Προς το περιεχόμενο

Ανεργία και μοναξια!


internetakis1994

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρέα θες σε πρώτη φάση να έχεις έναν άνθρωπο να μιλήσεις,όσο για τη δουλειά είναι πολύ νωρίς ακόμα να απελπίζεσαι εγώ βρήκα μετά από 3,5 χρόνια που απολύθηκα απ το στρατό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 236
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το παιδί σας γράφει ότι έχει πρόβλημα. Ότι είναι θλιμμένο, ότι δεν έχει παρέα και ψάχνει για δουλειά. Με εξαίρεση τους λιγοστούς που απάντησαν σοβαρά, οι υπόλοιποι σαν τα όρνια πέσατε να τον φάτε. Εκεί έχετε καταντήσει μερικοί; Να βλέτε κάποιον που θέλει βοήθεια, ψυχική ή ο,τιδήποτε και να τον κλωτσάτε; Σας κάνει να νιώθετε λίγοτερο καταντημένοι οι ίδιοι μήπως; Ή απλά λίγότερο ανθρωπάκια;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όλα στα χέρια σου. Θα ξεκινήσεις από το χωριό και θα κάνεις ό,τι δουλειά βρεις αρχικά. Αν η ζωή εκεί δε σε καλύπτει θα κάνεις λίγο υπομονή κι όταν μπορέσεις θα πας αλλού να ξεκινήσεις πάλι από την αρχή.

 

Αν μπορείς να μάθεις και κάτι ή να γίνεις καλός σε κάτι που σου αρέσει ακόμα καλύτερα. Η ζωή σου μόλις τώρα αρχίζει στην ουσία! Οι δουλειές, οι παρέες και οι έρωτες είναι μπροστά σου. Κυνήγα τα και μην σε παίρνει από κάτω!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ,για να γράψω κάτι τελευταίο για τον φίλο,ας κρατήσει από τα μηνύματα μου αυτά που πιστεύει ο ίδιος πως θα του κάνουν καλό για να πάρει λίγο τα πάνω του..μπορεί ο τρόπος μου για μερικούς να είχε εμπάθεια μέσα ή κάτι αρνητικό αλλά εγώ το έκανα για να ξυπνήσει λίγο ο τσαμπουκάς του.

 

περασες καλα στο στρατο;

Το παιδί σας γράφει ότι έχει πρόβλημα. Ότι είναι θλιμμένο, ότι δεν έχει παρέα και ψάχνει για δουλειά. Με εξαίρεση τους λιγοστούς που απάντησαν σοβαρά, οι υπόλοιποι σαν τα όρνια πέσατε να τον φάτε. Εκεί έχετε καταντήσει μερικοί; Να βλέτε κάποιον που θέλει βοήθεια, ψυχική ή ο,τιδήποτε και να τον κλωτσάτε; Σας κάνει να νιώθετε λίγοτερο καταντημένοι οι ίδιοι μήπως; Ή απλά λίγότερο ανθρωπάκια;

 

απλα σας αρεσει να trollαρουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει μας εφεραν.Κατηγοριοποιηση και των ανεργων.Λιγο ανεργος,πολυ ανεργος, τραγικα ανεργος κλπ 

 

 ποτε μας δεσαν το λουρι και δεν το καταλαβαμε;

Από ποια άποψη ? 

 

της αγαπης για την συναισθηματικη προπαγανδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περασες καλα στο στρατο;

 

