Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-οδηγός-επιβίωσης/?p=54406119 βημα 10.

 

ΚΑΝΤΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ!

 ορισμένα από τα βήματα θέλουν επεξεργασία και αναδιατύπωση 

 

π.χ το πρόβλημα που αντιμετώπιζα και στο οποίο δεν υπήρχε περιγραφή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι η χρέωση αλλάζει ας πούμε έμενα η Eurobank μου χρέωση 3€(2€ προμήθεια τράπεζας και 1€ το έμβασμα ) και η Πειραιώς 1€ αλλά για κάποιο λόγο η Πειραιώς δεν μπορεί να αποστείλει έμβασμα στο εξωτερικό έως τέλος Νοεμβρίου 

 

Σας ενημερώνουμε πως η αποστολή χρημάτων στο εξωτερικό, έως το ύψος του ορίου των €500, δεν είναι δυνατή μέχρι και την 30/11/2015Εξαιρούνται οι περιπτώσεις για τις οποίες προηγουμένως έχει εισαχθεί τουλάχιστον ισόποσο κεφάλαιο από την αλλοδαπή.

Σε ευχαριστω για την απαντηση! H Εθνική ξερει κανεις ποσο χρεώνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω για την απαντηση! H Εθνική ξερει κανεις ποσο χρεώνει;

η εθνική είναι πανάκριβη μια φορά μου είχαν στείλει έμβασμα και δεν πίστευα ότι έχει τέτοιες χρεώσεις και τώρα τις βλέπω 8€ μέχρι το πόσο των 1000€

εδώ είναι ο τιμοκατάλογος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ορισμένα από τα βήματα θέλουν επεξεργασία και αναδιατύπωση 

 

π.χ το πρόβλημα που αντιμετώπιζα και στο οποίο δεν υπήρχε περιγραφή 

Κανενα απο τα βηματα δε χρειαζεται αναδιατυπωση. Το προβλημα που αντιμετωπιζει ΕΝΑ ατομο δε θεωρειται  ως προβλημα των πολλων για να αναφερεται σε εναν οδηγο που απευθυνεται σε πολλους.

Προφανως το προβλημα που αντιμετωπιζες ηταν καθαρα απο λαθος δικων σου πραξεων.

 

Και οπως ανεφερα στον οδηγο- και μεχρι τωρα κανεις αλλος δε το αμφισβητησε- οι τραπεζες χρεωνουν 1€. Οποιαδηποτε άλλη εξτρα χρεωση προκυπτει ειναι απο λαθος δικο σας.

Θα μου ηταν τρομερα ενδιαφερον να ποσταρεις screenshot απο την eurobank και στην οποια να υπαρχει η χρεωση των 2€ που λες οτι σου πιστωσε εξαιτιας της αποστολης εμβασματος στη revolut. Γιατι εγω το εκανα (εξου και το screenshot που πηρα) και ηταν μονο το 1 ευρω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχει καμία χρέωση; ούτε για την έκδοση πλαστικής κάρτας;

 

Κανενα απο τα βηματα δε χρειαζεται αναδιατυπωση. Το προβλημα που αντιμετωπιζει ΕΝΑ ατομο δε θεωρειται  ως προβλημα των πολλων για να αναφερεται σε εναν οδηγο που απευθυνεται σε πολλους.

Προφανως το προβλημα που αντιμετωπιζες ηταν καθαρα απο λαθος δικων σου πραξεων.

 

Και οπως ανεφερα στον οδηγο- και μεχρι τωρα κανεις αλλος δε το αμφισβητησε- οι τραπεζες χρεωνουν 1€. Οποιαδηποτε άλλη εξτρα χρεωση προκυπτει ειναι απο λαθος δικο σας.

Θα μου ηταν τρομερα ενδιαφερον να ποσταρεις screenshot απο την eurobank και στην οποια να υπαρχει η χρεωση των 2€ που λες οτι σου πιστωσε εξαιτιας της αποστολης εμβασματος στη revolut. Γιατι εγω το εκανα (εξου και το screenshot που πηρα) και ηταν μονο το 1 ευρω.

τα βήματα που περιγράφεις που είναι ????????????????????????????????????????????????????????? 

εκτός και εάν η ταυτότητα λέγεται passport 

post-291247-0-05211000-1447504309_thumb.png

post-291247-0-57425200-1447504315_thumb.png

Επεξ/σία από corsair04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου ηταν τρομερα ενδιαφερον να ποσταρεις screenshot απο την eurobank και στην οποια να υπαρχει η χρεωση των 2€ που λες οτι σου πιστωσε εξαιτιας της αποστολης εμβασματος στη revolut. Γιατι εγω το εκανα (εξου και το screenshot που πηρα) και ηταν μονο το 1 ευρω.

 

Μήπως η χρέωση των 2€ αντιστοιχεί στην προμήθεια της Eurobank σε συναλλαγές σε συνάλλαγμα;

 

 

@corsair04

 

Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω αυτή την αντίδραση που εκδηλώνεται με μεγάλα και έντονα στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα βήματα που περιγράφεις που είναι ????????????????????????????????????????????????????????? 

