Προς το περιεχόμενο

Ποιο είναι το πρωινό σας γεύμα?


censOred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 172
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ο χριστος! πρωταθλητισμο κανεις;

 

btw μονο εγω ζυγιζω τα cornflakes μου και  γενικα ολα μου τα γευματα;

 

Εγώ δεν τα ζυγίζω αλλά τα βάζω κατά προσέγγιση. Παράδειγμα στη γαβάθα μου με τα δημητριακά βάζω περίπου τρεις χούφτες. Το μεσημεριανό μου πιάτο το γεμίζω γύρω γύρω με ότι χωράει και όχι παραπάνω (άλλες μέρες θα βάλω περισσότερες πατάτες, άλλες περισσότερη σαλάτα κτλ κτλ), τα αμύγδαλα μου θα φάω μαι χούφτα (τώρα είναι 6 ή 16 αμύγδαλα δεν ξέρω) και πάει λέγοντας. 

 

Αν δεν έχεις συγκεκριμένο στόχο και σκοπό το θεωρώ άσκοπο και χρονοβόρο να μετράς την τροφή σου. Το δύσκολο της υπόθεσης είναι να "γειώσεις" το μάτι σου που δεν χορταίνει. Αν καταφέρεις να ξεγελάς το μάτι σου είσαι αρχηγός.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ήμουν σε άλλη δουλειά 5 λεπτά με τα πόδια από το σπίτι και πιο χαλαρός εψηνα λουκάνικο στο ρομποτάκι, 2-3 φέτες τυρί, ντομάτα, μαγιονέζα ή γιαούρτι και μουστάρδα και όλα μαζί σε αραβικό ψωμί.

Εκτός αν είχαμε κανένα ψητό κοτόπουλο ή μπιφτεκι από την προηγούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δίαιτα 
Αυγά, φρούτα(μπανάνα-μήλο)  ,γάλα,  μέλι , βρώμη , σταφίδα , κολοκυθόσπορος , κανέλα , λάδι αμυγδάλου  

bulk mode (1kg κέικ φρούτων με βανίλια και κακάο στρώσεις) aka 800 με 1000 calories πάνω κάτω χ 7 την εβδομάδα = 20 λεπτά την εβδομάδα χρόνος ετοιμασίας. Αυτό είναι στάνταρντ γιατι σε bulk mode ανοίγει η όρεξη μου και θα ζητάω γλυκό όλη μέρα και δεν είμαι άνθρωπος που θα κλαψουρίσει πεινάω , ποιο πιθανό να δαγκώσω κάποιον , οπότε θα φάω και θα του γ@μήσω το σπίτι. Πχ βρίσκω ένα ταψί κανταΐφι στο ψυγείο , δε θα φάω 1-2 κομμάτια , θα φάω μέχρι να μη θέλω 

γενικά θέλω να τρώω το πρωί γιατι αν δεν φάω έχω νεύρα και θέλω να χτυπήσω κόσμο , όπως τώρα , τελείωσα βαψίματα κ ήθελα να φάω , νόμιζα οτι είχα απο χθες και τελικά έπρεπε να το βάλω να ψήνεται , ε αυτή τη στιγμή είμαι που είμαι ακόμα σε diet mode, όποιος μου πει μαλακία έχει φάει μπουνιά στα δόντια.  :-) 

hangry1.jpg?w=560

 


Θέλει λίγο τέτοιο

 

 

χθες που έκανε pizza η μάνα μου είχε βάλει τόσο μπέικον απο πάνω που νόμιζες οτι είχε στρώση μπριζόλα αχχαχαχααχαχ
4 κομμάτια για βραδινό ήταν κομπλενταν 
 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες που έκανε pizza η μάνα μου είχε βάλει τόσο μπέικον απο πάνω που νόμιζες οτι είχε στρώση μπριζόλα αχχαχαχααχαχ

4 κομμάτια για βραδινό ήταν κομπλενταν 

 

Το bacon γαμάει και δεν είναι ανθυγιεινό όπως μας έχουν κάνει να πιστεύουμε. Άλλα είναι που δημιουργούνε πρόβλημα στην υγεία (επεξεργασμένα προιόντα,ζάχαρη και υποκατάστατα)

 

http://authoritynutrition.com/it-aint-the-fat-people/

 

http://chriskresser.com/the-nitrate-and-nitrite-myth-another-reason-not-to-fear-bacon/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν τα ζυγίζω αλλά τα βάζω κατά προσέγγιση. Παράδειγμα στη γαβάθα μου με τα δημητριακά βάζω περίπου τρεις χούφτες. Το μεσημεριανό μου πιάτο το γεμίζω γύρω γύρω με ότι χωράει και όχι παραπάνω (άλλες μέρες θα βάλω περισσότερες πατάτες, άλλες περισσότερη σαλάτα κτλ κτλ), τα αμύγδαλα μου θα φάω μαι χούφτα (τώρα είναι 6 ή 16 αμύγδαλα δεν ξέρω) και πάει λέγοντας. 

 

Αν δεν έχεις συγκεκριμένο στόχο και σκοπό το θεωρώ άσκοπο και χρονοβόρο να μετράς την τροφή σου. Το δύσκολο της υπόθεσης είναι να "γειώσεις" το μάτι σου που δεν χορταίνει. Αν καταφέρεις να ξεγελάς το μάτι σου είσαι αρχηγός.  

 

μεγαλη θεμα το ματι.  παντα ειναι αχορταγο το δικο μου αλλιως οι μεριδες που μου βαζω ειναι για λοχο ολοκληρο.

 

γι αυτο ειτε ζυγιζω ή πλεον εχω μαθει να το παιζω σνομπ, μολις δω οτι δεν με τραβαει άλλο το φαγητο το παιρνω απο μπροστα μου για να μην το φαω απο λαιμαργια. (πλην ελαχιστων εξαιρεσεων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δίαιτα

Αυγά, φρούτα(μπανάνα-μήλο) ,γάλα, μέλι , βρώμη , σταφίδα , κολοκυθόσπορος , κανέλα , λάδι αμυγδάλου

 

ο κολοκυθοσπορος σε τι κανει καλο?

εχω κανα δυο σακουλια με τετοιο σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μεγαλη θεμα το ματι. παντα ειναι αχορταγο το δικο μου αλλιως οι μεριδες που μου βαζω ειναι για λοχο ολοκληρο.

 

γι αυτο ειτε ζυγιζω ή πλεον εχω μαθει να το παιζω σνομπ, μολις δω οτι δεν με τραβαει άλλο το φαγητο το παιρνω απο μπροστα μου για να μην το φαω απο λαιμαργια. (πλην ελαχιστων εξαιρεσεων)

Μικρότερα πιάτα και είσαι κομπλέ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...