Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το mse δεν ισχυει γ ελλαδα.ουτε καν υπηρχε επιλογη να βαλεις κουπονι στην εγγραφη.

 

Δεν το ήξερα ότι δεν ισχύει για Ελλάδα. Πάντως σε μένα είχε κανονικά θέση και τον έβαλα τον κωδικό κατά την εγγραφή. Αλλά δεν πήρα τίποτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγιναν αλλαγές στον οδηγο και κυριως στο screenshot που αφορα τα στοιχεία που χρειαζομαστε για έμβασμα στη Revolut. (βηματα 9-10)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμενα καποια χρηματα που μπηκαν απο διαφορετικο ονομα στις 12/1 ακομα περιμενω να επιστραφουν. δεν απαντουν και στα e-mail. Υπαρχει καποιος που να του εχουν επιστραφει απο αντιστοιχη περιπτωση να μας πει λιγο τον χρονο που περνει η διαδικασια?

Λοιπον.

15/12/2015 μεταφορα απο το ονομα της γυναικας μου.

καποια στιγμη μου ήρθε ένα μήνυμα μέσα από την εφαρμογή ότι δε δέχονται τη μεταφορά γιατί ήταν από διαφορετικό όνομα. Δε θυμάμαι πότε ακριβώς.

Στις 8/1/2016 μου επέστρεψαν τα χρήματα μείον 3 ευρώ για έξοδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον.

15/12/2015 μεταφορα απο το ονομα της γυναικας μου.

καποια στιγμη μου ήρθε ένα μήνυμα μέσα από την εφαρμογή ότι δε δέχονται τη μεταφορά γιατί ήταν από διαφορετικό όνομα. Δε θυμάμαι πότε ακριβώς.

Στις 8/1/2016 μου επέστρεψαν τα χρήματα μείον 3 ευρώ για έξοδα.

 

Μήπως τα τρια ευρω τα χρεωσε η τράπεζα σου και όχι η revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, μην ξαναμαθαίνουμε την αλφαβήτα τώρα,

 

έχει ειπωθεί εξαρχής και το κάνουμε όλοι από τότε που μάθαμε και χρησιμοποιούμε revolut:

 

σε ότι νόμισμα είναι ο λογαριασμός μας στην τράπεζα, στο ίδιο νόμισμα πρέπει να στείλουμε έμβασμα πάνω.

 

Τόσο απλό.

 

Η μετατροπή στην revolut είναι στην καλύτερη δυνατή ισοτιμία και το εκμεταλλευόμαστε σε κάθε ευκαιρία.

Πχ, αν πάμε να ψωνίσουμε σε κατάστημα κατευθείαν από την κάρτα και όχι μέσω PP, πληρώνουμε στο νόμισμα που έχει το κατάστημα, δεν το αφήνουμε αυτό να κάνει την αλλαγή από € σε λίρες λχ, λίρες θέλει; Λίρες θα του δώσουμε από την κάρτα μας.

 

Το ίδιο με το PP που έχει ειπωθεί πολλάκις, δεν επιτρέπουμε στο PP να κάνει καμία μετατροπή, πάντα προτιμάμε να την κάνει η Revolut.

 

 

Σόρρυ για το ύφος, αλλά έχω βαρεθεί να έχω 29 ειδοποιήσεις για το θέμα όποτε μπαίνω στο φόρουμ και όλες να είναι ανακύκλωση των οδηγιών, ούτε καν μετέπειτα ερωτοαπαντήσεων.

Και θέλω να παρακολουθώ το θέμα, βγαίνουν ζητήματα που και που και καλό είναι να τα ξέρεις.

 

Αυτά και καλές αγορές σε όλους.

