Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο android. Έχω την 2.1.2 τώρα.

 

 


Ρε παιδιά ειχα στειλει εμβασμα απο τραπεζα πειραιως 10 ευρο και επδ τ ονομα δεν ηταν ιδιο μου τ γυρισαν πισω αλλα μ επιστραφικαν μονο 4,86 ευρο. Γιατι;

 

 

Διάβασε την 1η σελίδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου ηρθε κ εμενα πριν απο λιγο αυτο το μηνυμα κ πανω στην ωρα δηλαδη γιατι σημερα μου ηρθε κ η καρτα! Πολυ ωραιο το κουτακι που ειχε μεσα την καρτα κ γραφει κ το ονομα μου επειδη ειμαι verified! :)

 

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ την κάρτα...λίγο trashy σχεδόν οι αποχρώσεις και πρώτη φορά βλέπω τόσο έντονα ανάγλυφο τύπωμα του ονόματος σε κάρτα....

Σημασία έχει βέβαια να λειτουργεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση. Στην πρώτη σελίδα λέει οτι τα λεφτά για να μπουν στη Revolut θέλει 2-4 εργάσιμες. Κάποιος που έκανε πρόσφατα μεταφορά μπορεί να μας πει την εμπειρία του; Πόσες μέρες πήρε; Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση. Στην πρώτη σελίδα λέει οτι τα λεφτά για να μπουν στη Revolut θέλει 2-4 εργάσιμες. Κάποιος που έκανε πρόσφατα μεταφορά μπορεί να μας πει την εμπειρία του; Πόσες μέρες πήρε; Ευχαριστώ!!

2-4

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα που βγαζει συνεχως ειναι λεει ενα προβλημα εποικοινωνιας του δυκτιου,κατι που δεν μπορω να το εξηγησω ουτε εγω ουτε αυτοι..μου ειπαν να διαγραψω και να ξανα βαλω την εφαρμογη παλι τα ιδια κανει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vgiozo ισχυει αυτο για το ονομα! Πολυ καλη καρτουλα :) Θα δουλευει μια χαρα λογικα αν την ενεργοποιησουμε.

 

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση. Στην πρώτη σελίδα λέει οτι τα λεφτά για να μπουν στη Revolut θέλει 2-4 εργάσιμες. Κάποιος που έκανε πρόσφατα μεταφορά μπορεί να μας πει την εμπειρία του; Πόσες μέρες πήρε; Ευχαριστώ!!

Εγω προσφατα για πρωτη φορα εκανα εμβασμα Παρασκευη απογευμα κ Τριτη βραδυ κατα τις 9 ηταν μεσα. Οποτε 2 εργασιμες λογικα! (Μεσω Εθνικης)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα που βγαζει συνεχως ειναι λεει ενα προβλημα εποικοινωνιας του δυκτιου,κατι που δεν μπορω να το εξηγησω ουτε εγω ουτε αυτοι..μου ειπαν να διαγραψω και να ξανα βαλω την εφαρμογη παλι τα ιδια κανει..

Φιλε ψαξε το τλφ σου, το δικτυο σου, δεν ειναι του παρόντος θαματος το πρόβλημα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και, βέβαια, μπορείς.

Πρακτικά, μόνο αν θέλεις να ταξιδέψεις στο εξωτερικό θα σου είναι χρήσιμη η φυσική.

 

Ή αν θες να έχεις ένα ποσό διαθέσιμο προς κατανάλωση, αλλά δεν θες να το εγκλωβίσεις στο Paypal, χωρίς να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για τις ανάγκες σου εδώ, αν χρειαστεί...

 

...αντί να πληρώνεις κάθε λίγο 1€ έμβασμα δλδ, στέλνεις ένα μεγαλύτερο ποσό εκεί που είναι σαν να το έχεις σε μια εγχώρια τράπεζα, όσον αφορά την ευκολία/διαθεσιμότητα χρήσης/κατανάλωσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ανακάλυψα την Revolut και πραγματικά η πρώτη σελίδα ήταν πέρα για πέρα κατατοπιστική. Έχω κάποιες ερωτήσεις για να σιγουρευτώ ότι τα κατάλαβα όλα.

 

1) Όταν πάω να κάνω το έμβασμα μέσω e-banking αναφέρεται ότι χρεώνεται 1€. Συγκεκριμένα χρησιμοποιώ το winbank από την πειραιώς. Δηλαδή κάθε φορά που πάω να βάλω χρήματα στην Revolut μου θα έχω χρέωση 1€? Αν ισχύει είναι πάλι πιο συμφέρον από το PP Balance αφού εκεί η χρέωση για μεγάλα ποσά μπορεί να είναι μεγαλύτερη.

