Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση μιας και είμαι νέος χρήστης της κάρτας..

Μπορώ να χρησιμοποιήσω κατευθείαν την κάρτα revolut για αγορά ή πρέπει να αναγκαστικά να τη συνδέσω με το paypal?

Ευχαριστώ.

 

Δε χρειάζεται σύνδεση με Paypal. Λειτουργεί αμεσα εφόσον έχει χρήματα μέσα

Ο λογαριασμός μου είχε μέσα 371€ και ήθελα να καταθέσω 300.... Και δεν έχω κάνει άλλο εμβασμα

 

 

Mε την εθνική μίλησες; Αυτοί θα σου πουν τι συνέβη. Το συνολικό όριο που έχουν δεν έχει τελειώσει πάντως. Σημερα έστειλα κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ok, καταλαβα, ολα καλα μεχρι στιγμης.

 

Το οτι ομως δεν ειναι 'δωρεαν για παντα', τουλαχιστον να το λενε εξαρχης, με προβληματιζει.

Ο ενας χρονος περνά γρήγορα....κι εγω δεν ειμαι ο τυπος που θελει να χανει το χρονο του με της καθε λογης 'προσφορες', σαν μερικους που ξερω (χαλαλι τους βεβαια, αφου εχουν κουραγιο-ορεξη-χρονο) που αλλαζουν εταιρια κινητης καθε 3-4 μηνες, αναλογα που εχει προσφορα, ή δωρεαν, ή καποια παροχη.

 

 

Ούτε εγώ είμαι τέτοιος τύπος από την άλλη όμως δεν "παντρεύομαι" και τίποτα. Το λένε εξαρχής το "μετά το χρόνο βλέπουμε".

 

Επιμένεις χωρις λόγο, το καλοκαίρι θα μας λυθούν οι απορίες μην γεμίζουμε το θεμα απο τώρα, εξ άλλου αν διάβασες το λινκ που παρέθεσαν θα έβλεπες οτι λέει

 

What happens after 12 months?

We reserve the right to change our pricing structure after the first 12 months of using the Revolut service, however, we do not expect there to be a significant change. Revolut was launched with the ambition to offer a fair and transparent alternative to foreign exchange with no hidden fees and we fully intend to live by that philosophy.

We would never charge our customers without clearly explaining the changes.

...και ποιο το νοημα αφου η χρεωστικη απο πισω εχει λογαριασμο(ιβαν), τελος παντων κουβέντα να γίνεται

 

Αυτό το "the first 12 months of using the Revolut service" εμένα πάντως με παραπέμπει σε επανεξέταση μόλις λήξει η κάρτα του καθενός και κληθεί να την ανανεώσει ή να εγκαταλείψει. Δεν γίνεται να υπάρχει κοινή αφετηρία για αυτό το 12μηνο. Δεν γίνεται σε κάρτες εν ισχύ να αλλάξουν οι όροι και να επιβληθεί ας πούμε πάγιο. Και να γίνει, όταν τροποποιούνται ουσιώδεις όροι συμβάσεων, υποχρεωτικά δίνεται ένα περιθώριο αποδοχής των νέων όρων ή λύσης της όποιας σύμβασης αζημίως (βλέπε τια συμβόλαια τηλεπικοινωνιών). Συνεπώς δεν υπάρχει θέμα.

 

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση μιας και είμαι νέος χρήστης της κάρτας..

Μπορώ να χρησιμοποιήσω κατευθείαν την κάρτα revolut για αγορά ή πρέπει να αναγκαστικά να τη συνδέσω με το paypal?

Ευχαριστώ.

 

Όλες οι κάρτες προορίζονται κατά βάση για χρήση αυτόνομα. Ειδικά δε η Revolut επισήμως δηλώνει ότι δεν υποστηρίζει σύνδεση με Paypal άσχετα αν αυτό στις περισσότερες περιπτώσεις επιτυγχάνεται. Πως σου πέρασε από το μυαλό συνεπώς ότι υπήρχε περίπτωση να "πρέπει αναγκαστικά"; Διάβασε τα πρώτα posts. Δεν γίνεται να επαναλαμβάνουμε συνεχώς τα ίδια και τα ίδια σε όποιον βλέπει φως και μπαίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μου κανανε refund σε μια αγορα που ειχα κανει με paypal και revolut...τα χρηματα στην καρτα σε ποσες μερες επιστρεφοντε?

