Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι

Δηλαδή μόνο εγώ μπορώ να της βάζω χρήματα από τον λογαριασμό μου.... Και χρήματα δεν μπορώ να τα τραβήξω από ΑΤΜ μόνο από μαγαζιά με μηχανάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι η δευτερη συναλλαγη που κανω με amazon μεσω της revolut. Η πρωτη (μικρο ποσο) περασε χωρις κανενα προβλημα. Θελοντας να κανω δευτερη αγορα (μεγαλύτερο ποσο συναλλαγης) δεν περασε
και ταυτοχρονα κλειδωθηκε το account (revolut). Μιλάω μαζι τους μεσω του chat και μου απαντουν οτι αλλα αντι αλλων (πχ μου ζητουν να επιβεβαιωσω τις καρτες που
φορτιζω το rev account και οταν του απανταω οτι δεν φορτιζω με καρτες μονο με εμβασμα μου ζηταει συγνωμη και ξεκλειδωνει το account και σε 1 λεπτο αμεσως ξανακλειδωνει).
Δεν ξερω τι συμβαινει με αυτους? Σιγουρα προσπαθουν να κρατουν τα λεφτα μεσα και να καθυστερουν τις συναλλαγες. Απαντουν οποτε και οταν τους αρεσει. Η συναλλαγη εχει μεινει
στην μεση χωρις μα χωρις κανενα σκεπτικο.
Δεν εχω καμμία εμπιστοσυνη.... Εχουν συμβει και σε αλλους αυτα ή μονο σε μενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μόνο εγώ μπορώ να της βάζω χρήματα από τον λογαριασμό μου.... Και χρήματα δεν μπορώ να τα τραβήξω από ΑΤΜ μόνο από μαγαζιά με μηχανάκι?

 

Μόνο εσύ μπορείς να τη φορτίζεις με έμβασμα από τραπεζικό λογαριασμό που είσαι κύριος ή συνδικαιούχος. Για να σου βάλει άλλος από λογαριασμό στον οποίο δεν είσαι συνδικαιούχος, θα πρέπει να ανοίξει κι αυτός Revolut και να σου τα μεταφέρει -χωρίς καμία προμήθεια- στο Revolut account σου. Μπορείς να τραβήξεις από ΑΤΜ χρήματα που έχεις στο Revolut account σου χωρίς προμήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά από winbank από το SEPA για το έμβασμα εξαφανίστηκε ή μονο σε μένα δεν το βγάζει;

 

 

στην τελευταια μεταφορα που εκανα (που ειχα αποθηκευσει την revolut σαν συναλλαγη) δεν μου το εβγαλε ουτε εμενα... ωστοσο το ποσο φανηκε σε 4 εργασιμες κανονικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην τελευταια μεταφορα που εκανα (που ειχα αποθηκευσει την revolut σαν συναλλαγη) δεν μου το εβγαλε ουτε εμενα... ωστοσο το ποσο φανηκε σε 4 εργασιμες κανονικα

Κομπλέ τότε.. Παραξενεύτηκα λιγάκι :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά, τώρα και λίγες μέρες, τα γράμματα στη κινητό, όταν ανοίγω την εφαρμογή, είναι τόσο μικρά που ούτε με φακό μπορώ να τα δω, με συνέπεια να μη μπορω να κανω καμια συναλλαγη. Εχει το ιδιο προβλημα αλλος ;;; Ξερει κανεις πως λυνεται ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σου χρωστάω την απάντηση, στη δίνω τώρα που είμαι ακόμα στο Los Angeles.

 

Από την 1η στιγμή που προσγειώθηκα στο LAX έκανα την πρώτη συναλλαγή, μια ανάληψη από ΑΤΜ. Να σημειώσω εδώ ότι η ανάληψη έγινε από Checking και όχι Savings λογαριασμό.

 

Αμέσως μετά συναλλαγή σε ΑΤ&Τ για αγορά prepaid sim. Κανονικότατα.

 

Για να μην μακρυγορώ, όπου κι αν έχω πάει μέχρι σήμερα δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα. Macy's, Bloomingdale's, Sears, Marshalls από καταστήματα ρούχων, Hooters, Starbucks In n Out από εστίαση και ΑΤ&Τ την δέχτηκαν όλοι κανονικα.

 

Πρέπει να έχω σώσει περί τα 50 ευρώ με τούτα και με κεινα.

Μηπως θα μπορουσες να μας πεις αν ειχες καποιο θεμα στην ενοικιαση αυτοκινητου ή σε βενζιναδικο;

Μερικοι γραφουν οτι η Revolut δε γινεται δεκτη σε αυτες τις κατηγοριες παροχης υπηρεσιων και προιοντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κ εγω για την καρτουλα.. 16 ζητησα καρτα....σημερα ηρθε...κυριακη εκανα εμβασμα μεσω eurobank .....τριτη μεσημερι μπηκαν....την εβαλα κ στο paypal....κ ολα καλα ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ κι εγώ την mary κι όσους συνέβαλαν σ αυτόν τον οδηγό.

Αφού αντιστάθηκα για τόσους μήνες,βρέθηκα σε ανάγκη αγοράς από εξωτερικό,και ενέδωσα κι εγώ.

Δευτέρα έστειλα το έμβασμα από αλφα μπανκ,Πέμπτη μεσημέρι φάνηκαν τα χρήματα στην Revolut.Δήλωσα την κάρτα στο PP,και άμεσα πήρα και τον κωδικό απο Revolut.Και έτσι μετά απο 7 μήνες έκανα ξανά αγορά από εξωτερικό.

Να αναφέρω πως λογαρασμο Revolut έκανα μέσο bluestacks Android Emulator.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εσύ μπορείς να τη φορτίζεις με έμβασμα από τραπεζικό λογαριασμό που είσαι κύριος ή συνδικαιούχος. Για να σου βάλει άλλος από λογαριασμό στον οποίο δεν είσαι συνδικαιούχος, θα πρέπει να ανοίξει κι αυτός Revolut και να σου τα μεταφέρει -χωρίς καμία προμήθεια- στο Revolut account σου. Μπορείς να τραβήξεις από ΑΤΜ χρήματα που έχεις στο Revolut account σου χωρίς προμήθεια.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ τώρα κατάλαβα πως λειτουργεί!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω παιδιά..τα στοιχεία μας που θα βάλουμε κατα την εγγραφή στα ελληνικά η Λατινικά;

 

Εννοείται με λατινικούς χαρακτήρες. Όλες οι κάρτες λατινικό αλφάβητο χρησιμοποιούν. Ούτε καν οι Ελληνικές τράπεζες δεν δέχονται και δεν αναγνωρίζουν Ελληνικούς χαρακτήρες σε κάποια πεδία στα e-banking τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να προσθέσει τι κάνουμε αν για κάποιο λόγο σβηστεί η εφαρμογή απο το κινητό η εάν κάνουμε restore το κινητό;επίσης να φανταστώ τα στοιχεία τους για το έμβασμα ειναι πάντα ίδια..βέβαια αυτό δεν εχει σημασία αφού για έμβασμα η εφαρμογή να υπάρχει ειναι προϋπόθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...