Προς το περιεχόμενο

iPhone 6s και iPhone 6s Plus με 3D Touch και προηγμένη κάμερα 12MP


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοείς "Με αυτά τα specs εν έτη 2015" ? Οι επεξεργαστές της ειναι κλάσεις ανώτεροι του ανταγωνισμού όπως και το optimization του λογισμικού αν εξαιρέσουμε το χάλι του iOS 7 όταν πρωτοκυκλοφόρησε.

Αν εννοείς την ram μαζί σου, ειναι τσίπιδες οι άνθρωποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 677
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι εννοείς "Με αυτά τα specs εν έτη 2015" ? Οι επεξεργαστές της ειναι κλάσεις ανώτεροι του ανταγωνισμού όπως και το optimization του λογισμικού αν εξαιρέσουμε το χάλι του iOS 7 όταν πρωτοκυκλοφόρησε.

 

Ναι λαθος μου.. Βγαλε το επεξεργαστη εκτος. Μιλουσα για τα υπολοιπα.

Οντως ο επεξεργαστης εχει κ αυτος μεριδιο στην επιτυχια των ios συσκευων..

Για το software μιλησα ηδη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπεις λοιπόν ποιά είναι η βασική διαφορά των χρηστών android με τους χρήστες iphone?

 

Πολύ απλά όλα αυτά που περιέγραψες δεν τα κάνουμε γιατί δεν χρειάζεται, είναι δύσχρηστό σε τόσο μικρή οθόνη τέτοιου είδους multitasking και πολύ απλά δεν κουραζόμαστε γιατί απλά δουλεύουν τα πάντα.

 

Το ξαναλέω κάθε ένας επιλέγει αυτό που του ταιριάζει.

 

Μαγκιά σου εσύ να θές να κάνεις όλα αυτά όταν στην ουσία δεν τα κάνεις απο ανάγκη αλλά απλά και μόνο για να τερματίσεις την ιδέα ότι μπορείςνα τα κάνεις!!!! Και μπράβο σου αλλά εγώ επιλέγω αλλιώς!

Πιάστηκες από μια πρόταση αγνοώντας όλα τα υπόλοιπα. Για τα υπόλοιπα που γράφεις δε θα μπω στον κόπο να σου απαντήσω, δεν έχει νόημα να το συζητήσω αυτό μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ αντικειμενικά μιλώντας καλύτερα να πάει το 6s στα

512 ραμ για να μας πείσει για τις ικανότητες των προγραμματιστών της..

 

άσχετο προς απανταχού υπερασπιστές του ιος..

 

υπήρξε μια στοκ ρομ στο lg 2x που έκανα πράγματα που στο 5s μου δεν κάνει η ραμ χωρίς να ανοιγοκλείνει τις εφαρμογές..

 

το lg 2x είχε 512 ραμ και ήταν τραγικό κινητό σε κάθε σχεδόν στοκ ρόμ,αλλά μια ρομ ήταν απίστευτη.

 

προγραμματισμός...εμα που να το κάνει η απλ αυτό,μόνο να μη διορθώνει bug και να βγαζει apple music και watch ξέρει μετά τον jobs........................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιάστηκες από μια πρόταση αγνοώντας όλα τα υπόλοιπα. Για τα υπόλοιπα που γράφεις δε θα μπω στον κόπο να σου απαντήσω, δεν έχει νόημα να το συζητήσω αυτό μαζί σου.

Αν είναι έτσι παληκάρι μου θα έπρεπε να σε αγνοήσουμε επιδεικτικά μιάς και βρίσκεσαι σε topic για το iphone και αρχίζεις και αναφέρεις σαρκαστικά ότι με το android μπορείς να κάνεις πολλά περισσότερα. Εγώ δεν σε αγνόησα αντιθέτως σου απάντησα και χωρίς ειρωνία αν θυμάμαι. Συζήτηση κάνουμε μην το ξεχνάς παληκάρι μου...ανταλλαγή απόψεων λέγεται ξέρεις!

 

Αλλά δεν πειράζει μην απαντήσεις. Δεν θα βγάλουμε άκρη οπότε γιατί να σπαταλάμε το χρόνο μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την ταπεινη μου αποψη, αυτο που εχει σημασια ειναι να ειναι ο καθε καταναλωτης ευχαριστημενος. Θελει να εχει 300gb ram ας εχει. Θελει να αγορασει 6s και να μπαινει στο φβ μονο; με γεια του με χαρα του και καλα θα κανει. Θελει να παρει galaxy note 5 και να μη χρησιμοποιησει ποτε το πενακι; παλι με γεια του με χαρα του γιατι απλα θα κανει αυτο που θα τον ευχαριστησει. Ειναι τελειως υποκειμενικο πλεον το θεμα γιατι πανω κατω ολα τα κινητα κανουν σχεδον τα ιδια.

Ας μην μηδενιζουμε ομως τους αλλους και τις αλλες αποψεις. Με ολο το σεβασμο, ηταν καπως ο συσχετισμος που εκανες μεταξυ χρηστων και επαγγελματος γιαυτο και αντεδρασα ετσι. Εξαλλου τα γκατζετ ειναι για μας εξυπηρετουν και οχι να μας διαχωριζουν..

:)

 

(Anyway αν ειμαι οφτοπικ σβηστε με)

Δεν μηδένισα κανέναν απλά το επάγγελμα το ανέφερα γιατί ο φίλος πιο πάνω με ειρωνεύτηκε λέγοντάς μου και με στοίχημα μάλιστα ότι μόνο facebook και safari χρησιμοποιώ στο iphone.