εκτός και εάν η ταυτότητα λέγεται passport 

 

Η mary και η κάθε mary δεν είναι helpdesk κανενός. Αν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα με το verification και ο οδηγός ή οι χιλιοειπωμένες απαντήσεις σε χιλιοειπωμένες ερωτήσεις δεν σε καλύπτουν μπορείς να ρωτήσεις το support τους. Οι ειρωνείες και οι μεγάλες γραμματοσειρές δεν νομίζω πως έχουν θέση σε ένα τέτοιο topic.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα βήματα που περιγράφεις που είναι ????????????????????????????????????????????????????????? 

εκτός και εάν η ταυτότητα λέγεται passport 

 

φίλε σου απάντησα πιο πίσω εγώ, σε iOS δεν υπήρχε ποτέ η επιλογή ταυτότητας,

απορώ τι ακριβώς προσπαθούσες να στείλεις τόσο καιρό στην εφαρμογή όταν όλα είναι τόσο ξεκάθαρα μέσω από αυτήν.

 

λυπάμαι που οι περισσότεροι δεν ψάχνετε την ίδια την εφαρμογή και πιάνεστε από σχόλια άλλον, τα χρήματά σας διακυβεύονται.

πόσο δύσκολο είναι να έχεις προσωπική άποψη?!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες μέρες κάνει να έρθει η φυσική κάρτα;

 

Διαβασε το πρωτο ποστ.

 

Πραγματικα ειναι απαξιωτικο αυτο που κανετε και αποθαρρυνεται τον καθενα απο το να κατσει να γραψει εναν οδηγο.

Τα 3 πρωτα ποστ χρειαζεται να διαβασετε και οι αποριες σας θα λυθουν σε ποσοστο 95%.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε σου απάντησα πιο πίσω εγώ, σε iOS δεν υπήρχε ποτέ η επιλογή ταυτότητας,

απορώ τι ακριβώς προσπαθούσες να στείλεις τόσο καιρό στην εφαρμογή όταν όλα είναι τόσο ξεκάθαρα μέσω από αυτήν.

 

λυπάμαι που οι περισσότεροι δεν ψάχνετε την ίδια την εφαρμογή και πιάνεστε από σχόλια άλλον, τα χρήματά σας διακυβεύονται.

πόσο δύσκολο είναι να έχεις προσωπική άποψη?!

Το πρόβλημα το έλυσα μόνο μου εννοείται απλά έκανα ένα σχόλιο ώστε να είναι πιο εύκολα τα πράγματα σε άλλα μέλη που θα προσπαθήσουν να κάνουν τα βήματα του μη σωστά ενημερωμένου οδηγού .

Πραγματικα ειναι απαξιωτικο αυτο που κανετε και αποθαρρυνεται τον καθενα απο το να κατσει να γραψει εναν οδηγο.

Τα 3 πρωτα ποστ χρειαζεται να διαβασετε και οι αποριες σας θα λυθουν σε ποσοστο 95%.

Μπράβο για τον χρόνο και τον κόπο σου ο οδηγός ήταν κατατοπιστικότατος απλά εμένα δεν μπόρεσε να με βοηθήσει στο πρόβλημα που τυχόν είχα και σου έκανα μια απλή αναφορά ότι πιθανόν σε χρήστες ios δεν υπάρχει η επιλογή γιατί με προέτρεψες στην ενότητα των ερωτήσεων στην απάντηση 4  και απλά σχολίασα  ότι θα ήθελε αναδιατύπωση  ούτε σε προσέβαλα ούτε σε χαρακτήρισα 

 

Η mary και η κάθε mary δεν είναι helpdesk κανενός. Αν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα με το verification και ο οδηγός ή οι χιλιοειπωμένες απαντήσεις σε χιλιοειπωμένες ερωτήσεις δεν σε καλύπτουν μπορείς να ρωτήσεις το support τους. Οι ειρωνείες και οι μεγάλες γραμματοσειρές δεν νομίζω πως έχουν θέση σε ένα τέτοιο topic.

 

 

Μήπως η χρέωση των 2€ αντιστοιχεί στην προμήθεια της Eurobank σε συναλλαγές σε συνάλλαγμα;

 

 

@corsair04

 

Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω αυτή την αντίδραση που εκδηλώνεται με μεγάλα και έντονα στοιχεία.

Questioner και makfil όπως γράφω πιο πάνω δεν είχα καμιά πρόθεση  να προσβάλω αλλά να ενημερώσω ότι απλά η συγκεκριμένη απάντηση είναι ελλιπής .Όσο για το helpdesk νομίζω πως η έννοια των forums είναι αύτη να βοηθάμε και να βοηθούμαστε σε τυχόν προβλήματα που αντιμετωπίζουμε  τουλάχιστον  αυτό κάνω εγώ .

post-291247-0-86777000-1447511634_thumb.png

post-291247-0-01336700-1447511641_thumb.png

post-291247-0-79969900-1447511643_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ημερες κανουν να φανουν τα λεφτα στην καρτα.αμα ηταν και ειχε υπερβει το οριο θα στο ειχε βγαλει την ιδια στιγμη

τα λεφτα κανουν περιπου 3 μερες να φανουν στην καρτα απο τη στιγμη που τα στελνει η τραπεζα. εμενα ομως η τραπεζα δεν τα εστειλε, ειναι ακομα μεσα στο λογαριασμο μου και πλεων εχει υπερβει το οριο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...