Προς το περιεχόμενο

Η κατάντια των ελληνικών σχολείων


Flaoutistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Chrisxkar, σε σάπιζαν στο ξύλο μικρό και τώρα προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι σου έκανε καλό?

Καθολου μια φορα απλωσε χερι ο πατερας μου οταν ημουν 15 χρονον και η μανα μου με κυνηγουσε με την παντοφλα χωρις να με πιασει ποτε.

Ετυχε ομως να δω πολλα παιδια ομως να τρωνε σφαλιαρες χωρις να φταινε σε τιποτα επειδη ηταν υσηχα,διαφορετικα,μικροσωμα και μια φορα πολυ μικρος ετυχε να το κανω και εγω σε ενα παιδι(χωρις τοτε να υπαρχει ιδιαιτερη αντιληψη της πραξης).

Και σκεφτομαι ολα αυτα τα καιμενα παιδια τι ψυχολογικα πρεπει να απεκτησαν επειδη δεν αντιδρουσε κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οταν τα κοριτσακια παιζουν με ροζ κουκλες και κουζινικα και τα αγορακια με γαλαζια αμαξακια και οπλα, τι περιμενεις να γινει;


Chrisxkar, σε σάπιζαν στο ξύλο μικρό και τώρα προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι σου έκανε καλό?

 

κατσε ρε, και ο Βukowski γιατι εγινε αλκοολας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθολου μια φορα απλωσε χερι ο πατερας μου οταν ημουν 15 χρονον και η μανα μου με κυνηγουσε με την παντοφλα χωρις να με πιασει ποτε.

Ετυχε ομως να δω πολλα παιδια ομως να τρωνε σφαλιαρες χωρις να φταινε σε τιποτα επειδη ηταν υσηχα,διαφορετικα,μικροσωμα και μια φορα πολυ μικρος ετυχε να το κανω και εγω σε ενα παιδι(χωρις τοτε να υπαρχει ιδιαιτερη αντιληψη της πραξης).

Και σκεφτομαι ολα αυτα τα καιμενα παιδια τι ψυχολογικα πρεπει να απεκτησαν επειδη δεν αντιδρουσε κανεις

 

Και να έφταιγαν, πάλι ψυχολογικά θα είχαν αμα τα έδερναν.

Μην ξεχάσεις να πεις στους φίλους τους παιδαγωγούς ότι διάλεξαν λάθος επάγγελμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθολου μια φορα απλωσε χερι ο πατερας μου οταν ημουν 15 χρονον και η μανα μου με κυνηγουσε με την παντοφλα χωρις να με πιασει ποτε.

Ετυχε ομως να δω πολλα παιδια ομως να τρωνε σφαλιαρες χωρις να φταινε σε τιποτα επειδη ηταν υσηχα,διαφορετικα,μικροσωμα και μια φορα πολυ μικρος ετυχε να το κανω και εγω σε ενα παιδι(χωρις τοτε να υπαρχει ιδιαιτερη αντιληψη της πραξης).

Και σκεφτομαι ολα αυτα τα καιμενα παιδια τι ψυχολογικα πρεπει να απεκτησαν επειδη δεν αντιδρουσε κανεις

 

σφαλιαρα απο γονεις

απο παππου

απο δασκαλο

απο συμμαθητη

 

Εχουν διαφορα για στην ψυχη του παιδιου; Οταν μεγαλωσει θα εχουν διαφορετικες συνεπειες; Ή σε τερμα βαθος marianna trench θα ειναι το ιδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω πως αν δεν σου τυχει καποιο περιστατικο απο αυτα που συζηταμε τοση ωρα ,ολοι βρισκουν τα παντα ευκολα...


Και να έφταιγαν, πάλι ψυχολογικά θα είχαν αμα τα έδερναν.

Μην ξεχάσεις να πεις στους φίλους τους παιδαγωγούς ότι διάλεξαν λάθος επάγγελμα.

Μια χαρα επαγγελμα διαλεξαν αλλα οταν εκει που διδασκουν ο μεσος ντοπιος εχει νοοτροπια ταλιμπαν (σας ερχονται μερικα μερη φανταζομαι προχειρα) οσο και να μιλισεις στο παιδι δυσκολα τα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω δει πολλά προβληματικά παιδιά, σε όλες τις περιπτώσεις έγιναν έτσι από κάποιου είδους κακοποίηση. Οι εξυπνάκηδες που τα κακοποιούν περισσότερο για να τα "διορθώσουν" είναι για πολύ ξύλο. Εκεί φωνάξτε με κι εμένα να δείρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω πως αν δεν σου τυχει καποιο περιστατικο απο αυτα που συζηταμε τοση ωρα ,ολοι βρισκουν τα παντα ευκολα...

Μια χαρα επαγγελμα διαλεξαν αλλα οταν εκει που διδασκουν ο μεσος ντοπιος εχει νοοτροπια ταλιμπαν (σας ερχονται μερικα μερη φανταζομαι προχειρα) οσο και να μιλισεις στο παιδι δυσκολα τα πραγματα

 

αν εχουμε σκεφτει 5 πραγματα, θα ειναι καλυτερο ακομα και οταν αναγκαστουμε να αντιμετωπισουμε 100% τυχαια περιστατικα

Eχω δει πολλά προβληματικά παιδιά, σε όλες τις περιπτώσεις έγιναν έτσι από κάποιου είδους κακοποίηση. Οι εξυπνάκηδες που τα κακοποιούν περισσότερο για να τα "διορθώσουν" είναι για πολύ ξύλο. Εκεί φωνάξτε με κι εμένα να δείρω.

 

και το ξυλο πως ακριβως θα βαλει μυαλο στους γονεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη χώρα που έβγαλε Σωκράτη, Πλάτωνα και Αριστοτέλη, τα Ελληνόπουλα δε διδάσκονται φιλοσοφία, 'nough said...

 

427 – 237 BC – Philosophy of Innate Intelligence

Plato

•      All intelligence was present at birth.

•      All people are born with perfect abstracts, ideas and language in their minds and required only time to demonstrate their intelligence.

      Without speech, there was no outward sign of intelligence, so Deaf people must not be capable of ideas or language

355 BC – Ancient Greeks Deny Deaf Education

Aristotle

      Deaf people were not educated. Without hearing, people could not learn. Those born deaf become senseless and incapable of  reason

      Greek = perfect language

      Can’t speak Greek = Barbarians

      Deaf = barbarian

 

 

http://signlanguageco.com/deaf-culture-timeline/

Μα καλα δουλευει σωστα τιποτα σε αυτην την χωρα για να ξεκινήσουμε από εκει

Παιδεια μηδεν

Υγεια μηδεν

Ασφαλεια μηδεν

και αλλα πολλα

 

και μιας και δεν υπαρχει σαλιο, ποιο ειναι το best VFM? Η Παιδεια μηπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το ξυλο πως ακριβως θα βαλει μυαλο στους γονεις;

 

Δεν θα βάλει μυαλό σε κανέναν. Απλά οι γονείς/εκπαιδευτικοί που το χρησιμοποιούν σε παιδιά αξίζουν μια εκδίκηση για τις πραξεις τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...