 

Για αυτό το είπα. Δεν ήθελα να μειώσω κάποιον και προς Θεού κανέναν επάγγελμα δεν είναι ντροπή. Αλλά όταν ο άλλος χωρίς να με ξέρει μου τη λέει και μάλιστα τόσο άκυρα οφείλω να τον βάλω στη θέση του.

 

Δεν ήθελα να φανεί άσχημα αυτό που έγραψα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δείς τι έχω μέσα στο iPhone παληκάρι μου και ποιά είναι η δουλειά μου και με τι ασχολούμαι θα κλαίς...και με μαύρο δάκρυ! Είμαι ηλεκτρολόγος μηχανικός με μεταπτυχιακό στα δίκτυα και ασχολούμε πάρα πολλά χρόνια με την τεχνολογία. Έχω στο ενεργητικό μου 50 sites όπου τα έχω φτιάξει και τα έχω συντηρήσει μόνος μου για μεγάλο χρονικό διάστημα ειδικά στα φοιτητικά μου χρόνια και το iphone μου απλά είναι εργαλείο δουλειάς, πραγματικής δουλειάς, το οποίο εμπιστέυομαι για τα πάντα!!!!

 

Και για να δείς ότι δεν είμαι κολλημένος έχω προσπαθήσει να δουλέψω σε galaxy tab 3 , galaxy s4 και lg g2 και απλά τα "πέταξα" και τα 3.....σκουπίδια!!!!Πεταμένα λεφτά!

 

Τέσπα....ο κάθε ένας επιλέγει ότι γουστάρει και έχει διαφορετικά κριτήρια!!!!

 

Δεν χρειάζομαι να δώ βιντεάκια...έχω το καλύτερο επιχείρημα απο όλα....καθημερινή χρήση και εμπειρία! ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ντάξει δε λέω ό,τι βολεύει τον καθένα, αλλά στα δίκτυα το άιφον δεν κάνει ούτε τα μισά που κάνει το nethunter για android. Να τα λέμε αυτά.

Εσύ ίσως αναφέρεσαι σε software developing η monitoring σε sites/servers κλπ.... Εκεί δεν ξέρω να σου κάνω σύγκριση, εγώ με το android βολεύομαι, φαντάζομαι και το άιφον θα έχει πράμα, γιατί γενικά οι developers προτιμούν mac.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο κλάψα από μερικούς για τα προϊόντα της Apple και τους χαρακτηρισμούς στους πελάτες της. Καταλαβαίνω ότι δεν μπορείτε να καταλάβετε τι ακριβώς πουλάει και για ποιόν απευθύνεται αλλά αφού εσάς δεν σας νοιάζει τι ασχολείστε;

 

Και όχι δεν είναι "κορόιδα" οι μεν και οι άλλοι "έξυπνοι". Όλοι είμαστε "κορόιδα" κάπου..

 

 

"Κορόιδα" = Πληρώνουμε κάτι παραπάνω από ότι πιστεύουν κάποιοι άλλοι ότι αξίζει..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..

 

Το ios ειναι η μαγεια λοιπον και η δουλεια που εχει πεσει σε αυτο.. 

Αυτο πουλαει η apple ξεκαθαρα. 

 

Ενα μπραβο και απο εμενα...

 

Δε πουλάει μόνο αυτό. Πουλάει ποιότητα κατασκευής, εμφάνιση, μεταπωλητική αξία, service και το No1 app store στον κόσμο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι έτσι παληκάρι μου θα έπρεπε να σε αγνοήσουμε επιδεικτικά μιάς και βρίσκεσαι σε topic για το iphone και αρχίζεις και αναφέρεις σαρκαστικά ότι με το android μπορείς να κάνεις πολλά περισσότερα. Εγώ δεν σε αγνόησα αντιθέτως σου απάντησα και χωρίς ειρωνία αν θυμάμαι. Συζήτηση κάνουμε μην το ξεχνάς παληκάρι μου...ανταλλαγή απόψεων λέγεται ξέρεις!

 

Αλλά δεν πειράζει μην απαντήσεις. Δεν θα βγάλουμε άκρη οπότε γιατί να σπαταλάμε το χρόνο μας.

Γιατί απάντησα εγώ ειρωνικά;

 

Ίσα ίσα που διέκοψα μια συζήτηση που χει γίνει στο ινσόμνια αμέτρητες φορές.

 

Αν έμπαινα στον κόπο να σου απαντήσω θα έλεγα "ναι αλλά" κι εσύ θα μου έλεγες "όχι αλλά" και ούτω καθεξής.

 

Ο μόνος λόγος που έκανα το αρχικό μου ποστ ήταν γιατί διάβαζα αρλούμπες για το 1GB. Το ότι σε βοηθάει στην δουλειά σου είσαι ωραίος. Αλλά στη δική μου δουλειά ένα iphone δε με βοηθάει αλλά δεν θα το πω και σκουπίδι. Καλώς ή κακώς, είναι σαπίλα αυτός ο χώρος εν έτει 2015 και δε χωράει ο νους μου ότι κάποιος μπορεί να επικροτήσει ότι είναι ΟΚ. Έδειξα απλά την χρησιμότητα των πολλών GB - έδειξα ανοιχτές τις εφαρμογές, γεγονός που σημαίνει ότι μπορεί να αντέξει περισσότερες χωρίς να τις κλείσει και να τις κάνει reload για καλύτερη διαχείριση μνήμης.

 

Το ποιος απαντάει τελικά ειρωνικά φάνηκε από το τελευταίο σου ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...