Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα το έμβασμα, μπήκαν τα λεφτά, έκανα ενεργοποίηση και το paypal με χρέωσε πέρα από τη 1 λίρα (1,46€) και 1 δολλάριο (0,94 ευρώ). Αυτά τι είναι;

Το 1,46 θα το πάρεις πίσω σε 1-2 μέρες, το 0,94 σε 10-15 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκανα την πρωτη μου αγορα με την revolut.

Το προιον κοστιζε 2,59 ευρω.Τοσο μου ηρθε και στην αποδειξη του paypal.

Στην εφαρμογη της Revolut γιατι μου εμφανιζει οτι το ποσό της συναλλαγης ηταν 2,52 ευρω ? Γιατι αυτο ?

Συγνωμη αν σας ζαλιζω με ασχετες ισως ερωτησεις,αλλα θα ηθελα να μαθω ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

F.A.Q (Frequently Asked Questions)

 

 

Q4: - Πως κάνω "Verify my Identity";

      - Λέει ακριβώς τι να κάνεις η ίδια η εφαρμογή. Σου βγάζει ένα πλαίσιο και σου λέει να βάλεις εκεί μέσα την μπροστινή όψη της ταυτότητας ή της αδειας οδήγησης. Με το που κάνει focus η κάμερά σου και είναι καθαρή η εικόνα προχωράει στο επόμενο βήμα που είναι να βάλεις στο πλαίσιο την πίσω όψη της ταυτότητας (αυτό δε γίνεται αν επιλέξεις να κάνεις verify με την άδεια οδήγησης). Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία σου λέει να πας σε ένα καλά φωτισμένο περιβάλλον και να κοιτάξεις την μπροστινή κάμερα (όχι τον εαυτό σου μέσα από την οθόνη). Με το που το κάνεις σωστά παίρνεις το approve και σε ενημερώνει ότι θα σου στείλει mail (αρκεί να το έχεις δηλώσει) για να σου πει αν όλα πήγαν ΟΚ. Ενδέχεται να μην σας στείλει ποτέ email για το οτι εγινε verify ο λογαριασμός σας. Απλά ελέγξτε μετά από μερικές ώρες αν έχει αλλάξει το status από "Not Verified" σε "Approved". (post#126)

 

Λοιπόν αυτό πλέον δεν ισχύει για να μπορέσει να γίνει Verify πρέπει να αποσταλούν 

  1. φωτογραφία μπρος πίσω η ταυτότητα 
  2. φωτογραφία προσώπου με εστίαση στα μάτια 
  3. φωτογραφία χρήστη μαζί με την ταυτότητα 

και αποστολή στο email 

 

Μετά από άπειρες προσπάθειες βρήκα επιτελούς μια λύση !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χθες έκανα κανονικά αγορά από Κινέζικο. Verify όμως την κάρτα δεν την έκανα ακόμα μιας και δε μου στείλαν τον 4ψήφιο για το pp. :huh:

εγώ μόλις το έκανα και μου το στείλανε κιόλας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χθες έκανα κανονικά αγορά από Κινέζικο. Verify όμως την κάρτα δεν την έκανα ακόμα μιας και δε μου στείλαν τον 4ψήφιο για το pp. :huh:

Ο κωδικός έρχεται ακαριαία με το που πατάς στο verify. Αν δεν σου ήρθε ακόμα άδικα περιμένεις. Ξανακάνε τη διαδικασία να σου στείλουν νέο κωδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κωδικός έρχεται ακαριαία με το που πατάς στο verify. Αν δεν σου ήρθε ακόμα άδικα περιμένεις. Ξανακάνε τη διαδικασία να σου στείλουν νέο κωδικό.

 

Δίκιο έχεις, το ξανάκανα και ήρθε αμέσως. Βέβαια τώρα τράβηξε από τις 5 λίρες που μπήκαν δώρο ενώ την πρώτη φορά από τα € που έστειλα. Θα επιστραφούν και 2 τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις  έκανα την ταυτοποίηση με ταυτότητα και είναι σε φάση Processing. Παράξενο που δε σου δίνει την επιλογή για ταυτοτητα.

Oι Άγγλοι δεν έχουν ταυτότητες, τους έχει μείνει από την αυτοκρατορία τους απωθημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 7€ bonus τελικά πως το παίρνουμε???

έκανα register μέσω invite και topup 50€ αλλά τίποτα δεν ήρθε στον λογαριασμό απο τον οποίο προήλθε το invite..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Μολις εκανα μια ηλεκτρονικη καρτουλα Revolut. Ποσω θα χρεωθω κατα την μεταφορα ποσου απο Ελληνική τράπεζα; Και η χρεωση αναλογα την τράπεζα αλλαζει; Π.χ. για Eurobank, Εθνική ή Πειραιώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Μολις εκανα μια ηλεκτρονικη καρτουλα Revolut. Ποσω θα χρεωθω κατα την μεταφορα ποσου απο Ελληνική τράπεζα; Και η χρεωση αναλογα την τράπεζα αλλαζει; Π.χ. για Eurobank, Εθνική ή Πειραιώς

Ναι η χρέωση αλλάζει ας πούμε έμενα η Eurobank μου χρέωση 3€(2€ προμήθεια τράπεζας και 1€ το έμβασμα ) και η Πειραιώς 1€ αλλά για κάποιο λόγο η Πειραιώς δεν μπορεί να αποστείλει έμβασμα στο εξωτερικό έως τέλος Νοεμβρίου 

 

Σας ενημερώνουμε πως η αποστολή χρημάτων στο εξωτερικό, έως το ύψος του ορίου των €500, δεν είναι δυνατή μέχρι και την 30/11/2015Εξαιρούνται οι περιπτώσεις για τις οποίες προηγουμένως έχει εισαχθεί τουλάχιστον ισόποσο κεφάλαιο από την αλλοδαπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...