Προς το περιεχόμενο

Τα νέα Microsoft Lumia 950 και Lumia 950XL με το Windows Continuum γίνονται... PCs


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το G4 που ακριβως ειναι ακομα κατωτερο απο το S6???

Εχει διαφορετικα specs,οπως επεξεργαστη,Ram,χωρο,αναλυση οθονης το 950XL απο τα S6 και G4????

Τι σημασια εχει που τα S6 και G4 ειναι φθηνοτερα επειδη ειναι παραπανω καιρο στην αγορα????Η Samsung και η Lg φταινε γιαυτο ή η MS που αργησε υπερβολικα να κυκλοφορησει την επομενη ναυαρχιδα της δινονταν ακομα περισσοτερο περιθωριο στις αντιπαλες εταιριες να ανεβασουν τις πωλησεις επειδη ακριβως εχουν σαν μεγαλο + εκτως των αλλων και την χαμηλοτερη τιμη???

Δηλαδη ο ενδιαφερομενος που θα παει τα Χριστουγεννα να παρει κινητο ή που περιμενε τις τιμες των 950 και 950XL δεν θα προτιμησει τα φθηνοτερα G4 ή S6(ή ακομα και S6 edge)επειδη ειναι παραπανω καιρο στην αγορα και ειναι και φθηνοτερα???

 

Το 1000ρικο για το Galaxy Edge απο που προκυπτει παλι δεν καταλαβα. Εγω αλλες τιμες βλεπω στο Skroutz.

 

Το Lumia 930 κινητο κατι παραπανω απο 1 χρονου κινητο και εχει στο skroutz τιμη λιγο χαμηλοτερα απο αυτη του LG G4 .....

 

Μετα ομως μην αναρωτιουνται γιατι δεν πουλανε στις High end συσκευες γιατι και στο 930 αν δεν ειχε παιξει η προσφορα του Xbox One με το Lumia που εβγαινε στα 200-250ευρω ελαχιστοι θα το ειχαν αγορασει.

 

Sorry κιόλας, αλλά το 80%+ όσων παίρνουν τις συσκευές που αναφέρεις το κάνουν για Image/πουλμουρ/μόδα κλπ.

 

Ανάθεμα κι αν ξέρουν τί κάνει το κινητό τους (για το τί μπορεί να κάνει μια ναυαρχίδα από αυτές, ούτε λόγος).

 

ΦΒ, instagram, κλπ κοινωνικά, φωτό-σέλφις, μουσική, γτπ παιχνιδάκια και απλικέισο είναι η καθημερινότητά τους.

 

Δικά τους (λέμε τώρα) τα χρήματα, δική τους η επιλογή, ούτε λογαριασμό θα δώσουν ούτε κα τον χρωστάνε πουθενά.

 

Μη λέμε όμως πως δεν πήραν το 930πχ γιατί δεν τους κάλυπτε...ανάθεμα κι αν ξέρουν τι είναι και τι χαρακτηριστικά έχει.

 

Εδώ θα ισχυριστούν σχεδόν όλοι πως το i6ρι έχει τα ανώτερα τεχνικά χαρακτηριστικά, και πως βγάζει κιόλας τις καλύτερες φωτό (ακόμα το 920 δεν το πλησιάζει, νομίζω). Τα ίδια αντίστοιχα και για το S6ρι.

 

Όσο για εμπειρία χρήσης...υποκειμενικό είναι. Άμα δεν έχουν πιάσει-δουλέψει την εκάστοτε συσκευή (και λειτουργικό), τί άποψη ακριβώς μπορεί να έχουν? Μόνο την κλασσική του Ελληνάρα (φοριέται και σε άλλες εθνικότητες).

 

PR, promotion, Μόδα και μόνο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το G4 που ακριβως ειναι ακομα κατωτερο απο το S6???

Εχει διαφορετικα specs,οπως επεξεργαστη,Ram,χωρο,αναλυση οθονης το 950XL απο τα S6 και G4????

Τι σημασια εχει που τα S6 και G4 ειναι φθηνοτερα επειδη ειναι παραπανω καιρο στην αγορα????Η Samsung και η Lg φταινε γιαυτο ή η MS που αργησε υπερβολικα να κυκλοφορησει την επομενη ναυαρχιδα της δινονταν ακομα περισσοτερο περιθωριο στις αντιπαλες εταιριες να ανεβασουν τις πωλησεις επειδη ακριβως εχουν σαν μεγαλο + εκτως των αλλων και την χαμηλοτερη τιμη???

