Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και μετα αμα δεν τα στειλεις και ανοιξεις αλλον λογαριασμο θα μπορεσεις να κανεις αγορες; , πανω απο 20 ευρω .; . 

Για ποιον λογο να μην θελησεις να στειλεις? Δεν θα τα ανεβασουν και facebook.

 

Εμενα παντως μεσα σε 2 μερες εγινε το top up απο Πειραιως.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια η revolt συνδεεται μονο με τον αριθμο του τηλεφωνου?δλδ ειναι το κυριο πραγμα για να εχεις λογαριασμο?δεν ειναι λιγο επιφοβο?επισης μπορω να εχω την revolt εφαρμογη ταυτοχρονα σε iphone και ipad με τον ιδιο αριθμο?ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξερω , μονο υποθεσεις μπορω να κανω

Υποθετουμε λοιπον οτι δεν τα στελνεις .....

Σε μενα οταν τα ζητησε μπλοκαραν την εφαρμογη στο κινητό μου. 

Αρα δεν μπορουσα να κανω τιποτα . Μπορουσα να μην τα στειλω, να παγωσω τον λογαριασμο και να χασω το τυχον υπολοιπο που ειχε

Αν εκανα αλλον λογαριασμο μετα, με αλλο mail άλλο αριθμο κινητου τηλεφωνου, πιστευω οτι θα ξακινουσα απο την αρχη με το ιδιο ρισκο να ξανασυμβει. Όλα ειναι υποθεσεις ,,,,,,,

 

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω διαβσει και δεν ξερω αν υπαρχουν οροι χρησης

Αν τους βρειτε θα ελυνε πολλες αποριες

 

 

παιδια η revolt συνδεεται μονο με τον αριθμο του τηλεφωνου?δλδ ειναι το κυριο πραγμα για να εχεις λογαριασμο?δεν ειναι λιγο επιφοβο?επισης μπορω να εχω την revolt εφαρμογη ταυτοχρονα σε iphone και ipad με τον ιδιο αριθμο?ευχαριστω.

Αν διαβασεις πολλοι απο εμας λεμε οτι η σωστη χρηση ειναι να μεταφερεις μονο χρηματα που χρειαζεσαι αμεσα, μικρα ποσα... 50-150€... δεν ειναι λογαριασμος αποταμιευσης...

Προσωπικα στελνω οσα μπορω να χασω χωρις να στεναχωρηθω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω διαβσει και δεν ξερω αν υπαρχουν οροι χρησης

Αν τους βρειτε θα ελυνε πολλες αποριες

 

 

Αν διαβασεις πολλοι απο εμας λεμε οτι η σωστη χρηση ειναι να μεταφερεις μονο χρηματα που χρειαζεσαι αμεσα, μικρα ποσα... 50-150€... δεν ειναι λογαριασμος αποταμιευσης...

Προσωπικα στελνω οσα μπορω να χασω χωρις να στεναχωρηθω

 

καλα τα λες φιλαρακι,βλεπω ομως πως μπορουμε να την χρησιμοποιησουμε και εξωτερικο...και επειδη σε λιγες μερες θα επισκεφτω την Ρωμη λεω να την φορτοσω με καμια 300-400αρια euro,γιαυτο και ροταω πως ειναι δυνατον με εναν αριθμο τηλεφωνου να εχουμε προσβαση στα χρηματα μας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τα λες φιλαρακι,βλεπω ομως πως μπορουμε να την χρησιμοποιησουμε και εξωτερικο...και επειδη σε λιγες μερες θα επισκεφτω την Ρωμη λεω να την φορτοσω με καμια 300-400αρια euro,γιαυτο και ροταω πως ειναι δυνατον με εναν αριθμο τηλεφωνου να εχουμε προσβαση στα χρηματα μας...

 

Στην paypal εχεις λεφτα με ενα mail... σκεψου και αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στην εφαρμογη εχεις κωδικο και το κινητο ειναι συνεχεια μαζι σου, η καρτα εχει επισης κωδικο...