 

Δεν βοηθάει να ρωτάς κάθε 3 και λίγο το ίδιο πράγμα. Έχω αναφέρει σε προηγούμενα ποστ πως το refund από το paypal πιστώθηκε σε λιγότερο από 24 ώρες: http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B1-3-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B1-posts-%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CF%81%CF%89%CF%84/page-133?do=findComment&comment=54575953

 

(κι εγώ με search το βρήκα οπότε φαντάζομαι πως θα μπορούσες να το είχες κάνει και εσύ)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα έχει καθυστερήσει μια βδομάδα η άφιξη της κάρτας...ελπίζω να παραλάβω πριν το τέλος της βδομάδας, γιατί θα χρειαστώ μερος των χρημάτων που έστειλα εκεί...

 

...κατά τ' άλλα τα ίδια χάλια κάθε μέρα με τα προβλήματα σύνδεσης της εφαρμογής στον διακομιστή...κάτι πρέπει να κάνουν, 9/10 φορές αποτυγχάνει να συνδεθεί ή να ανανεώσει δεδομένα...

 

Εδώ έκανα μια αγορά χθες το βράδυ και μόλις μου έστειλε ενημέρωση...

 

Χθες το κράτησα το τηλέφωνο 45 λεπτά ανοιχτό προσπαθώντας να πάρω δείγμα των συναλλαγματικών ισοτιμιών, τζίφος...και τελικά τη στιγμή που έκανα την αγορά είχε ανέβει η ισοτιμία και πλήρωσα 1.5€ παραπάνω από αυτό που είχα δει τελευταία φορά...

 

Εν τω μεταξύ καταναλώνει τρομερή μπαταρία η εφαρμογή, αν δεν την σταματήσεις (αντι)κανονικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S60215-231847_zpsjuwbbsyb.jpg Καλησπερα οταν παω να δηλωσω στο identity ..συνεχεια παιρνω αυτο που εδειξα σην φωτο..μιλησα μαζι τους και μου ειπαν να βαλω το τελευταιο .updte,το 2.1.2 εχω..αλλα και παλι δρν δουλευει τι φταει ξερει καποιος?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά τράπεζα είναι από πίσω ξέρουμε?

Και τι όριο συναλλαγών έχει?

Aν ανοιξεις την εφαρμογη και κανεις 3-4 κλικ θα απαντήσεις μόνο σου και στις δυο ερωτησεις σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα έχει καθυστερήσει μια βδομάδα η άφιξη της κάρτας...ελπίζω να παραλάβω πριν το τέλος της βδομάδας, γιατί θα χρειαστώ μερος των χρημάτων που έστειλα εκεί...

 

...κατά τ' άλλα τα ίδια χάλια κάθε μέρα με τα προβλήματα σύνδεσης της εφαρμογής στον διακομιστή...κάτι πρέπει να κάνουν, 9/10 φορές αποτυγχάνει να συνδεθεί ή να ανανεώσει δεδομένα...

 

Εδώ έκανα μια αγορά χθες το βράδυ και μόλις μου έστειλε ενημέρωση...

 

Χθες το κράτησα το τηλέφωνο 45 λεπτά ανοιχτό προσπαθώντας να πάρω δείγμα των συναλλαγματικών ισοτιμιών, τζίφος...και τελικά τη στιγμή που έκανα την αγορά είχε ανέβει η ισοτιμία και πλήρωσα 1.5€ παραπάνω από αυτό που είχα δει τελευταία φορά...

 

Εν τω μεταξύ καταναλώνει τρομερή μπαταρία η εφαρμογή, αν δεν την σταματήσεις (αντι)κανονικά..

Από περιέργεια,έχεις δοκιμάσει την εφαρμογή σε άλλη συσκευή;Τα προβλήματα που αναφέρεις δεν υπάρχουν σε μένα και ούτε θυμάμαι να έχει αναφερθεί από άλλον κάτι παρόμοιο.Για δοκίμασε αν έχεις τη δυνατότητα,κάποιο θέμα με τη συσκευή σου ή με το δίκτυο σου πρέπει να παίζει.