Δηλαδη ο ενδιαφερομενος που θα παει τα Χριστουγεννα να παρει κινητο ή που περιμενε τις τιμες των 950 και 950XL δεν θα προτιμησει τα φθηνοτερα G4 ή S6(ή ακομα και S6 edge)επειδη ειναι παραπανω καιρο στην αγορα και ειναι και φθηνοτερα???

 

Το 1000ρικο για το Galaxy Edge απο που προκυπτει παλι δεν καταλαβα. Εγω αλλες τιμες βλεπω στο Skroutz.

 

Το Lumia 930 κινητο κατι παραπανω απο 1 χρονου κινητο και εχει στο skroutz τιμη λιγο χαμηλοτερα απο αυτη του LG G4 .....

 

Μετα ομως μην αναρωτιουνται γιατι δεν πουλανε στις High end συσκευες γιατι και στο 930 αν δεν ειχε παιξει η προσφορα του Xbox One με το Lumia που εβγαινε στα 200-250ευρω ελαχιστοι θα το ειχαν αγορασει.

Έκανα κίνηση να πάω να απαντήσω πάνω σε αυτά που έγραψες, αλλά τελικά μάλλον δεν ξέρεις να διαβάζεις.

Ξαναδιάβασε, και θα τις πάρεις τις απαντήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε ενα bluetooth πληκτρολόγιο και ενα καλώδιο MHL.... Pc γίνεται οποιοδήποτε γρήγορο android  εδώ και κάτι χρόνια...

Πως και δεν σε απορρόφησε κάποια εταιρία εσένα με τέτοιες ιδέες;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε ενα bluetooth πληκτρολόγιο και ενα καλώδιο MHL.... Pc γίνεται οποιοδήποτε γρήγορο android  εδώ και κάτι χρόνια...

Δεν είναι συμβατές οι περισσότερες οθόνες με MHL, ένα αποτυχημένο πρότυπο ακόμη, δυστυχώς παραγκωνίστηκε από το Miracast,το οποίο μάλιστα υπήρχε ήδη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε ενα bluetooth πληκτρολόγιο και ενα καλώδιο MHL.... Pc γίνεται οποιοδήποτε γρήγορο android  εδώ και κάτι χρόνια...

 

Άμα στην οθόνη στο γραφείο σου βλέπεις android και playstore... τότε απλώς δεν έχεις PC.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειπες τωρα? Μιλαμε για παιχνιδαρα απο τα λιγα. Σσσσσ ωραιος.

έχω αγοράσει το original πακέτο με όλη τη σειρά για Windows 98 + τώρα που έχω Mac το αγόρασα πάλι (online αυτή τη φορά) για να το έχω!!! Κόλαση!!!! 

 

+ Total Annihilation Kingdoms!!!! :)

 

Το εννοώ, αν τρέχει σε Windows 10 στο κινητό έστω μέσω emulator έχω αγοράσει το κινητό day one στη χώρα μας!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηθελα να ξερά υπήρχε κάποιος εκει στην Microsoft που σχεδίασε αυτο το τηλέφωνο η απλα έτσι του βγήκε ;

Τι δε σου άρεσε ? Το πλαστικό, γιατί αυτό διορθώνεται....

get?url=https%3A%2F%2Fscontent.cdninstag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοεμβριο η τελικη εκδοση

Αργουν πολυ... Να βαλω τα beta απο windows insider ή θα το καψω το κινητο;

Επισης μετα απο κει γινεται upgrade ή θελει rollback και update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δυνατότητα να γίνεται PC χωρίς να περιορίζεται η λειτουργία του σαν τηλέφωνο είναι καταπληκτική! Εγώ για παράδειγμα στο γραφείο μου χρειάζομαι τον ΗΥ μόνο για αλληλογραφία,ίντερνετ,κοινωνικά δίκτυα και για σύνταξη προσφορών με word excel PowerPoint κλπ.εφαρμογές δηλαδή πού βρισκουμε και στο store Θα με βόλευε αφάνταστα να έχω το συγκεκριμένο μηχάνημα και στο σπίτι.

Πραγματικά μένει να δούμε πως θα δουλεύει στην πράξη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...