 

Αν καποιος χακαρει τον μειλ σου, μπορει να αλλαξει και τον κωδικο της pp...

 

Εμενα πιο πολυ με φοβιζει να εξαφανιστουν οξ λονδρεζοι με τα λεφτα παρα να με κλεψει καποιος τριτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τα λες φιλαρακι,βλεπω ομως πως μπορουμε να την χρησιμοποιησουμε και εξωτερικο...και επειδη σε λιγες μερες θα επισκεφτω την Ρωμη λεω να την φορτοσω με καμια 300-400αρια euro,γιαυτο και ροταω πως ειναι δυνατον με εναν αριθμο τηλεφωνου να εχουμε προσβαση στα χρηματα μας...

 

Η Revolut κατά βάση virtual card είναι, αλλά για ταξίδι στο εξωτερικό εξυπακούεται ότι θα ζητήσεις να σου στείλουν και φυσική κάρτα. Το «λίγες μέρες» όμως μπορεί να είναι πρόβλημα, ίσως να μην έχει προλάβει να φτάσει η φυσική κάρτα με το ταχυδρομείο πριν να αναχωρήσεις για το ταξίδι σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Revolut κατά βάση virtual card είναι, αλλά για ταξίδι στο εξωτερικό εξυπακούεται ότι θα ζητήσεις να σου στείλουν και φυσική κάρτα. Το «λίγες μέρες» όμως μπορεί να είναι πρόβλημα, ίσως να μην έχει προλάβει να φτάσει η φυσική κάρτα με το ταχυδρομείο πριν να αναχωρήσεις για το ταξίδι σου.

 

την εχω παραγγείλει ηδη,και γραφει πως θα ερθει 20 Ιανουαριου..το δε ταξιδι είναι μεσα Φεβρουαρίου..ελπιζω να την εχω παραλαβει μεχρι τοτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια η revolt συνδεεται μονο με τον αριθμο του τηλεφωνου?δλδ ειναι το κυριο πραγμα για να εχεις λογαριασμο?δεν ειναι λιγο επιφοβο?επισης μπορω να εχω την revolt εφαρμογη ταυτοχρονα σε iphone και ipad με τον ιδιο αριθμο?ευχαριστω.

 

Ε και? Οσο επιφοβες ειναι και η Prepaid Gift Card των τραπεζών μας. Οχι τηλέφωνο αλλα ουτε καν ονομα... Που κολλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εστειλα στη revolut λεφτα στο IBAN για Λιρες. Θα χασω καποιο ποσο απο την μετατροπη στο συναλλαγμα; Το εκανα γιατι ηθελα να αγορασω προϊονται απο την Αγγλια.

 

Εβαλα 230 ευρω, οποτε θα πρεπει να εχω περιπου στις 177 λιρες κανονικα. Συμφωνα με το xe.com.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εκανες εμβασμα σε λιρες θα σου κρατησει η τραπεζα εδω την προμηθεια της. Αν το εστειλες σε ευρω θα φανει ολο το ποσο σε ευρω στην καρτα σου και οταν θα κανεις την αγορα σου με την καρτα κατευθειαν θα κανει την μετατροπη σε λιρες η ρεβολουτ με την ισοτιμια της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε προτιμοτερο ηταν να τα μεταφερω σε Ευρω τα λεφτα; Τι ισοτιμια θα χρησιμοποιησει η τραπεζα; Ποσα Ευρω θα χασω στο περιπου;

Εδω υπαρχει ενας πινακας με ισοτιμιες, αλλα δε καταλαβαινω ποια ειναι η σωστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω φιλε μου εξαρταται τι λεφτα εστειλες, ενα αλλο παλικαρι ,αν δεν κανω λαθος στα 500 ευρω του κρατγσε 16 νομιζω

 

Εδω αγορασες 0,78390, δεν ξερω αν εχει και παγιο εξοδο η αγορα συναλλαγματος στη αλφα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...