Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρηματα θα μεταφερεις απο το web banking της alpha. Τα στοιχεια αυτα θα τα βαλεις εκει. Νομιζω στην πρωτη σελιδα του thread υπαρχει πληρης οδηγος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσπαθώ να μεταφέρω χρήματα από λογαριασμό της alpha bank και χρησιμοποιώ την εφαρμογή μέσω υπολογιστή και Bluestacks.

Δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να κάνω σε αυτό το βήμα;Να βάλω το IBAN της alpha;γιατί δεν με αφήνει να πειράξω τίποτα από αυτά τα στοιχεία.

 

Μου έχει έρθει και η κάρτα revolut εδώ και καιρό.Ή μπορώ να φορτώσω την κάρτα μόνο μέσω ebanking;

 

revolut-new-transfer-eur.png

στελνεις τα χρηματα μεσω e banking στο λογαριασμο με αυτα τα στοιχεια, στη πρωτη σελιδα υπαρχει οδηγος για καθε τραπεζα

Edit με προλαβε ο VasKag :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να μεταφέρω χρήματα από λογαριασμό της alpha bank και χρησιμοποιώ την εφαρμογή μέσω υπολογιστή και Bluestacks.

Δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να κάνω σε αυτό το βήμα;Να βάλω το IBAN της alpha;γιατί δεν με αφήνει να πειράξω τίποτα από αυτά τα στοιχεία.

 

Μου έχει έρθει και η κάρτα revolut εδώ και καιρό.Ή μπορώ να φορτώσω την κάρτα μόνο μέσω ebanking;

 

 

 

πρεπει να στειλεις εμβασμα στο λογαριασμο που βλεπεις στην εικονα μεσω της τραπεζης σου!

δες την πρωτη σελιδα για τις οδηγιες!

 

EDIΤ: με προλαβαν και μενα :P support εχει γινει το thread απο τη βαρεμαρα να διαβασουν τη πρωτη σελιδα και μονο!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παίδες....

 

Τετάρτη μεσημέρι (12:00) έκανα αίτηση έκδοσης Revolut.

 

Άμεσα εκδόθηκε η virtual κάρτα και έδωσα εντολή e-banking (ΕΘΝΙΚΗ) για μεταφορά χρηματικού ποσού.

 

Ακόμα δεν έχουν εμφανισθεί τα χρήματα στην Revolut!

 

Είναι φυσιολογικό μετά από τρεις (3) σχεδόν εργάσιμες να μην έχει ολοκληρωθεί η συναλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παίδες....

 

Τετάρτη μεσημέρι (12:00) έκανα αίτηση έκδοσης Revolut.

 

Άμεσα εκδόθηκε η virtual κάρτα και έδωσα εντολή e-banking (ΕΘΝΙΚΗ) για μεταφορά χρηματικού ποσού.

 

Ακόμα δεν έχουν εμφανισθεί τα χρήματα στην Revolut!

 

Είναι φυσιολογικό μετά από τρεις (3) σχεδόν εργάσιμες να μην έχει ολοκληρωθεί η συναλλαγή;

 

Ναι. Εμενα εκανε 6 μερες. Οχι εργασιμες. Ημερολογιακες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παίδες....

 

Τετάρτη μεσημέρι (12:00) έκανα αίτηση έκδοσης Revolut.

 

Άμεσα εκδόθηκε η virtual κάρτα και έδωσα εντολή e-banking (ΕΘΝΙΚΗ) για μεταφορά χρηματικού ποσού.

 

Ακόμα δεν έχουν εμφανισθεί τα χρήματα στην Revolut!

 

Είναι φυσιολογικό μετά από τρεις (3) σχεδόν εργάσιμες να μην έχει ολοκληρωθεί η συναλλαγή;

Πού τις είδες τις 3 εργάσιμες?? Εγώ 2 μετράω. Μέχρι τις περίπου 4, έχεις καιρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρηματα θα μεταφερεις απο το web banking της alpha. Τα στοιχεια αυτα θα τα βαλεις εκει. Νομιζω στην πρωτη σελιδα του thread υπαρχει πληρης οδηγος.

 

στελνεις τα χρηματα μεσω e banking στο λογαριασμο με αυτα τα στοιχεια, στη πρωτη σελιδα υπαρχει οδηγος για καθε τραπεζα

Edit με προλαβε ο VasKag :P

 

πρεπει να στειλεις εμβασμα στο λογαριασμο που βλεπεις στην εικονα μεσω της τραπεζης σου!

δες την πρωτη σελιδα για τις οδηγιες!

 

EDIΤ: με προλαβαν και μενα :P support εχει γινει το thread απο τη βαρεμαρα να διαβασουν τη πρωτη σελιδα και μονο!!