 

Δεν έχω καν καταλάβει σε ποιό σημείο προσπαθεί να συνδεθεί με τον διακομιστή που λες,ή που πας και περιμένεις να δεις τις ισοτιμίες,σε εμένα ανανεώνονται αμέσως με το που μπαίνω στο exchange-rates και απο κει και πέρα γίνονται live κάθε δευτερόλεπτο.Για δώσε λίγο παραπάνω info.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια,έχεις δοκιμάσει την εφαρμογή σε άλλη συσκευή;Τα προβλήματα που αναφέρεις δεν υπάρχουν σε μένα και ούτε θυμάμαι να έχει αναφερθεί από άλλον κάτι παρόμοιο.Για δοκίμασε αν έχεις τη δυνατότητα,κάποιο θέμα με τη συσκευή σου ή με το δίκτυο σου πρέπει να παίζει.

 

Δεν έχω καν καταλάβει σε ποιό σημείο προσπαθεί να συνδεθεί με τον διακομιστή που λες,ή που πας και περιμένεις να δεις τις ισοτιμίες,σε εμένα ανανεώνονται αμέσως με το που μπαίνω στο exchange και απο κει και πέρα γίνονται live κάθε δευτερόλεπτο.Για δώσε λίγο παραπάνω info.

 

Με το δίκτυο κανένα πρόβλημα, από την ίδια συσκευή δεν έχω πρόβλημα σύνδεσης στο δίκτυο με άλλες εφαρμογές...

 

Σαν τί παραπάνω να σου πω; Μεγάλη καθυστέρηση σύνδεσης/ανανέωσης δεδομένων στη πλειοψηφία των περιπτώσεων

 

- πατάω τον κωδικό να συνδεθώ όταν ανοίγω και περιμένω χωρίς να συνδέεται....

- με τα πολλά συνδέεται αλλά αργεί πολύ ή αποτυγχάνει να ανανεώσει δεδομένα

- στο converter πληκτρολογώ ένα ποσό και δεν λαμβάνω ενημέρωση.

- αργεί πολύ ή αποτυγχάνει να δείξει τις συναλλαγές για κάθε νόμισμα, αλλάζεις και σου δείχνει ακόμη του προηγούμενου νομίσματος κ.α.

- γενικά όποια οθόνη/λειτουργία να επιλέξω ακόμη κι αν ανοίξει δείχνει το κυκλάκι να γυρίζει δίχως τέλος.

τέτοια...

 

Μια στο τόσο θα συνδεθεί κανονικά και θα ενημερώνεται αστραπή...πριν λίγο ας πούμε λειτουργούσε κανονικά, έκλεισε η οθονη, αμέσως πάω να συνδεθώ κολλάει κανά 2λεπτο στον κωδικό, μπαίνω στην εφαρμογή και σέρνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το δίκτυο κανένα πρόβλημα, από την ίδια συσκευή δεν έχω πρόβλημα σύνδεσης στο δίκτυο με άλλες εφαρμογές...

 

Σαν τί παραπάνω να σου πω; Μεγάλη καθυστέρηση σύνδεσης/ανανέωσης δεδομένων στη πλειοψηφία των περιπτώσεων

 

- πατάω τον κωδικό να συνδεθώ όταν ανοίγω και περιμένω χωρίς να συνδέεται....

- με τα πολλά συνδέεται αλλά αργεί πολύ ή αποτυγχάνει να ανανεώσει δεδομένα

- στο converter πληκτρολογώ ένα ποσό και δεν λαμβάνω ενημέρωση.

- αργεί πολύ ή αποτυγχάνει να δείξει τις συναλλαγές για κάθε νόμισμα, αλλάζεις και σου δείχνει ακόμη του προηγούμενου νομίσματος κ.α.

- γενικά όποια οθόνη/λειτουργία να επιλέξω ακόμη κι αν ανοίξει δείχνει το κυκλάκι να γυρίζει δίχως τέλος.

τέτοια...

 

Μια στο τόσο θα συνδεθεί κανονικά και θα ενημερώνεται αστραπή...πριν λίγο ας πούμε λειτουργούσε κανονικά, έκλεισε η οθονη, αμέσως πάω να συνδεθώ κολλάει κανά 2λεπτο στον κωδικό, μπαίνω στην εφαρμογή και σέρνεται...

Τι κινητό έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...