spen και η επιλογή μου να δώσω χώρο στην ram για ατελείωτο multiwindowing). Θα μου πείτε το έχω με custom firmware και μπορώ να ανοίγω τα πάντα, αλλά αν είχα 1GB RAM και την ίδια rom, θα αξιοποιούσα το ίδιο την συσκευή;

Μια φορά είχε τύχει να κάνω factory reset, και είχα ταυτόχρονα titanium backup να μου επανεγκαθιστά τις εφαρμογές, sms restore και μου επανέφερε τα περίπου 2000 sms, μηνυματάκια με την κοπέλα (τον λόγο δηλαδή που έχω 2000 sms lol) και ένα youtube ανοιχτό να ακούω κανά κομματάκι.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...