απλα σας αρεσει να trollαρουμε

Το πρόβλημα είναι ότι ορισμένοι δε μπορείτε να ξεχωρίσετε πότε κάποιος τρολλάρει και πότε κάποιος πονάει. Δεν υπάρχει καμία ενσυναίσθηση και κανένα ενδιαφέρον. Απλά κάποιοι που το παίζουν μάγκες κάνουν έστω και έμμεσα ή και χωρίς να το αντιλαμβάνονται επίδειξη ισχύος σε αυτόν που είναι κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιδί ζήτησε μια βοήθεια και κάποιοι αποφάσισαν να την συγκρίνουν με την δικιά τους ιστορία.Δεν ειναι ολοι ιδιο ανθρωποι και ουτε εχουμε ολοι τα ιδια συναισθηματα.Το οτι ειναι 21 το κανει πιο δυσκολο γιατι τωρα προσπαθει να κανει την δικια του αρχη,να γνωρισει καλύτερα τον εξω κόσμο.Επομενως ας κοιταξει ο καθενας πως μπορει να γινει καλυτερος ο ιδιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι κατεθεσαν την αποψη τους..καποιοι μπηκατε απλα για να την πειτε στον συνομιλητη που δεν σας εκανε, που εν τελει δεν ειπε και τιποτα καταστροφικο στον ts !Ειρωνειες,υπονοουμενα,παρερμηνειες κατα το δοκουν.

Μαλλον καποιοι δεν θα εχετε ζησει την ανεργια καλα καλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιδί σας γράφει ότι έχει πρόβλημα. Ότι είναι θλιμμένο, ότι δεν έχει παρέα και ψάχνει για δουλειά. Με εξαίρεση τους λιγοστούς που απάντησαν σοβαρά, οι υπόλοιποι σαν τα όρνια πέσατε να τον φάτε. Εκεί έχετε καταντήσει μερικοί; Να βλέτε κάποιον που θέλει βοήθεια, ψυχική ή ο,τιδήποτε και να τον κλωτσάτε; Σας κάνει να νιώθετε λίγοτερο καταντημένοι οι ίδιοι μήπως; Ή απλά λίγότερο ανθρωπάκια;

αυτό ακριβώς

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε το λίγο πιο λιανά γιατί δεν σε πιάνω ή απλά δεν στροφάρω.

 

δε θελω να περιαυτολογησω, αλλα σε κλειστο στροφιλικι μονο χεραδες με 4κινητα με πιανουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλα του λετε και ο Διονύσης και εσυ !

ο Διονύσης του λεει οτι ηταν 3 χρονια άνεργος στην αθηνα όποτε να αράξει και να συνέλθει υπαρχουν και χειρότερα

και εσυ του λες οτι εισαι 32 χρονων άνεργη γι αυτο να μην κλαίει , εχει χρόνια ακόμη

 

έλεος δηλαδη ρε κοπελια ελεος ..

Δεν θελω να φανω αγενης και πραγματικα δεν ειναι ο σκοπος μου αλλα ρε φιλε τι σχολια κανουν,,. Σχολια σε φαση -> κατσε να πω και εγω κατι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι ορισμένοι δε μπορείτε να ξεχωρίσετε πότε κάποιος τρολλάρει και πότε κάποιος πονάει. Δεν υπάρχει καμία ενσυναίσθηση και κανένα ενδιαφέρον. Απλά κάποιοι που το παίζουν μάγκες κάνουν έστω και έμμεσα ή και χωρίς να το αντιλαμβάνονται επίδειξη ισχύος σε αυτόν που είναι κάτω.

 

εχεις δουλεψει ποτε σε δωρεαν γραμμες ψυχολογικης υποστηριξης;

 

μερικες φορες ειναι δυσκολο να διακρινεις το ποιος ειναι πανω/κατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θελω να περιαυτολογησω, αλλα σε κλειστο στροφιλικι μονο χεραδες με 4κινητα με πιανουν

 

Από παροιμίες ξέρω και εγώ.

Δεν θελω να φανω αγενης και πραγματικα δεν ειναι ο σκοπος μου αλλα ρε φιλε τι σχολια κανουν,,. Σχολια σε φαση -> κατσε να πω και εγω κατι...

 

 

Αν το κάτσε να πω και εγώ κάτι  μεταφράζεται στις περιγραφές από την προσωπική ζωή τι να σου πω αρχηγέ και αγενής να φανείς δεν θα μου κάνει εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...