 

Eυχαριστώ παιδιά,έκανα την μεταφορά αλλά δεν έχει εμφανιστεί ακόμα τίποτα στο revolut ούτε από το λογαριασμό στο e-banking της alpha bank,εννοώ δεν είναι στο ιστορικό των μεταφορών στο ebanking,δεν θα έπρεπε να το αναφέρει στο ιστορικό τουλάχιστον;

 

P.S. panagiotis.k η αλήθεια είναι ότι προσωπικά το έχω διαβάσει αν όχι όλο τουλάχιστον καμια 50ρια σελίδες και βέβαια την πρώτη αρκετές φορές απλά ήθελα διευκρίνηση...όχι τίποτα άλλο αλλά και εμένα δεν μου αρέσει ένα θέμα να είναι θεόρατο και να μην μπορεί να το διαβάσει άνθρωπος...κυριολεκτικά θες 'ρεπο' από τη δουλειά για να κάτσεις να το διαβάσεις όλο.!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ιστορικο της alpha θα εμφανιστει οταν εκτελεστει. Λογω του Σ/Κ πιθανον τη δευτερα (μπορει και Τριτη). Αν θες να δεις οτι οντως εγινε η καταχωρηση, θα πρεπει να πας στις "Μεταφορες" και μετα ή στο "Ιστορικο", ή στις "Εκρεμεις".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ιστορικο της alpha θα εμφανιστει οταν εκτελεστει. Λογω του Σ/Κ πιθανον τη δευτερα (μπορει και Τριτη). Αν θες να δεις οτι οντως εγινε η καταχωρηση, θα πρεπει να πας στις "Μεταφορες" και μετα ή στο "Ιστορικο", ή στις "Εκρεμεις".

 

Δεν είναι ούτε στις εκκρεμείς,γι'αυτό με ανησυχεί.Σαν να μην έγινε.Ενώ κανονικά ολοκληρώθηκε και έβγαλε ότι μεταφέρθηκαν την ώρα της ολοκλήρωσης κανονικά σε μια σελίδα που έδειχνε τα στοιχεία του alpha λογαριασμού και δεξιά τα στοιχεία της revolut με βελάκια έδειχναν που πήγαν.Το status αργεί διάβασα αλλά και η μεταφορά δεν θα έπρεπε να φαίνεται ήδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έστειλα λεφτά στο revolut και η πειραιώς μου κράτησε 1€ προμήθεια. Εκτός αυτού αντί για τα 20€ που έστειλα φτάσαν 19.29€. Ξέρει κανείς τι έχει παιχτεί; Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα να κανω μεταφορα χρηματων στην revolut μεσω e-banking (eurobank) βαζω τα στοιχεια ολα κανονικα και μετα παταω συνεχεια με εμφανιζει τα στοιχεια που θα γινει η μεταφορα και κατω μου βγαζει μονο την ακυρωση δεν με βγαζει κατι αλλο για να ολοκληρωσω την μεταφορα 

 

ξερει κανεις τη παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δε μου αρέσει (θα το χαρακτήριζα έως και επιλήψιμο) είναι ότι η Revolut "κρύβει" κινήσεις. Είχα στείλει ένα έμβασμα από ΕΤΕ, πιστώθηκαν τα χρήματα, φαινόταν για λίγες μέρες η κίνηση (πίστωση) στο ιστορικό της Revolut. Έγινε ένα μπέρδεμα και έστειλα αντολή ακύρωσης του εμβάσματος στην ΕΤΕ, ζήτησα την ανάκληση αυτής της ακύρωσης και εκτός του ότι η ανάκληση δεν "έπιασε" (έλαβα ένα πρωί ειδοποίηση με push message στο Revolut ότι ζητήθηκε ανάκληση του εμβάσματος) μου αφαίρεσαν τα χρήματα από τον Revolut λογαριασμό μου και εξαφάνισαν και την αρχική κίνηση που έδειχνε την πίστωση από το ιστορικό. Για ποιόν λόγο να συμβεί κάτι τέτοιο; Οι κινήσεις εφόσον γίνονται, είναι αυτονόητο ότι πρέπει να φαίνονται όλες. Έπρεπε να παραμείνει εκείνη της πίστωσης και να εμφανιστεί μια επιπλέον χρέωσης (της επιστροφής των χρημάτων στον τραπ. λογαριασμό από τον οποίο έκανα αρχικά το έμβασμα). Η οποία επιστροφή παρεμπιπτόντως δεν έχει υλοποιηθεί ακόμα εδώ και καμιά εβδομάδα... Άλλο ζήτημα είναι και αυτό το τελευταίο: οι τράπεζες οφείλουν να κατανοήσουν ότι όταν -με αποκλειστική υπαιτιότητά τους- μας στερούν τη δυνατότητα συναλλαγών με μετρητά (πράγμα που προσφέρει στην ταχύτητα), θα ξεχάσουν τους χρόνους διεκπεραίωσης που ήξεραν με τις "εκκαθαρίσεις" (τι "εκκαθαρίζεται" άραγε σε ένα ακυρωμένο έμβασμα επί τόσες μέρες; ) που διαρκούν εβδομάδες. Δεν γίνεται να πορευθούμε έτσι! Αυθημερόν θα πρέπει να γίνονται όλες αυτές οι διαδικασίες πλέον με τα νέα δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...