:)

Φιλε πολυ σωστα οσα ειπες. Μονο μια απορια. Οταν κανουμε αγορες μεσω paypal και εχουμε την revolut, τοτε χρησιμοποιει την δικη της ισοτιμια σωστα;

 

Οποτε ειτε κανουμε αγορες με αυτο τον τροπο, ειτε απευθειας με την καρτα και να πληρωνουμε στο νομισμα που ειναι το αντικειμενο, ειναι το ιδιο και το αυτο. Και με τους δυο τροπους αφηνουμε την revolut να κανει την αλλαγη στο συναλλαγμα και αυτο μας συμφερει περισσοτερο.

 

Εκτος(!!!), εαν καποιο καταστημα εχει καλυτερη ισοτιμια και απο revolut, οπως το sportdirect απ'οτι διαβασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον.

15/12/2015 μεταφορα απο το ονομα της γυναικας μου.

καποια στιγμη μου ήρθε ένα μήνυμα μέσα από την εφαρμογή ότι δε δέχονται τη μεταφορά γιατί ήταν από διαφορετικό όνομα. Δε θυμάμαι πότε ακριβώς.

Στις 8/1/2016 μου επέστρεψαν τα χρήματα μείον 3 ευρώ για έξοδα.

ευχαριστώ για την απάντηση B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε πολυ σωστα οσα ειπες. Μονο μια απορια. Οταν κανουμε αγορες μεσω paypal και εχουμε την revolut, τοτε χρησιμοποιει την δικη της ισοτιμια σωστα;

Οχι, το οριζεις εσυ

Αφου κάνεις login, πήγαινε εδώ και πατά conversion options για την κάρτα που θες

Θα προτεινα να μπει στην αρχη στον οδηγο, αυτος ο συνδεσμος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα restore στο κινητό και προσπαθώ να περάσω την εφαρμογή εδώ και τρεις μέρες και δεν στέλνει τον κωδικό τι μπορώ να κάνω  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε διαγραφεις το app πρεπει να ξαναπερασεις το 6ψηφιο κωδικο!

Κανουν οικονομια-κοροιδευουν με το νεο sms...δεν προκειτε να σου ρθει ποτε.-

Αφου βαζεις το τηλ.σου απο κατω ή μετα που βαζεις τα 6 νουμερα επιβεβαιωσης λεει tap here if u forget ή κατι τετοιο κ σε παει στο chat customer support ζητα εκει κωδικος ληγει σε ενα min.οποτε γραψτο σε χαρτι οταν το στειλουν στο τσατ κ πηγαινε γρηγορα γραψτο αλλιως παιρνεις τηλ στο +44(0)2037257583 .

----------------------

Πειτε μ κατι αλλο εκανα την paypal 1η χρεωση....για να φανει η χρεωση(3ψηφιος κωδικος) στο revolut θελει εως 10 μερες;!!!

Αυτο με τις χαζες καθυστερησεις τοκισμου αρχισε να μου την δινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

----------------------

Πειτε μ κατι αλλο εκανα την paypal 1η χρεωση....για να φανει η χρεωση(3ψηφιος κωδικος) στο revolut θελει εως 10 μερες;!!!

Αυτο με τις χαζες καθυστερησεις τοκισμου αρχισε να μου την δινει..

Ξαναπήγες στο paypal να πατήσεις link and confirm αφού έκανες add την κάρτα;Ο κωδικός είναι τετραψήφιος όχι τριψήφιος,και θα εμφανιστεί αμέσως ως χρέωση στην revolut.

 

Τον οδηγό τον έχεις διαβάσει;Είναι στο τρίτο ποστ αυτό που ρωτάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά μόλις μου ήρθε η κάρτα και εμένα πολύ καλή ποιότητα μπορώ να πω... Μια ερώτηση μόνο μπορεί να μου βάλει κάποιος από άλλη τράπεζα από Ελλάδα ή και εξωτερικό? Και να τα τραβήξω από το ΑΤΜ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά μόλις μου ήρθε η κάρτα και εμένα πολύ καλή ποιότητα μπορώ να πω... Μια ερώτηση μόνο μπορεί να μου βάλει κάποιος από άλλη τράπεζα από Ελλάδα ή και εξωτερικό? Και να τα τραβήξω από το ΑΤΜ?

οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...