 

2) Υπάρχει κάποια χρέωση αν πάω να κάνω ανάληψη το ποσό από το ΑΤΜ της Πειραιώς και αν πόση είναι αυτή?

 

3) Αν τυχόν αλλάξω αριθμό τηλεφώνου θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα ή μπορώ να κάνω αλλαγή μέσα από την εφαρμογή?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή αν θες να έχεις ένα ποσό διαθέσιμο προς κατανάλωση, αλλά δεν θες να το εγκλωβίσεις στο Paypal, χωρίς να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για τις ανάγκες σου εδώ, αν χρειαστεί...

 

...αντί να πληρώνεις κάθε λίγο 1€ έμβασμα δλδ, στέλνεις ένα μεγαλύτερο ποσό εκεί που είναι σαν να το έχεις σε μια εγχώρια τράπεζα, όσον αφορά την ευκολία/διαθεσιμότητα χρήσης/κατανάλωσης...

 

Προσωπικά, δεν θα ακολουθούσα αυτή τη σκέψη (και πρακτική) με μια εταιρεία που δημιουργήθηκε πέρυσι το καλοκαίρι, έχει ένα λογαριασμό "κουβά" για τις εισροές από τους πελάτες της και δεν ξέρουμε τι θα κάνει αύριο, σε ένα μήνα ή σε μερικούς μήνες.

 

Από όσα έχουν γραφτεί σ' αυτό το νήμα, οι περισσότεροι (και εγώ), την έβγαλαν για την ευκολία και την αμεσότητα έκδοσης που παρέχει, προκειμένου να κάνουν μερικές αγορές από το εξωτερικό. Κατά την άποψή μου, είναι χρήσιμη σ' αυτόν τον τομέα, αλλά μέχρις εκεί. Στοκάρισμα χρημάτων (αν είχα) στο εξωτερικό, θα το έκανα σε άλλη εταιρεία, με σωστές προδιαγραφές, ιστορικό και περγαμηνές, σε δικό μου λογαριασμό ή όχι λογαριασμό "κουβά" και, εν πάση περιπτώσει, σε εταιρεία που θα παρείχε ασφάλεια των χρημάτων μου.

 

Αλλά, αυτές είναι προσωπικές σκέψεις και καθένας μπορεί να σκέφτεται διαφορετικά. 

 

 

Σήμερα ανακάλυψα την Revolut και πραγματικά η πρώτη σελίδα ήταν πέρα για πέρα κατατοπιστική. Έχω κάποιες ερωτήσεις για να σιγουρευτώ ότι τα κατάλαβα όλα.

 

1) Όταν πάω να κάνω το έμβασμα μέσω e-banking αναφέρεται ότι χρεώνεται 1€. Συγκεκριμένα χρησιμοποιώ το winbank από την πειραιώς. Δηλαδή κάθε φορά που πάω να βάλω χρήματα στην Revolut μου θα έχω χρέωση 1€? Αν ισχύει είναι πάλι πιο συμφέρον από το PP Balance αφού εκεί η χρέωση για μεγάλα ποσά μπορεί να είναι μεγαλύτερη.

 

2) Υπάρχει κάποια χρέωση αν πάω να κάνω ανάληψη το ποσό από το ΑΤΜ της Πειραιώς και αν πόση είναι αυτή?

 

3) Αν τυχόν αλλάξω αριθμό τηλεφώνου θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα ή μπορώ να κάνω αλλαγή μέσα από την εφαρμογή?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις!

 

Από τη μια λες ότι η πρώτη σελίδα είναι κατατοπιστική και από την άλλη κάνεις ερωτήσεις που οι απαντήσεις τους βρίσκονται εκεί.

 

Δεν είναι οξύμωρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πρώτη ερώτηση την έκανα για να σιγουρευτώ ότι κατάλαβα καλά. Για την δεύτερη μου ξέφυγε η ερώτηση που αφορούσε αυτό το θέμα οπότε την διάβασα και μια χαρά. Όσον αφορά την τρίτη όμως δεν βλέπω να καλύπτεται πουθενά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πρώτη ερώτηση την έκανα για να σιγουρευτώ ότι κατάλαβα καλά. Για την δεύτερη μου ξέφυγε η ερώτηση που αφορούσε αυτό το θέμα οπότε την διάβασα και μια χαρά. Όσον αφορά την τρίτη όμως δεν βλέπω να καλύπτεται πουθενά...

Πρόκειται δηλαδη να αλλαξεις αριθμο κινητού ή ετσι απο περιέργεια ρωτας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...